Výjezd do Olomouce - 6.11.2013

Po krátké odmlce dvou venkovních kol, jsem opět vyrazil na venkovní zápas Dukly.  Do Olomouce jsem se těšil a zvlášť po památném fotbálku z předchozích let, který jsme zde spolu s Ivanem a Vočkem před lety předvedli. Pro některé to byla i premiérová návštěva tohoto stadionu. Namlsáni po sobotním zápase s Bolkou se bylo opravdu na co těšit. Kdo doma tento zápas promeškal, udělal životní chybu, takový zápas se nevidí každý den. Dukla hrála jak národní filharmonie. Radost pohledět. Výkon hráčů se podepsal na domácí atmosféře, která byla opravdu více než vynikající. Škoda jen, že není takové každé domácí utkání. Euforie však přetrvala po zbytek víkendu a natěšeni jsme se vydali do Olomouce, kde jsme očekávali obdobný výkon. Čelsí naši posádku pro jistotu oslovil již tři týdny předem a tak omluvenka z výjezdu nepřipadala v úvahu.  Z Jihlavy se vydala ještě dvě další auta, z nichž jedna opět vezla hvězdnou sestavu nesmrtelných jedinců. Bylo se tedy opět na co těšit.
 
Na cestu jsme se vydali o něco dříve než ostatní. Potřebovali jsme vyzvednout zimní kulichy Ultras, které je možné objednat a zakoupit právě u Čelsího. Po hodinové zajížďce jsme se napojili na oblíbenou D1 a uháněli směr Brno a poté Olomouc. Zhruba před Velkou Bíteší nás informuje druhá sposádka, která uvízla v koloně za Brnem a pohybuje se stěží krokem. Informujeme i třetí skupinku, při čemž se dozvídáme, že ještě ladí své hlasivky na posilce a je teprve odhodlána vyrazit. Nehodě se vyhýbáme zavčas, ale nastává bloudění po okolních cestách kolem dálnice. Neplánovaná prohlídka Brněnského letiště toho byla důkazem. Jeden by řekl, že Čelsího navigace zažila krušný víkend, že ani ve středu nevěděla, kde se vůbec nachází. Po půlhodinovém bloudění nacházíme správný směr díky automapě a vracíme se zpět na dálnici. Ke stadionu přijíždíme právě včas. Utkání právě začínalo, proto mírným poklusem se odebíráme do svého sektoru.
 
Shledáváme se s ostatními, ale stále nejsme komplet. V průběhu první třetiny dorazila posádka z Chrudimi. Chybí stále třetí a zároveň nejlépe rozpoložená výprava. Bohužel není čas ztrácet čas a dáváme se do našich pokřiků. Trošku chorály váznou, zvlášť když se ujímá Olomouc vedení.  První třetinu jsme teda nezvládli jak na ledě, tak v ochozech. Výprava z Chrudimi dovezla naštěstí buben, ale v tom spěchu a zmatku na D1 taktéž spěchala na stadion a nechala buben v autě. O přestávce jsme se vydali buben vyzvednout. Naproti nám konečně přijíždí zmiňovaná a tak dlouze očekávaná poslední posádka vedená panem učitelem, která září radostí a s chorály v hrdlech. Věděl jsem, že nyní nastane obrat. Ten se také naplnil! Po cestě zpět do sektoru doplňujeme občerstvení a plni elánu ochotni nechat zde své hlasivky. Celkový počet nás tedy čítá kolem cca 20 hrdel + dalších šest pouze pokukujících stejně oděných jedinců v červeno žlutém. Neleníme a opět se do toho opíráme jednohlasně. Intenzita vrcholí spolu s vyrovnávací brankou. Chybějící skupinka, která měla manko fandění v první třetině se pouští do přestávkového řevu nikdy nekončícího chorálu. Stejně jako v Českých Budějovicích se postupně spolu s ostatními přidáváme a celou přestávkovou sedmnáctiminutovku zní dokola jeden a tentýž chorál. Že byl opravdu za povšimnutí, dokázal i komentátora onlajnu z tohoto zápasu.

Třetí dějství je doprovázeno stálým fanděním a graduje otočením zápasu v náš prospěch. Věděli jsme, že se nyní nacházíme na druhé pozici v tabulce a tak se mohlo dát do oslav. Průběh třetiny opět okořenil John, když dával opět najevo svoji špatně trávenou stravu a zase nás rozptýlil po stranách sektoru. Snížením soupeře na rozdíl jediné branky vyvolalo určité napětí, ale parádní zákroky brankáře Ritticha, pohotová levačka Dobrase jak při odbíjené, nedovolila soupeři vstřelit již žádnou jinou branku. Naopak odvolání brankáře domácích a špatná rozehrávka vybídla Filipa Semana zpečetit utkání gólem do prázdné branky v konečné vítězství. Následovala tradiční děkovačka a na hráčích bylo vidět, jak je dnešní vítězství těší stejně jako nás. Loučíme se s hráči a s některými lidmi z domácího publika, kteří sklání poklonu, že jsme sem odebrali jednotlivě auty. Po odchodu ze stadionu na nás čeká hrstka domácích příznivců, která se nejspíš snažila o nějakou roztržku. Námi byla tedy ignorována a my pokračovali dál v oslavách vítězství a pomalu se odebírali ke svým autům. Co jsem se později dověděl, tak přeci jen někteří (kdoví jestli vůbec místní jedinci) si vytipovali skupinku dvou párů a zaútočila na ně… Celkem smutné a zbabělé v podání těchto „hrdinů“ když si nejsou schopni najít sobě rovného. Je to takový šrám na tomto zdařilém výjezdu. Ale myslím, že k Olomouckým fans Mory měli hodně daleko. 
Další výjezd směřuje do Havlíčkova Brodu. Doufám, že se všichni účastníte a nebude ani nutné potřeba o tomto utkání něco psát. Takže dál buďme svorní!  Červená a žlutá je barva naše!!! Jedině DUKLA!!!
 
PAJUCHA

PoÚtStČtSoNe
                                          

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!

Facebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím