Beroun podruhé -11.1.2014

Dlouhá tři kola a stesku po značkách v kotli na Horáckém stadioně odstartoval zápas s Berounem. To, že se nebude stýskat jen našim tradičním posádkám, bylo jasné už týden dopředu. Jihlavský pivovar nebo spíše jeho zaměstnanci ve spolupráci s promo teamem uspořádali autobusový výjezd na tento zápas. Jednalo se o sobotu a tak se dala čekat i vysoká účast. Navíc do Berouna je krásný spoj po dálnici a tak autobus byl bez problému zaplněn. Účastníci zájezdu měli i tu výhodu v podobě sudu piva za menší obnos. Záchody na čerpacích stanicích se tedy mohli na co těšit. Tuto výpravu zdokumentoval promo team svými pohyblivými obrázky. Posuďte sami, jak si užívali cestu tito výletníci : http://www.youtube.com/watch?v=0D2mYus_kNs&feature=youtu.be

Jak jsem již zmiňoval, my ostatní jsme se vypravili tradičně po svých trasách automobily. Odjezd naší posádky byl dokonce o hodinu dříve než autobus. Vyrazili jsme pouze ve třech a posádku doplnili o dva další příznivce v Humpolci. Podle telefonické domluvy s jedním z humpoleckých bylo jasné, že jeho páteční večer nebyl zrovna odpočinkový a my se tak těšili na jeho zážitky z uplynulého večera. Přijíždíme do Humpolce a tam zpoza nákupních vozíků už na nás vykukuje dobře nám známá postavička Čoudek. Opouštím přední sedadlo spolujezdce, abychom se do auta vůbec vešli. Čoudek, jak on sám tvrdí trpí nemocí zvanou elefantóza. Při jednom z výjezdů jsme s ním zkoušeli jet společně na zadních sedadlech, ale bohužel při malém prostoru jsme byli nuceni sedět si na klíně. Uznali jsme, že tohle nepůjde. Neváhám tedy ani vteřinu a po těchto zkušenostech se rád přemisťuji dozadu. Čoudek nás po cestě baví svými příhodami z oné páteční noci. Dokáže si sám ze sebe několikrát vystřelit a právě takový společníci jsou na výjezdech potřeba.

Cesta utekla celkem rychle a byli jsme v Berouně. Měli jsme ještě zhruba dvě hodiny čas před utkáním a moji společníci doporučili jít do místního pohostinství, které zde navštívili při posledním vzájemném utkání a velice dobře si tento lokál pochvalovali. Jejich slova se stala skutečností, jakmile jsme vstoupili dovnitř . Příjemné prostředí , pohledná obsluha, která učarovala zvláště oči našeho řidiče. Čoudek zaujatý televizním programem, který hledal nějaký talent, byl okouzlen pro změnu účastnicemi soutěže. Na jednu zrzavou krásku pronesl poznámku: „Čím rezavější střecha, tím vlhčí sklep“ a bavil tak nadále své obecenstvo. Náš čas umístit se do sektoru také nabral na pohybu hodin a šli jsme se tedy shledat s ostatními účastníky výjezdu.

Stovka fanoušků vypadá vždy pospolu báječně a vydáváme se společně na stadion. Je tu úvodní vhazování a jdeme na to. Je vidět, že posilnění fanoušci z autobusu také nelení a přidávají se k nám v plné své síle. Naši borci vlítli do hry s chutí a plným nasazením. Bohužel heslo – Nedáš, až dostaneš se dnes naplnilo doslova. Jednalo se o tak lacinou branku, že při veškerém snažení a pohledných akcích našich borců ne a ne padnout branka. Tribuna ale opět patřila nám. Myslím, že jsme si tak vyměnili pozice a určovali kdo je zde domácí. Ovšem Berounský kravský zvon nezůstal bez úderu a tak se tento zvuk rozléhal halou. Nemám rád tyto zvuky v plechových halách. Horší jsou už snad jen Benátky a Písek, který díky všem kloudným fans nejsou už v naší lize. První třetina ovšem na ledě ve prospěch místních medvědů.

O přestávce dav jihlavského hladu a žízně zaútočil na místní pochutiny. Místní nebyli připraveni na takovou účast a tak na některé jedince došlo i na dělení jedné klobásy mezi tři lidi. Dokonce i obsluha občerstvení když spatřila dav jihlavské hordy, přepisovala na poslední chvíli ceny na svých tabulích. Znak dolarů se jim tak objevoval místo zorniček. Někteří polohladový jedinci se tedy ubrali zpět do sektoru a doufali, že se nasytí alespoň výhrou žluto červených. 

Druhá část žádnou branku nepřinesla a tak se celá třetina spíše odehrávala ve zpěvu našich chorálů a pokřiků. Druhou přestávku se odebrala část fanoušků navštívit nedaleký hotel. Piano padlo do oka virtuosovi Rigimu. Jeho vlastně vytvořené sonáty a menuety nenechali jedno oko suché. S širokým úsměvem na tváři samozřejmě. Tento koncert tak vynahradil víceméně nic nepředvedenou druhou třetinu.

 Za to třetí třetina už stojí za zmínku. Beroun zvyšuje svůj náskok na dvě branky a my tak zasíláme známé pozdravy králi všech klaunů Petru Novákovi. Ten nenechá na sebe dlouho čekat a provokativně ukazuje stav skóre naším směrem. Člověk by nad tímto kašparem mávnul rukou, ale jeho provokativní gesta nenechala některé klidnými a jeho směrem se neposílají jen urážky. To se samozřejmě nelíbí ani místním a kašpara se zastává. Do našeho sektoru letí pivo, které opláchne nejednoho člověka. Dochází teda ke strkanici mezi oběma tábory. Naštěstí to končí pouze strkanicí a výměnou ostrých názorů. Nepřijít snižující gól Míši Důrase, kdo ví, jak by se zbytek odehrával dál? Takto se naši příznivci odebrali na svá místa a šli společně oslavovat vstřelenou branku a pokusit se hnát dál naše ikony k vyrovnání. To ovšem nepřišlo a tak už se skóre na ukazateli neměnilo.

Všichni se postupně odebrali ke svým dopravním prostředkům. Nás však zastihnul stesk po místní hospůdce a vydali se tak ještě na chvilku rozloučit s tímto místem. Samotný řidič, jež byl okouzlen nejen prostory uznal, že sem se musí ještě vrátit. Dopili jsme svoje pití a vydrali se tak směrem k domovu a těšili se na další výjezd tentokrát do Havířova. Úspěšnost proti tomuto týmu hovořila jasně pro nás, proto doufáme, že body odvezeme zase tam kam patří.

Pajucha

PoÚtStČtSoNe
                                          

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!

Facebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím