Honba na piráty aneb výjezd do Chomutova - 17.9. 2014

Dnes mě celkem zarazilo, že když jsem začal psát výjezd z Chomutova, byl už vlastně napsaný. Jedné naší fanynce nedal včerejší výjezd klidného spaní. Sepsala svůj memoár a chtěla by se s vámi o něj podělit. Mě už tedy nezbývalo nic jiného než si jen uvařit to kafíčko a zveřejnit její zážitky.

_____

Po nevydařeném zápase v Litoměřicích je v pořadí další soupeř a sice Piráti Chomutov. Miluju když je všední den a Duklička hraje na druhým konci republiky, ale co bychom pro ty naše borce neudělali. Na svůj první venkovní výjezd se letos poprvé připojila i Chrudim, která posbírala zastávkou v Praze ještě dva další členy.

Naše posádka měla sraz v 1 hodinu, někteří z nás si vzali volno v práci nebo odešli dříve ze školy, aby vůbec mohli jet. Počasí nám přálo, sluníčko svítilo, dálnice ač rozkopaná křížem krážem, byla kupodivu poloprázdná, do žaludku jsme do sebe nacpali mňamku v podobě pizzy, ještě pěkně čerstvoučké a křupavoučké.  Mezitím nás informují další členové, že se jim na poslední chvíli podařilo sehnat řidiče. Tudíž se také chystají udělat si výlet na sever Čech. Jeden z členů druhé posádky nás celkem pobavil tím, když do telefonu prohlásil, že teda konečně jede. Když mu byla položena otázka, kdo řídí? Rozpačitě odpověděl: „No … tak to je spíš otázka pro Václava Moravce“. Dobrá nálada a pohoda panovala v autě do Chomutova. Dorážíme s časovým předstihem, a tak nám malá zajížďka, kterou jsme si udělali díky navigaci, která s námi na malý moment přestala komunikovat, vůbec nevadila. Zbývá pár desítek minut do zápasu a my konečně parkujeme v areálu SD Arény.

Po zakoupení vstupenek se odebíráme do našeho sektoru, hala je luxusní, co si budem povídat, místní si nemůžou stěžovat. Kostka nad ledem zrovna začala představovat hráče jihlavské Dukly, poté domácí celek a nakonec ještě pár tváří Pirátů, kteří komentovali své předešlé utkání. Je půl šesté, na led nejprve vjíždí červenožlutí, chvíli poté domácí.  Vhazuje se úvodní buly. Fanoušků je nás zatím pouze 7...během pár minut se ovšem počet navýšil. Celkem kolem 20 fans nejen z Jihlavy se dostavilo, aby podpořili svojí milovanou Duklu v boji o 3 body. Po vzájemném přivítání mezi sebou se mohly začít prozpěvovat chorály za doprovodu bubnu a trubky. Bohužel už hned ve třetí minutě mohli bílomodří slavit svůj první gól. Bleskovou odpověď zařídil náš Marek „Melis“ Melenovský, to je ono! Hra se přelévala ze strany na stranu, šance vedle šance. V deváté minutě proměnil tu svojí v oslabení domácí hráč kličkou, kterou dostal puk za Sáblíkova záda. Naše hrdla nezůstávala pozadu a jeden pokřik střídal druhý. Zejména ve 14. minutě „už je tam, už je tam!“ Ááádam Zeman se trefuje do horního růžku. Do kabin jdou tedy hoši za nerozhodného stavu 2:2.

Přestávku trávil každý tak, jak uznal za vhodné. Někdo si šel zapálit, někdo na píívo, někdo na klobásku, každopádně po 20 minutách pauzy se opět ladily hlasivky a šlo se na věc. Máme tu začátek druhé třetiny a Duklička se poprvé ujímá vedení! Petr Štěpánek překonal ležícího Hanuljaka. Hoši nasadili tempo, to by se dalo říct i o našem fandění, konzumace pivního moku se u některých začínala trošičku projevovat, alespoň bylo veselo. Začali se sudnávat trička, hoši vytasili svoje břišáky, a už to jelo.  V této třetině padla jenom jediná branka a tak nezbývalo nic jiného než vyčkávat jak si povedem v poslední periodě.

Druhá přestávka je teda aspoň pro mě typická tím, že si dávám baštu klobásu. Musím říct, že tak dobrou už jsem dlouho neměla. Snad lepší než v Litoměřicích a to už je co říct!  Kostka na ledě začala odpočítávat vteřiny poslední třetiny. Velmi nervydrásající třetina, plná spálených tutových gólů, situací kdy se puk zastavil centimetry před brankovou čárou či chybělo tak málo aby se rozvlnila domácí branka. Jednoduše nám chybělo hokejový štěstíčko. Máme tu poslední  3 minuty a začínáme se modlit ve vše co je potřeba abychom neinkasovali gól a nebo abychom ještě jeden přidali. Zákon schválnosti funguje! Naši hráči se dostávají do protiútoku a směřují na brankáře Chomutova. Hanuljak střelu chytá a zde začíná záhada v podání hlavního rozhodčího. Oznamuje faul našemu hráči. Nejspíš špatně vystřelil. Rozhodčí byli ten den opět ve formě. I místní hlasatel při jiném přerušení zahlásil do éteru do slova – „ Chyba rozhodčích.“ Na trestnou lavici si tedy jde odpočinout Petr Štěpánek za nedovolené bránění. Piráti toho hned využívají, odvolávají brankáře a hrají v šesti proti čtyřem. Bum,bác. Lukáš Sáblík dělá co může, ale na dorážku nestačil. Stav se srovnal na 3:3.

Vítěze zápasu musely určit až samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnější domácí. Nedá se nic dělat, aspoň jeden bodík dobrý, i když soupeř byl hratelný, prohráli jsme si to sami. Domů se nevracíme ani tak naštvaní jako zklamaní. Je třeba to rychle hodit za hlavu a připravit se na sobotní derby s UDH.

Menclina

PoÚtStČtSoNe

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!