Čtvrtfinále doma - Havířovská zvěř úspěšně ochočena!

Nebývá u nás zvykem, že by se k domácímu zápasu psal nějaký report, nebo článek, ale během play-off asi uděláme výjimku. Přeci jenom pro nás je to vrchol sezóny a je to část soutěže, na kterou se každý hokejový fanoušek těší.

Přípravy na dnešní zápas začaly už ve čtvrtek, kdy se parta několika nadšenců sešla a věnovala svůj volný čas tvorbě chorea. Jako útočiště na tvorbu posloužila opět místní základní škola. Po dvouhodinovém snažení, kreslení a malování bylo částečně hotovo. Zbývalo vytvořit nápis, slepit choreo dohromady a obstříhnout. Dodělávky jsme nechali na následující den. V pátek večer tedy bylo vše přichystáno. Aby ale bylo postaráno i o pořádnou atmosféru, sešli se někteří jedinci v brzkých sobotních hodinách, aby se posilnili na zápas. Klasicky se jednalo o přípravu na Posilce, nebo u fanatiků Na růžku.


Čas zápasu se přibližoval a já měl strach, že 45 minut před zápasem budu mít problém v blízkosti našeho svatostánku zaparkovat. Nevím, jestli to bylo zděšení, nebo milé překvapení, ale zaparkovat se mi podařilo pár kroků od zimáku. Očekával jsem, že budou fronty u pokladen, že návštěvnost bude výjimečná oproti běžným zápasům, že prostě play-off přitáhne víc lidí než obvykle. Bohužel jsem se šeredně mýlil. Fronty na pokladnách? Deset lidí v zástupu snad ani není fronta. Návštěvnost dnešního zápasu se přehoupla jen něco málo přes dva tisíce návštěvníků. Pro mě obrovské zklamání. Další zklamání si pro mě připravili fanoušci AZetu. Prsit se tím, že jsou nejlepší fanoušci a o víkendu jich přijede takovýto počet? No nezlobte se na mě páni Havířovští, ale obávám se, že v tomto ohledu by vás překonal asi každý klub ze současné osmičky. 

Co se fandění týče, v podstatě oba tábory fandily nepřetržitě celý zápas. Na naší straně sice docházelo k občasným výpadkům, ale většinou to bylo způsobeno údivem nad výroky rozhodčích z UDH a Chytráčkova. Náš začátek byl umocněn povedeným choreem a odpálením několika prskavek podporovaných blikajícím stroboskopem :-). Během zápasu však máme “trochu problém“ s tleskáním s rukama nad hlavou. Sorry, ale že má někdo pivo, mě nezajímá. To si vypijte o přestávce, nebo si ho odložte pod sebe a pijte ve chvílích, kdy vaše hlasivky dostávají na frak… Tohle se musí zítra zlepšit! Jinak ale vzhledem k průměrné návštěvnosti naše fandění není vůbec špatné, a jak jsem již zmínil, je pozitivem fandění po celou dobu zápasu i to, že před kotlem rozeřvával 60 minut pan učitel. Konečně taky nedocházelo k neustálému opakování 5 chorálů, ale střídaly se všechny vcelku rovnoměrně. Dobré náladě v kotli taky trochu pomohl hecíř Davo, když po první přestávce dostal do ruky megafon. I přes značné posílení oblíbeným jihlavským mokem do toho dával opravdu všechno :-) Nám hraje do karet i výsledek zápasu, protože už během první třetiny vedeme 2:0. Stav utkání se ale do konce hrací doby už nezměnil.

První návštěva Havířova v letošní sezóně byla ve znamení oboustranně vyhecovaného fandění, které předčilo i spoustu derby zápasů. To se rozhodně nedalo říct o dnešním utkání. Místo havířovské zvěře nejspíš přijela havířovská domácí ochočená zvířátka, protože to co tady předvedli, byla pro ně ostuda. Nebo to byl jejich standard, který předvádí na venkovních zápasech? Dnes je bylo vidět, nikoliv slyšet. Do našeho kotle se nedonesl ani jeden z jejich pokřiků. Jediná věc, která upozorňovala na jejich přítomnost, bylo jejich mávání rukama nad hlavou a trošku přiblblý hopsání sem a tam po sektoru hostů. Tuším, že během druhé třetiny se vytasili s již tradičním choreem. Nápis ZVĚŘFEST, plus lesklé fólie v modro-stříbrných barvách. To opravdu ti “nejlepší“ fanoušci z ligy neumí vymyslet nic originálnějšího, nebo alespoň kreativnějšího? Evidentně ne, nebo alespoň jsem to od nich letos ještě neviděl.


Sečteno podtrženo, dnes to vypadalo jako běžné, z naší strany povedené ligové utkání, nikoliv však jako zápas play-off. Musíme doufat, že i zítřejší zápas vyhrajeme a pojedeme do Havířova za stavu 2:0 na zápasy. Uvidíme taky, jestli havířovští využijí toho že je víkend a zítřejší zápas navštíví minimálně ve stejném počtu jako dnes. 

Vzhůru do baráže!!!

Psích

PoÚtStČtSoNe
                                          

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!

Facebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím