Utkání na Draka aneb výjezd do Šumperku

Po dalším náročném domácím derby, které spíše připomínalo souboj gladiátorů než hokej, přišel na řadu další výjezd a to do Šumperka. O zápasy opravdu není momentálně nouze. Sestava našich borců nabrala na marodce a tak nešlo věřit v nějaké zázraky. Přesto my věrní, v dobrém i ve zlém, jsme se vydali rozdat radost do okolí Jeseníků a přeživší zbytek týmu plně podpořit.

Z Jihlavy se vypravilo hned několik posádek. Z kotle  dvě skupiny. Fanatici vypravili svůj vůz a ještě další lidé mnou neznámí se vydali na cestu po vlastní ose. Naše seskupení mělo sraz na čtrnáctou hodinu. Druhá posádka se však vydala  o hodinu dříve a jelikož se chtěla ujmout opatrovnictví bubnu, musel jsem se vydat na sraz o něco dříve. Časový prostor před odjezdem jsem alespoň zalepil obědem. Nachýlila se čtrnáctá hodina a ostatní, za doprovodu cinkotu lahví, dorazili na místo srazu. Mohli jsme tedy vyrazit na tankodrom D1. Cesta probíhala v poklidu. Flašky kolovali vozem a o smích taky nebyla nouze. Za několik těch výjezdů už máme vytrénované močové měchýře a tak proběhla pouze jediná zastávka na čerpací stanici. Dokoupení zásob zde bohužel bylo kritické. Před námi zde stavěla vlna komeťáků, která mířila do Vítkovic. Přesto se nějaká ta plechovka našla a my mohli dál spokojeně pokračovat v cestě.

Náš příjezd na stadion byl zhruba s patnácti minutovou rezervou. Jako obvykle se vítáme s ostatními členy skupin a společně pak vyrážíme do našeho sektoru. Po celkovém součtu se nás zde nachází kolem třiceti kusů a opět plni očekávání se těšíme, až rozezníme svá hrdla. Bujarý řev fanatiků a za pomocí bubnu se očekává kulisa o nějaký ten decibel hluku navíc. To už na led vjíždí naši hrdinové hájící ty nejkrásnější  klubové barvy jaké mohou být.

Puk je na ledě a my se pouštíme do svého hlaholu. Do utkání se spíše pustili s větší vervou místní hráči. Nejspíš chtěli naše mladíky hned ze začátku zastrašit. O to víc jsme přidali my na intenzitě, aby viděli naší podporu a setnuli tak hlavu draka při jeho útočení. K naší smůle však jde do vedení právě Šumperk a později do šaten přidává druhou branku. Při tomto gólu odkládám kelímek s pivem. Nevěřil jsem svým očím jaký gól jsme to obdrželi a přestal tak dál konzumovat místní alkoholické nápoje abych již podobná zjevení neviděl. První třetina tedy patřila místnímu celku.

O přestávce mířím ihned zakoupit něco nealkoholického a na sociálním zařízení si vypláchnout zrak. Ostatní však pokračují v klasickém občerstvení a vykládají si své jednotlivé poznatky a zážitky z cesty. Pohodlnější a lenivější fanoušci, sledující místní promo-team, nás zdraví na dálku smskami a hecují k většímu náporu našich hrdel. Takže příště místo těch připomínek zvedněte zadky a s náma na značky! ;-)

Druhá třetina začíná a my se snažíme hnát naše mladíky kupředu, jak to jen jde.  Sedmnáct minut povyku a prosby o gól byly vyslyšeny. Petr Štěpánek do odkryté svatyně klízí puk a naše srdce zažehla jiskru naděje. Ta je ale rázem mírně podušena za necelou minutu, kdy Draci opět navyšují svoje skóre s náskokem o dvě branky. Takže i druhá třetina ve prospěch draků.

O přestávce probíhá opět nějaké to občerstvení, konverzace s místními a i ochranka se zapojuje do diskuze. Straší nás historkami o Robinu Hoodovi, že Šumperk bodově bohatým bere a chudým dává. Tentokrát si jdu radši vypláchnout i uši a doplňuji zásobu dalším nealkem. Pohled na hru se mi zdál pohlednější než v té první, ale ještě to nebylo stále ono a rozpálené hrdlo žadonilo o chlazení.

To už byla na pořadu třetí část zápasu a pouštíme se tedy naposled do větší intenzity pokřiků. Bohužel to co následovalo, již bylo jen pro otrlé a já raději odložil i tento kelímek v domnění, že místní do pití musí něco dávat. Přesto se oklepáváme a zkoušíme si tento den nějak tak užít a pokusíme se naše mládežníky podpořit k vstřelení ještě nějaké té branky. To dokonce přichází. Mladík Hynek Tobola svoji premiérovou trefou za áčko snižuje na 5:2 a my si tak nad hlavami můžeme zamotat šálami a vlajkami dnes naposledy. Se zbývajícími minutami se spokojujeme s rukavicí, ale Draci neřekli své dost a minutu před koncem pečtí na konečných 6:2. V průběhu třetí třetiny ožilo i domácí publikum. Divil bych se, kdyby ne… ale po celou dobu působilo mírně zakřiknutě. Když jsem byl zde naposledy, dokázali místní fans utvořit výbornou kulisu. Je ale možné že těch zápasů je tolik, že i únavu cítí nejspíšfanoušci.

Závěrem snad říci, že pro naše mláďata dobrá zkušenost do budoucna. Po otrkání a pár kil a centimetrech navíc budou ničit své soupeře, stejně jako jejich předchůdci. Nikdo z nás nevěší hlavu. Jsme tu v dobrým i ve zlým vždy s naší milovanou Duklou. Zápasy playoff se pomalu a jistě blíží a tahouni by měli být na svých místech, tak se bude určitě na co těšit a přiláká tak na zimáky spoustu fandů. Tak nadále buďme dál svorní. Červená a žlutá jsou barvy naše. JEDINĚ DUKLA!!!

PAJUCHA

PoÚtStČtSoNe

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!