JIHLAVO! Jsme v semifinále a Havířov na dovolené!

Úkol dne zněl jasně - Žádné další utkání s Havířovem navíc! Od házenkářů víme, jak si opravdu užít pobyt u hranic s Polskem a to dosyta. My ostatní neuvolnění ze zaměstnání, škol či rodinných důvodů jsme alespoň naplánovali výjezd na čtvrtek. Ze středečního čtení komentářů k utkání z onlajnů, které vůbec ale VŮBEC nebyly zaujaté jedním směrem… Nepřipadalo tedy v úvahu zůstat doma a číst podobné žvásty. Vše bylo zavčas domluveno dopředu, ale stále nám chyběl poslední člen do naší posádky. Učitel vybral užší výběr kandidátů a zasloužit si místo v autě dobré nálady nemůže jen tak leckdo. Konečným vítězem se stal přeborník a možná i světový šampion v monologu Roman. Ještě větší radost jsem měl, když jsem s ním vyfasoval společné místo. Neuvěřitelné jak tento vypravěč dovede povídat bez přerušení v kuse tři hodiny. Měl jsem tedy strach, jestli budu schopen vystoupit z auta, jelikož vstřebat tolik „informací“ to se vám hlava zvětší až osmkrát více.

Náš čas odjezdu byl stanoven na druhou hodinu, ale na srazu se scházíme včas pouze ve dvou a to dokonce i bez hlavního šoféra. Naštěstí vidíme vůz, který nás má dopravit na místo určení a tak po vzoru Jirky Korna stepujeme kolem něj a čekáme na ostatní. Ostatní přichází s lehkým zpožděním a můžeme vyrazit pro posledního člena posádky. Ten již čekající před továrnou a také kontroluje ošoupané podrážky. Když nás spatřil, jeho výraz připomínal dítě, které našlo svoji vysněnou hračku pod stromečkem. Jsme kompletní a můžeme tedy vyrazit. Čas je však stále ucházející a vše v pohodě zatím stíháme.

Cesta probíhá v poklidu. Nemáme zatím u sebe žádný posilňující mok k dobré náladě a Roman se aklimatizuje s prostředím a prohlíží si ostatní členy výpravy. Záchvat dávivé žízně je ukončen hned na první zastávce na čerpací stanici u Velmezu. Někteří s rozběhem se odebírají k chladícím boxům koupit si první zásobu na cestu a pokračuje ven pokochat se výhledem na Velmez, který někteří romanticky spojili s vykonáním potřeby. Uspokojeni opět nasedáme do auta a pokračujeme v jízdě.

 Aklimatizovaný Roman vsakuje do sebe dva zrzky a spouští svoji kanonádu slov. Na žádost ostatních je proto puštěna hudba z tradičního výběru hitů našich nikdy nestárnoucích interpretů. K mému úžasu a za zpěvu ostatních Roman mluví stále dál a já jsem smířen, že dnes už ho nic v mluvení nezastaví. Další mezipřistání je stanoveno poblíž Prostějova a já odpočítám z cedulí každý kilometr do tohoto cíle. Přísun kyslíku je však zajištěn když druhý člen se snaží zpívat i ostatním kolem jedoucím vozidlům, takže jsem potom schopen přijmout o nechtěnou informaci více :-) Dojíždíme na vytouženou zastávku, kde se kupodivu všichni rozhodli nakoupit místo plechovek ovčí sýr a korbáčky. Pouze Roman nelenil a zavítal doplnit svůj stav a pro každého si přichystal nějaký ten prezent.

Do cíle zbývá již několik desítek kilometrů a pomalu se začínáme soustředit na zápas. Věříme, že se někteří členové ostatních výjezdových skupin nezalekli výhružek zvěře a jistě naše borce přijedou podpořit k ukončení této vypjaté série. Přijíždíme ke stadionu bez náznaku jediného problému od místních příznivců a strážce zákona nás nabádá k zaparkování vozidla do bezpečné zóny. Shledáváme se s Házenkáři a jsme rádi, že jsou bez jakékoliv ujmy. Teda kromě té, za kterou si můžou ovšem sami. :-) Nejsou zde však jediní. Ve středu tak i dnes se přeci jen našli odvážlivci vyrazit podpořit naše hrdiny v červenožlutém. Společně za doprovodu žlutých vest a bezpečnostních orgánů vstupujeme na stadion.

Náš sektor dnes čítá kolem čtyřiceti kusů. Aktivních hrdel je však zhruba třicet, ale i tak si myslím, že na vzdálenost a všední den je to celkem slušná účast. Sektor zvěře se taky obstojně zaplňuje, ale přesto že má Havířov více obyvatel než Jihlava, čekal jsem mnohem větší účast. Navíc nováček a v playoff. Tak kde se stala chyba? Místní uvaděč předčítá soupisky obou mužstev a jak už bylo zmíněno v předchozím reportu - všechny domácí jsme přejmenovali na jednotné příjmení.

Zbývá necelým pár okamžiků do úvodního vhazování, ale nám se už nechce čekat více a pouštíme se ze všech sil do povzbuzování našich borců a možná že i dobře. Úvodní chorál panterů je úctyhodný, co se decibelů týče. Nepolevujeme a jedeme si po svém dál. Že nás opět slyšet je nám dokazují hráči, kteří opětují náš pozdrav. Do utkání vlétli po hlavě více domácí, ale když to srovnám s komentářem středečních onlajnů, trošku víc je nominoval na olympiádu než hráče NHL či KHL. Tlak domácích je přece jen zužitkován a Havířov šel do vedení. Nikdo z nás však nepochyboval, že dnes čtvrtfinále ukončíme, proto fandíme dál a ženeme kluky k vyrovnání. Klid do našich srdcí přinesl svou trefou Malčíny. Vyrovnávací branku si opravdu všichni do jednoho užíváme. První třetina tak končí za nerozhodného stavu 1:1.

O přestávce nasloucháme dojmům házenkářů ze stráveného pobytu a včerejšího utkání a je opravdu na nich vidět maximální spokojenost. Část z nich opět střeží vlajku, aby nedošlo k nějaké další krádeži. Hlavy, plíce, hrdla provětrány a čekáme na další třetinu.

Druhá třetina byla bezbranková, ale neskutečné zákroky Davida Ritticha tento den byly opravdu famózní. Protihráče, tak přiváděl k šílenství a to bylo dobře. Havířovské publikum také ochladlo. Sem tam o sobě dali vědět více, ale ten náboj z úvodu zápasu už nebyl takový. Nejčastější byly reakce na naše fandění a to pořád dokola stejným sloganem o nadržených sovách co mají zálusk na naše město. Nabízíme však opětovně pouze políbení našich zadků, ale víc nic. Vracíme však pozornost na led a ženeme žlutočervené k vedoucímu gólu.

Naše prosby, motlitby a touhy po vítězství jsou vyslyšeny ve čtvrté minutě třetí třetiny. Adam Zeman v nás vyvolal absolutní explozi radosti. Semifinále tak bylo o krůček blíže. Hlavní bylo udržet vedení do konce a poslat Havířov na dovolenou. V Jihlavě jsme je už nechtěli ani omylem. Kluci však do konce utkání dali vše a nedovolili tak soupeři vyrovnat. Odpočítáváme poslední vteřiny a opět gradujeme radostí k postupu do semifinále. Na hráčích je vidět také radost když obklopují svatyni Ríti a společně poskakují. Dáváme po čtyř zápasovém pustu děkovačku s hráči, která je ovšem narušována hvízdání zvěře v říji. Přesto alespoň trochu slyšet jsme a děkovačka probíhá. Rozpouštíme tedy první led a těšíme se, až bude následovat další pro nás zatím neznámého soupeře.

Domácí si na závěr připravují s hráči  sovji rozlučku. Po celém stadioně se rozestupují s pyrem. Visuelně a hlavně na živo to vypadá kvalitně. Bohužel to je to poslední co u místních fandů ocenit. Zbytečné krádeže, poničení megadresu,… vzaly za své. Ale jak sami pějí ve svém chorálu - mají svůj svět a nikdo je nechápe.

Dostáváme pokyn od žlutých vest opustit sektor a hromadně se tak za doprovodu policie opustit společně město. Domlouváme mezi sebou tedy sraz na jedné čerpací stanici, kde si společně ten pocit postupu ještě jednou užijeme. Proběhne i spojení s autobusem, který veze naše borce domů a tak s hráči můžeme tento pocit společně sdílet. Na hráče čekáme asi hodinu a o to větší zážitek je když přijíždějí a jednotlivě si jdou s každým z nás podat ruku. Proběhne nejedna děkovačka a pár fotek s hráči. Házenkáři jim předvádí surikaty. Čagy odmítá přirovnání boha a podle Romana muže s nějvětšíma koulema. Odkazuje se, že tým zvítězil společně a každý má na postupu do semifinále svůj úspěch. Je to opravdu správný kapitán!

Hráči nastupují zpět do autobusu a my se loučíme nejen s nimi, ale i mezi sebou. Všichni jsou spokojení a můžeme se odebrat ke svým domovům. Roman po cestě usíná a snaží se mluvit i ze spaní. Naštěstí slovům nejde rozumět a spí dál. Troufám si říct, že každý z nás ten den než zavřel oči si v duchu řekl – Dukla je nejlepší! Dukla je skvělá! Jedině Dukla!!!

Pajucha

       

 

  

 

 

PoÚtStČtSoNe
                                          

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!

Facebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím