Do Kladna za kulturou

Plán zní jasně. Na poslední výjezd busem. Chvílemi to vypadá na nečekané, že by z Jihlavy odjely autobusy dva. Nakonec se nedaří. Tedy dva busy z Jihlavy jedou, ale druhý pod hlavičkou spolku fanoušků. Na třetí hodinu je domluven odjezd na poslední, dlouho plánovaný, výjezd do Kladna. Barva výjezdu je žlutá a zde musím jihlavské pochválit, celkem se daří většinu sladit do stejného trikotu, či alespoň barvy. Efekt sjednoceného kotle se mi vždy líbí. Bohužel to je asi jediná vizuální prezentace. V tomto směru Jihlava v poslední době strádá. Nevadí, jedem se bavit. První nadšenci se scházejí už lehce po poledni, jiní zas docházejí akorát tak z práce.  Nakonec se ukazuje, že se scházíme v jedné z nejlepších sestav, co kdy brázdila všechny zákoutí naši krásné republiky. 


 
       Zdá se, že bychom mohli být jednou kompletní a nemuseli čekat, bohužel dopravní situace v Jihlavě poslední dobou není ideální a tak opět, jak je u nás zvykem, neplníme čas odjezdu. Kvůli nabranému zpoždění není tolik prostoru na příležitostné zastávky, které by všichni potřebovali na doplnění tekutin nebo naopak. Stavíme pouze dvakrát. Na první zastávce u Humpolce proběhne společné foto pro případ, že už stavět nebudeme. Nálada v buse graduje a začínají se dít věci. Jeden z našich mladších členů při jakémsi až atletickém kousku padá do bezvědomí. Koupačka v lehce zteplaném pivu ho ale opět dostává na nohy a můžeme pokračovat. 


       Pro nás skvělou zprávou je další zastávka a to tradičně Naháč, dál už musíme vydržet. V buse jsou všichni skvěle naladěni a kvůli vysokým teplotám a značné dávce alkoholu v krvi se svlékají i ta nejhezčí těla, kterými Jihlava disponuje. Bez triček a bez kalhot se mnoho z nás vesele baví dál. 


 
Do Kladna dojíždíme pár minut před zápasem. Policejní doprovod až před vchod. U vstupu je kontrola minimální, avšak ten nejveselejší z nás se může celý zápas bavit pouze před stadionem. S veselým obličejem se snaží udržet na nohou a vůbec mu nevadí, že zápas neuvidí. Všichni ostatní jsou již uvnitř a nic nám nebrání začít s podporou našich borců. Zaráží mě jen, kde asi zůstal zbytek jihlavských fanoušků. Má očekávání na tento zápas byla asi příliš vysoká. Atmosféra na zimáku je v celku dobrá. Oba celky se snaží o podání co nejlepšího výkonu. Z prvního gólu se můžeme radovat my a první třetina tedy dopadá lépe pro nás. Z jedné strany obklopeni policií, která si zřejmě chtějí zopakovat pepřový dýchánek z minulého roku, ženeme naše kluky za vítězstvím. Hned ze začátku druhé třetiny se snažíme o dobrou motivaci, ale gól tentokrát padá za záda našeho brankáře. Po druhé třetině, za stavu 1:1, se odebíráme ven, kde už nás muži v černém kontrolují i u stánku s pivem. Většina z nás se tomu směje. Třetí třetina se nese zhruba ve stejném duchu jako ty předchozí. Dukla zasazuje Kladnu osudovou ránu a po několikáté jim odebírá možnost extraligy. To nám vůbec nevadí. I když víme, že nás nejspíše čeká stejná situace, lidi se baví, fandí, skáčou, tleskají. Tak, jak by to mělo být vždy. 


 
 Slavící dukláky se snaží mírnit již zmíněná PČR, což se zase nelíbí nám. Probíhá menší výměna názorů, menší strkanice. Kluci s obušky si dnes chtějí opravdu něco dokazovat. Těm, kteří ještě nejsou v buse je z jejich strany poskytnut doprovod alá obušku z pytle ven. To se zas nelíbí těm, co již v buse jsou. Tak vzniká poměrně vyhrocená a nepřehledná situace. Jednoho ženou pendrekem dovnitř, jiného bijou venku. Těžko říct, jestli padali větší rány pěstmi na sklo zevnitř nebo hlavou našich zvenku. Bylo evidentní, že se jednotlivé jednotky policie nebyly schopny domluvit mezi sebou, což bránilo dalšímu normálnímu chování. Jeden říká můžeš tam, druhej tě za to sebere. Asi normální. 


    Výsledkem je několik zadržených, pár stehů a trocha krve. Dva nakonec poznávají Kladno i za ranních hodin, neb jim je zamítnut odjezd. Odmítáme odjet bez našich, bitvou unavených, borců. Několik hodin tak stojíme pár stovek metrů od stadionu. Přes lesík občas zahuláká nějaký kladeňák, ale to je asi vše. Policie ze všech stran kontroluje jakýkoliv pohyb.  
Kolem jedné hodiny můžeme konečně vyjíždět domů. Což se ukazuje jako dobrá varianta, jelikož do té doby byla stejně D1 klasickým parkovištěm. Naneštěstí odjíždíme těsně před tím, než nám stihne přijet objednaná pizza. Zamrzí, ale co. 

Po dnešním zápase ( Dukla – Vary )je jasné, že sestupujeme z extraligy. Zajímavá zkušenost z nejvyšší soutěže, ale nemůžu si pomoci, 1. liga je pro mě několikrát lepší…

Jsem zvědav, kolik věrných se za pár měsíců sejde na ochozech.


                                                                                                                                             M.H. Dukla Fans & V.M.

PoÚtStČtSoNe
                                          

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!

Facebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím