Výjezd na Motor - 16.12.2013

Po těžkém sobotním zápase s Olomoucí, který jednoznačně patřil Čagymu a vyvolal tak euforii v našich řadách svými nájezdy, bylo na programu další pondělní kolo v Českých Budějovicích. Přijde mi škoda, že tento již druhý výjezd padl na pondělí. Motor má jednu z nejlepších hal u nás, proto mě mrzí, že se sem nemůžeme vydat v hojnějším počtu. Přál jsem si, abychom se zde sešli jako naposled kolem té stovky. Podle průzkumu, kdo se na výjezd chystá, jsem usoudil, že se tentokrát překvapení asi konat nebude. Pracovní povinnosti a rodina jsou samozřejmě na prvním místě.
 
Domlouváme alespoň dvě posádky kvalitních křiklounů, které ale vyjíždějí nezávisle na sobě. Po telefonické domluvě domlouváme alespoň sraz na benzince u Jindřichova Hradce. Dojíždíme na místo určení a vidíme zde aktivně pobíhající postavu po celém areálu čerpací stanice. Jakmile nás spatří, vyráží nás přivítat a někoho dokonce i třikrát za sebou. Po krátké rozmluvě se dovídáme, že kluci nic nepodcenili a měli bezesnou nedělní noc, kterou protáhli až do samotného výjezdu. Je vidět, že chrudimské noci před výjezdem se začínají aplikovat i do ostatních koutů okolí Jihlavy. Zbytek cesty již pokračujeme společně a v ČB poněkud bloudíme. Bohužel ne vlastní vinou, ale první jedoucí posádka dala důvěru navigaci. Ta ženská co sedí na tom satelitu, nás protáhla největší dopravní špičkou v Budějovicích. Měli jsme tedy štěstí, že již alespoň těsně před utkáním nebyly žádné fronty na lístky. Krátkou procházkou směrem na stadion nás nejveselejší figurka výjezdu opět znovu všechny vítá a veškeré kolemjdoucí taktéž. Dokonce jedné slečně nabízí i lásku, ale s díky byl náš člen odmítnut. Nijak ho to nezamrzelo, jelikož jeho oko spatřilo další osobu a tak to pokračovalo celou cestu. Před stadionem vidíme postarší pány v šálách Motoru debatující o sázení a všichni přikyvují nad výhrou Jihlavy. Jejich tip schvalujeme, ale víra ve vlastní klub by taky neuškodila. Holt ne každý tam má to srdíčko.
 
Zbývá necelých 5 minut do začátku utkání a již na dálku vidím jak náš sektor je celkem liduprázdný. Překvapení jako minule se tedy nekoná. Celkový náš počet čítá kolem čtyřiceti párů hlav. Udělal mi radost, že dorazil i ostřílený matador od fanatiků, který opravdu umí za to vždycky vzít pořádně s námi. Utkání začíná a my neleníme a jdeme se opřít do hlasivek. Rozjíždíme první chorál, ale dozpíváme ho pouze asi v pěti lidech. Je vidět a bohužel i slyšet, že tímto způsobem se dnes určitě nevytáhneme. Proto po krátké domluvě vsázíme na krátké a důrazné pokřiky, které už mají větší  úspěšnost i u ostatních hrdel. Pomáhá tomu i rychlý gól ve čtvrté minutě, kdy jdeme do vedení. Z ostatních opadá jakási prkennost a konečně se v našem sektoru něco začíná dít. Ale stále mi to připadá takové nemastné neslané. Vím, že minulou naprosto úžasnou atmosféru dnes nepředvedeme. Škoda. 
 
 

O první přestávce za námi přichází zástupce fanoušků Motoru s výzvou účastnit se přestávkové soutěže v přetahování lanem, která se má uskutečnit přestávku příští. Souhlasíme a dáváme se do nominací členů. Bohužel ne všichni jsou z této výzvy nadšeni, ale nakonec se podaří dát tým dohromady. Víceméně tak, že kdo chce, ať jde :-)

V druhé části přichází proměněné trestné střílení domácího miláčka Aleše Kotalíka. I když jsme Ríťovi drželi palce zuby nehty, tak musím uznat, že nájezd v jeho podání byl opravdu pohledný. To byl impuls pro ožití tří tisícovek lidí a domácí kotel tedy přidal taky na svoji intenzitě fandění. Fanoušci Motoru i přes své postavení v tabulce umí udělat opravdu dobrou atmosféru. Jejich počty na výjezdech o tom sami hovoří. V tuto chvíli bylo těžké nějak konkurovat domácím povzbuzování. Navíc jejich  pokřikový vzkaz – Táhni do Hradce, jsme svorně uznali a společně si s domácími zatleskali a vzdali jim poklonu. Novou krev do nás vlil svoji vynikající střelou Petr Haluza dvě minuty před koncem druhé části. Vymetl to krásně a my se opět dali do oslav, jak jsme zvyklý.

Přichází druhá přestávka a vněm souboj fanoušků přetahování lanem. Doufal jsem, že když to dnes nejde hlasivkami, alespoň zkusíme zvítězit silou.

Zde přišla znovu chvíle ostříleného matadora fanatiků, který se ujal konce lana. Jako správný lodivod udával tempo přetahování, které trvalo zhruba tak dvě až tři minuty. Přišel na správný grif, jak soupeře přetáhnou přes červenou čáru. První vítězství tohoto večera bylo naše.

Výhra obsahovala chutné klobásy místního řeznictví a poukaz na 50% slevu na jakýsi párty stan, což nám jaksi přišlo vlastně k ničemu a tak jsme si mezi sebou rozdělili alespoň klobásy.

Třetí dějství přineslo další parádní trefu Adama Zemana, který parádně zavěsil s pomocí břevna puk do sítě.My už jen odpočítávali poslední zbývající minuty do konce utkání a snažili se nějakými pokřiky ještě na sebe upozornit. Byl tu konec a my neskrývali vděk našim borcům nekončícím potleskem. Proběhla klasická děkovačka s hráči a snažili se vyvolat hrdiny utkání. Začali i zde obavy o našeho milovaného Čagyho. V první části měl nehezký střet a stěží odkulhal na střídačku. Pěvně doufáme, že na obě derby bude v pořádku. Snažili jsme se hráče opět vyvolat na led, ale za pláče žlutých vest, kteří už chtěli jít domů, jsme opustili náš sektor. Každý jsme se odebrali ke svým vozům a příjemně rozjímali nad dalším vítězstvím. Další myšlenky směřovali na nadcházející derby s Chytráčkovem a UDH a věřili že Čagymu určitě nic není.

Výjezd bych osobně hodnotil průměrně. Ostuda nebyla, ale určitě i v menším počtu jsme udělali lepší kulisu. Proto opakuji ještě jednou, že do Budějic na výjezd nejlépe o víkendu. Snad tedy příští los vyjde příznivěji, ale kdo ví co bude za rok? Proto nadále buďme dál svorní. Červená a žlutá jsou barvy naše. Jedině DUKLA!!!

PAJUCHA

 
PoÚtStČtSoNe
                                          

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!

Facebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím