Výjezd do Chytráčkova - 11.11.2013

I když se jednalo o derby a lokalita co by kamenem dohodil, přitom nejraději pět fanoušků Rebelu trefil, bylo pondělí a v Jihlavě se konal průvod svatého Martina. Celková účast byla tedy ve hvězdách. Spousta kvalitních hrdel dále měla pracovní povinnosti a já tušil, že tento výjezd nebude tak památný jak jsme často zvyklý. Nicméně jsme se vlakem vypravili. S příchodem na vlakové nádraží již vidím menší skupinku a tajně doufám alespoň ve stejný počet na Hlavním nádraží. Bohužel přistoupila pouze malá hrstka příznivců Dukly. V našem vagónu panovala výjezdová nálada. Chorály zněly i na tento počet celkem solidně. V tu chvíli se přece jen blýskla naděje, že by to nemuselo dopadnout tak špatně. Doprovod nám samozřejmě dělala partička obrněných mužů, která nás šla v některých zastávkách zkontrolovat. Zjistila, že je stále co pít a náš počet se také nerozmnožil. Mohla se tedy odebrat zpět do spodní části vagónu. 
 
Dorážíme na místo určení a ihned dáváme o sobě vědět, že jsme tady. Čekáme před vstupem na nádraží a s úsměvem nás vítá naše velmi dobře známá dvojice z antikonfliktního týmu. Startuje pochod Brodem na stadion, ale už při úvodních krocích začíná první oddělení některých jedinců, která dává přednost místnímu lokálu u nádraží. Jednou jsme přijeli jako celek, tak bychom měli společně držet po celou dobu … Nasávat jste mohli doma. Tradiční zastávka v Kauflandu nás opět stála další počet kusů. Když už po třech stech metrech ztratíte polovinu fandů. Asi je něco opravdu špatně a chtělo by se nad sebou zamyslet, proč se těchto akcí vůbec někteří účastní? Na některých je vidět opravdová nespokojenost s tímto gestem ostatních a pochod se mění spíše k trapné vycházce s doprovodem. Každé vyslovení nějakého pokřiku v tuto chvíli je spíše k smíchu. Nyní už vím, že tento výjezd je hodně velký propadák. Nechápu, jak ve třiceti lidech dokážeme udělat takovou kulisu 200 kilometrů od Jihlavy a tady se spíše ponížit. Poslední živou vodou je snad přísun branek v síti soupeře. I když při té marodce těžko říct kolik zbývá sil ostatním hráčům.
 
Příchodem do našeho sektoru vidím sotva dav jak na přípravné utkání. Naštěstí těsně před zápasem dorazil autobus a spousta dalších po vlastní ose. Skupinka, která dala přednost hospodě stále nikde. Místní fans nás při nástupu vítají svým choreem ke kterému asi těžko něco dodávat. Jsem rád, že jsme jim trnem v oku. My jsme také nelenili ale s choreem jsme počkali až na druhou část utkání. Trochu nám práci ulehčili, když nám nechali svoje choreo z prvního vzájemného derby letošní sezóny. Nezbývalo nic jiného než pouze znesvětit tak, aby toho byli svědky.
 
Utkání se pro nás vyvíjí opravdu parádně. Přichází rychlý gól žluto-červených borců a živá voda opravdu polila nejednu hlavu v našem sektoru.  Rázem to bylo jako vždy, když v derby vítězíme. Opravdu velice důležitá branka nejen na ledě, ale i pro nás. V průběhu třetiny se již nic více neodehrálo a tak fandění spíše pokračovalo ve vlažném tempu. Naše modlitby o vstřelení dvoubrankového náskoku bohužel nebyly vyslyšeny, ale i tak prozatím úleva v našim srdcích.
 
Toto se bohužel nedá říci o druhém dějství. Soupeř otáčí utkání ve svůj prospěch a u nás pomalu uvadá bojová nálada. V takových chvílích zde chybí opravdový hecíř, jakým byl Ivan nebo nyní tuto úlohu zastává pan učitel. Bohužel nebyl zde ani jeden kdo by se této role ujal. Některá snaha postavit se před tento utrápený dav si zaslouží pochvalu.Jen by to nechtělo opakovat jeden chorál dokola. Kluci se snažili zachraňovat situaci pomocí trubek, ale myslím si, že byli také otráveni kulisou, kterou jsme předváděli. Situaci může opět zachránit pouze gól. Ten přichází až ve třetí třetině a je to opět výbuch pro náš sektor.  Radost a úsměv v našich řadách je vidět na nejednom obličeji a doufáme v obrat utkání v náš prospěch. Nejednou jsme byli svědky nájezdů, které hovoří v náš prospěch. Minutu před koncem však přichází poslední rána, když soupeř otáčí výsledek ve svůj prospěch. Času je málo a i přes veškerou snahu našich oblíbenců se nedaří srovnat. Naopak sudí posílá na trestnou lavici Čagyho a my víme, že je konec.
 
U domácích nastává oslava připomínající výhru mistrovství světa. Vyhazují do vzduchu trenéra a další artistické kousky manéže. Připadá mi, že v Brodě hrají vlastně jen proti Dukle. Není odehrána ani polovina ligy a takovéhle oslavy? :D Zbytečnost se dále vyjadřovat…
Odebíráme se domů plni zklamaní, nikdo moc nemluví, ale každý den přeci není posvícení. Oklepat se z toho nezdaru a hlavně si sáhnout do svědomí ve vlastních řadách, ať se tato situace více nikdy neopakuje! Jedině DUKLA!!!!
 
PAJUCHA

PoÚtStČtSoNe
                                          

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!

Facebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím