Asi jen ta klobása nás potěšila aneb výjezd do Litoměřic – 13.9.2014

Po prvním domácím zápase, proti staronovému nováčkovi Prostějovu, přišel na řadu další výjezd. Destinace Litoměřice je pro nás oblíbenou zastávkou. Lidi jsou zde celkem přívětivý a nikdy mezi námi nevznikl žádný konflikt.

Posádku jsem měl hned domluvenou během první přestávky domácího zápasu. Slovo dalo slovo a už jsme byli kompletní. To jsem ale netušil, že ostatní posádky budou mít větší problém s domluvou. Jejich komunikace nejspíš ztroskotala v samotném počátku nebo dali přednost něčemu jinému. Ale i tak jsem doufal, že v Litkách nebudeme osamoceni a přesto se někdo domluví.

Náš sraz byl pojištěn  časovou rezervou na třináctou hodinu. Počasí zrovna nebylo nijak přívětivé a pro řidiče přímo odpuzující, ale co bychom pro červenožluté barvy neudělali. Vyjíždíme na rozkopanou D1 a modlíme se, abychom se vyhnuli veškerým kolonám a nehodám. Pozitivní zprávou je, že na 80 kilometru přestává pršet a je možné tak zvýšit rychlost. Ne na dlouho. Při poslechu rádia vstupuje do živé reportáže z Davis cupu hlasatelka, že se cosi děje na 50 kilometru. Bohužel nelhala. Přesně v tuto chvíli dojíždíme kolonu a řadíme se za ostatní vozy. Rezerva se ztenčuje o třicet minut. Pak ale cesta pokračuje bez vážnějších komplikací. V poklidu tedy míříme směr Kalich arena. Časovou ztrátu doháníme každým kilometrem a parkujeme poblíž stadionu s necelou hodinou k dobru před utkáním.

Před stadionem vyhlížíme, zda už nedorazili i nějaké ostatní posádky, ale s bídou potkáváme dva Jihlaváky u prodeje lístků. Rozhodli jsme se tedy, že si zbytek čekání zpříjemníme v nějakém pohostinství. Poblíž stadionu se nacházela hospůdka, kterou obývali i domácí fans Litoměřic. I přesto že nás zpozorovali, neměl nikdo námitek, abychom zde mohli pobýt také. Po uhašené žízni se vracíme zpět ke stadionu a čekáme, než zápas začne. Však jeden z našich členů se odebral vystát frontu na další pivní přísun. Bohužel frontu musel přetrpět do 6 minuty první třetiny. My ostatní se odebíráme do svého sektoru.

Rozhlížím se kolem sebe, zda už někdo z našich řad dorazil. Vidím zde některé známé tváře, ale jsou to většinou ti, kteří nepodporují svými hlasivkami průběh utkání. Připojuje se k nám Foli, který taky vážil úctyhodný kus cesty  a na hlasové sekci máme tedy pouhých šest hrdel, z toho dvě dívčí. To není ale žádný handicap. Holky za to umí vzít také slušně a hulákají za dva co jim síly stačí. Do začátku utkání zbývaly poslední vteřiny a nám bylo jasné, že kromě nás šesti a zhruba šestnácti přísedících pozorovatelů už nikdo jiný nedorazí. Docela hodně smutné. Na to, že i v loňských ročnících se sem vydalo i třikrát více fandů ve všední den, tak na sobotu je to hodně velká tragédie. Za zmínku také stojí to, že se přijeli podívat na své bývalé spoluhráče David Rittich s Romanem Čermákem a přisedli si poblíž našeho hloučku.

Utkání začalo a my vyhlíželi našeho posledního člena, který stále musel trpět frontu na místní pochutiny. Přemýšlíme, zda má vůbec cenu dnes nějak v tomto počtu hulákat. Přes ohlušující muziku, která je doprovázena při každém přerušení, či dunivým zvukem bubnů domácích, se náš sextet nemá šanci prosadit ani omylem. Konečně doráží zbylý člen našeho povykujícího sboru a můžeme se tedy pokusit o první povzbuzování. Jenže na ledě to vypadá jak na bitevním poli. Hokej tuto třetinu nebyl vůbec viděn.Šlo pouze jen o samé strkanice a výměny úderů mezi hráči. Přesto se domácím podařilo vsítit první branku. Prohráváme 1:0 a frustrace ze hry nás více odrazuje něco hulákat. Spíše se linou halou klasické nadávky k rozhodčímu než hnací povzbuzování. Třetina končí a potřebujeme tento souboj gladiátorů vytěsnit z mysli a soustředit se na druhou třetinu.

O přestávce k nám přistupuje postarší pán a snaží se navázat komunikaci o Dukle. Jo tohle mi přesně chybělo. Nevím, proč tyto strýčky vždy přitahuji, jak vosa na bonbon? Nebyl přímo z Litoměřic, ale pocházel kousek odtud. Popřál nám, ať se Dukle daří a doufá, že postoupí zpátky tam, kam patří. Do extraligy.  Pánovi děkujeme a za vlídná slova ho zveme k nám do sektoru, aby podpořil naše fandění. Pozvánku přijímá a připojuje se k nám po zbytek zápasu.

Druhá třetina začala a konečně se začala hrát hra, které se říká hokej. A naši borci do toho vlítli opravdu naplno. Tlak a tempo našich hrdinů nabíralo na obrátkách, ale pořád tomu chybělo potřebné zakončení. Samotný Čagy kroutil hlavou, jak se podařilo gólmanovi vytěsnit puk z jeho samostatného průniku. Skoro vztyčené paže jsme opět připažili. Hecovali jsme naše mužstvo kupředu, aby pokračovalo ve vytvořeném tlaku, ale bohužel … jako-by byla domácí brána zakletá. Druhá třetina bez tedy branek. Vtipně zde poté padají návrhy zamířit do Teplic na fotbal, že to třeba bude lepší podívaná, ale zůstáváme s naším týmem do poslední vteřiny a neopouštíme své značky.

O druhé přestávce přišla na řadu námi oblíbená místní klobása. Dopřáli jsme alespoň rozkoš svým chuťovým pohárkům. Opět vynikající. Po dojedení snad stačilo už jen položit hlavu na rameno a spokojeně si odříhnout.

Poslední třetinu jsme věřili, že přijde konečně zlom. Bohužel i po neproměněné přesilovce pět na tři, nám není přáno si ten gól zakřičet. Z domácího brankáře Krále udělali naši střelci "císaře", jak smutně konstatoval Speedy. Naopak domácím se podaří ještě dvakrát skórovat a my víme, že dnes domů body nepovezeme.

Zápas končí a my se loučíme s hráči vzájemným potleskem.  Je na nich vidět, že jsou posmutnělý. Nedá se jim upřít snahu a bojovnost, ale dnes nebylo žlutočervenému celku přáno. Nevěšme ale hlavy. Liga teprve odstartovala a jistě nás čekají příjemnější chvilky. Proto hlavu vzhůru a ve středu na Chomutov. Když je může připravit o body Most, tak proč ne my? Proto dál buďme svorní! Červená a žlutá jsou barvy naše! Jedině Dukla!!!

Pajucha

PoÚtStČtSoNe

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!