My jsme Brno a v security je nas plno !

Sváteční Brno
Na druhý svátek vánoční nám vychází výjezd do Brna. K velkému údivu se skládá JEN jedno auto. Jestli za to mohli peripetie posledního vzájemného zápasu, nebo návštěvy babiček a s tím spojená plná břicha, která zabránila zvednutí se od stolu a vyražení na tento zajímavý zápas? Kdo ví? Špilas je hned za kopci UDH, a tak je cesta krátká a poklidná. Na dálnici potkáváme plný autobus spolku, ale i tak je nám jasné, že z fandění nic moc nebude. Proběhne jen odfocení a doplnění živin, které je na výjezdové poměry velmi abstinenční, ale asi jako všichni ostatní se dnes jedeme hlavně do Brna dívat na hokej a nebavit se, jak jsme zvyklí.

Parkujeme ta, abychom i odjeli a hurá pro lístky, snad budou. Lístky jsou, takže jsme sem nejeli zbytečně a teď ještě ty body. Prohlídka je příjemné pohlazení, které bylo asi v ceně lístku, takže kdo dnes chtěl zlobit měl příležitost. Při vstupu vidíme dost známých tváří, a to nejen jihlavských, i když jich pár známe z Jihlavy.

Na stadionu je vyvěšeno jen pár vlajek a jelikož jsme vyrazili bez bubny, budou si to dnes muset odpracovat ruce. Pro někoho žádná změna, pro jiné strašná námaha.
První třetina začala a fandění je takové, jaké jsme očekávali, protože je v sektoru více diváků, než fanoušků, ale podíl na tom určitě mělo cukroví, kterého se nekteří museli tak přejíst, až jim zalepilo ústa. Všichni jsou překvapeni, že chytá v podstatě „domácí“ Vejmelka a ne Lars.
Rozeřvávat se snaží dva fans tzv. „z lidu“ a my se je snažíme co nejvíce podpořit, aby se přidali i ostatní. Situaci ani nezlepšuje to, že dostáváme dva góly, které proběhly za zpívání toho stejného chorálu, takže ho do konce první třetiny už radši nezačínáme, aby nám tam nešoupli další.
Proběhne nějaké to občerstvení a vyvětrání a už je tu druhá třetina, ve které čekáme snad nemožné a dočkáváme se, když Pepa Skořepa snižuje a vykřesává naději na nějaké ty body. To probouzí i další diváky k fandění a místy bych řekl, že fandí celý sektor, ale i tak je to jako na houpačce. Jeden ze dvou rozeřvávačů si nechal hlasivky v první třetině a tak teď sípe co to jde. Asi málo tréninku.

O druhé pauze se neděje v podstatě nic zajímavého, jen je nám sekuritkou řečeno, že se jeden z nás nemusí schovávat, že už o něm ví. (Čepice s epesní bambulí je špatný krytí.)
Oni ví o něm a my víme o nich. I když jsme z toho zmateni. Jednou člověk vystupuje jako fanda Brna, jindy jako sekuritka, sem tam symboly zborojovky, se kterou nemají nic společného, až z toho jde hlava kolem. Ale to si musí každý srovnat sám, jak se bude prezentovat.
Začíná třetí třetina a s ní se fandění zlepšuje o několik desítek procent, jelikož minimálně bod je nadohled. Je až neuvěřitelné, že vyrovnávací gól dáváme v tom, co nám jde nejméně, a to v přesilovce. Erik de la Rose nám zajišťuje minimálně jeden bod, protože teď už věříme, že to naši udrží a zápas půjde do prodloužení, i když zbývá ještě hodně minut. Jeden ze starších fans oslavuje gól tak důkladně, až je vyveden, i když je už uklidněn, ale to bezmozci ze sekuritky nepochopili a museli ho minimálně v 7 lidech páčit ven. Bránil se statečně, ale proti hlouposti neměl šanci. Pořadatel ještě hlásí vyprodáno, ale oproti minule se v sektoru vůbec nemačkáme a dokonce je vidět i dost prázdných domácích sedaček.
Prodloužení nemá moc dlouhé trvání, jelikož nevydařená přihrávka zapříčinila únik brněnského hráče a náŠidlík už neměl sil, aby ho dojel, a tak ho musel faulovat.
Následný nájezd končí gólem, takže si z Brna odvážíme pouze jeden bod.
Co řící závěrem? K Vejmelkovi jsme byli velmi skeptičtí, ale vychytal toho opravdu hodně, dokonce si dovolil i jeden haškovský výjezd hodně mimo bránu.
Fandění byla znouzecnost, protože kde kotel není, ani spolek nezabere. Od domácích jsem čekal nějak více po fanouškovské stránce. Slyšet byli, ale podle toho počtu bych čekat větší rachot. Když se přidaly všechny tribuny, tak to jelo, ale jinak mi to přišlo takové unylé.
Ani choreo nebylo k vidění a to bych ho čekal, když uvádějí bývalého hráče mezi legendy a oslavil teď pěkných 80 let, to mi přišlo dost nevyužitě.

Po konci zápasu musíme ještě nesmyslně čekat uvnitř a pak opětovně i venku. Jakmile jsme puštěni vydáváme se kolem domácích a přes pár křižovatek k autu.

Dukla Fans

 

PoÚtStČtSoNe
                                          

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!

Facebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím