JIHLAVO! Derby je našéé!! Celý údolí patří nám! aneb výjezd do ÚDH – 21.12.2013

Po vytouženém vítězství nad chytráčkovem, bylo na programu další derby a navíc poslední kolo tohoto roku.  Zápas připadl na sobotu, co více si tedy přát. Dle průzkumů se dala očekávat velká účast. Hojný počet odcestoval vlakem, fanklub uspořádal autobusový výjezd, další příznivci po vlastní ose a dokonce byl vypraven i speciální autobusový zájezd, kterého se ujali chlapci z Olešenky, Polničky a okolí. Posbírali veškeré fandy a naplnili celý autobus. Za to zaslouží velký obdiv.

Každý si myslím tedy přišel na své a cestu do Třebíče si užil, jak uznal za vhodné. Po upozornění na třebíčském webu, že toto utkání bude zvláště po bezpečnostní stránce zpřísněno, jsme vyrazili s předstihem. Upřímně nám to nebylo moc platné, protože fronty u vchodu hostů připomínaly nával starších občanů při slevách v supermarketu. Samotné osobní kontroly probíhaly jako vždy „roztáhni ruce, ukaž kapuci, co máš v té kapse,…“ Slibovaná pečlivost zabrala kontrolu jedince na 2-3 minuty. U některých fandů nastala samozřejmě frustrace, ale násobila se tak natěšenost stát už v sektoru. Deset minut před začátkem utkání spatříme postavu dobře známou, dřívější tahoun kotle. Ha Ivan, nečekán, ale určitě vždy vítán. V ohrožení byl nástup našeho milovaného kapitána, naštěstí se naše obavy nevyplnily, takže choreo mohlo jít na povrch hned na úvod utkání. Hráči vyjíždějí na led a společně s naším choreem opěvujeme našeho kapitána, miláčka všech fanoušků a hlavně srdcaře naší Dukly. Halou se rozezní jednotné a opakující se - „ČAGY!“

Utkání začíná a Ivan se hlásí se k rozeřvávání našeho sektoru. Vše bere do svých rukou, myslící si, že mu patří celý svět. Bohužel k jeho smůle, spousta lidí už nebere jeho postavení roli vůdce. Nějaký ten pátek už to bude, co ohlásil svůj odchod a spousta věcí se od té doby změnila. Neznal nové pokřiky a v některých pasážích spíše náš bujarý řev kazil a snažil se prosadit svoji věc. Vedle něj však stojí náš současný tahoun Učitel společně s dalším spíkrem s megafonem a jednotí pokřiky po celé své velikosti a šířce sektoru. Usměrnit tento dav není jednoduché. Domluva mezi tahouny je zpočátku rozpačitá a každý si rozeřvává jednotlivé pokřiky po svém. Postupně se však prostřídávají a tak začíná opravdový rachot, který se dere celým údolím. Vše umocní branka Mihy Štebiha v druhé minutě utkání a my víme, že dnes tu budeme domácí. Zhruba v polovině třetiny přidává další kousek Hubas. Skvělá akce. Místní diváci se nestačí divit.  První třetina tak z našeho pohledu byla velmi vydařená.

V druhé časti se podařilo místním snížit na rozdíl jedné branky a snad poprvé byl slyšet nějaký větší šum, ale nás to nevyvádí z rovnováhy a opíráme se o to víc do svých hlasivek, co jen vydrží. Klid do duší nám vrací svoji trefou skoro před koncem třetiny Mára Prokš a my sílíme s křikem. Náš kotel pracuje na plné obrátky, jeden chorál střídá druhý a samotný Viktor Ujčík stojící na střídačce vytáhne mobil a tu skvělou kulisu si prostě natočit musel.

Třetí třetina připadá nekonečná. Žádná branka a navíc exces výpadku proudu na tři čtvrtě hodiny! Začínáme skandovat – „Zaplaťte faktury„ Do konce utkání zbývalo necelých pět minut a někteří tedy museli opustit náš sektor a vydat se na zpáteční vlak. Však někteří srdcaři obětovali tento odjezd a čekali do závěrečného konečného hvizdu. Pauzu vyplňují místní dutohlavci svými dělobuchy. Dokonce se rozhodují si vyměnit přes obrněné pány vyměnit nějaké slovní přestřelky. Ale nikdo se naštěstí nenechal nijak více vyprovokovat a zůstali tak nad věcí. Po úmorné pauze se konečně hráči objevili na ledě a utkání se mohlo dohrát. Po tu dobu se nic výjimečného nestalo a tak vítězství bylo uhájeno. Jak na ledě, tak v hledišti. Vychutnáváme si s hráči děkovačku a právem jim děkujeme za vyhrané derby. Byl to od nich krásný dárek pro nás fanoušky pod stromeček.

K žádným podobným a ubohým opláceným výtržnostem v podobě ničení stadionu jsme se nesnížili. V poklidu a s úsměvy na rtech jsme se odebrali ke svému pravému domovu. Místní však prohru neunesli a tak si nacházeli jedince, které napadali v přesilách po různých koutech Třebíče. Bohužel zmeškaný vlak se stal právě pro některé osudným. Naštěstí nikdo větší újmu na zdraví neobdržel a všichni tak v pořádku dorazili zpět domů.

Menclina, Čelsí z Chrudimi a Pajucha

PoÚtStČtSoNe

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!