Boleslav u Havlíčkova Brodu

Vykročili jsme z první čtvrtiny extraligové části a tudíž nás další los zavlál do Mladé Boleslavi, neboli za posluhovači Rebelů, takzvaných Brodských debilů. J Je uterý 17.10. a my se během rána domlouváme na dnešní tah na škodovku (bez škodovky). Čas vhození buly je na 17:30, ale my už od rána víme, že druhá třetina to jistí! Holt časy, kdy většina z nás hodila ve tři odpoledne batoh do kouta a šla za zábavou, jsou pro nás už celkem dlouhou dobu passé. A tak se nám podaří nabrat naší poslední členku vozu něco kolem 15:50 a vyrazit si to přes debily až do Bolky! Jediné fandící náčiní co vezeme je jedna z mávaček, které se stále prodávají a vlajka skupiny, i když máme obavy, abychom se o vlajku nemuseli přetahovat jako minulý pátek v utkání proti Hradci.

No co už…

Je dnes všední den a tak se místo flašek posádka posilňuje několika JEŽKY Z JIHLAVY! Po těch radcích na stadionech příjemná změna. A vytahuje se kapesní „Člověče nezlob se“!! Míjíme Brod, kde si zakřičíme nějaký ten chorál o místních a doufáme, že nedojde někde k nemilému setkání.
Co si budeme nalhávat, dnes konkurovat s dvěma auty rozhodně nemůžeme. Cestu si stanovujeme bez přestávek, bohužel má povoz větší žízeň než posádka, a tak někde za Kolínem stavíme na pumpě, aby nám tam medvědi mohli nachcat a my pokračovat. Posádka se vyprázdní a doplní stav tekutin. Naleští řidiči přední sklo a hurá BoleslavskoBrodsko čeká!!  Pár minutek po hvizdu sudího dorážíme k aréně, ale najít místo k zaparkování je snad takřka nemožné. Návrhy jsou různé .. Jeden navrhuje zaparkovat na místo, které je o metr kratší než naše auto, druhý to vidí na trávnatý porost místního parku. O pár stovek metrů dál se konečně zadaří a my můžeme zaparkovat legálně a s úctou! :D

Běží zhruba půlka první třetiny a my nabíháme do našeho sektoru, kde nás počet našich příznivců mile i nemile překvapí. Mile v tom, že se tu může scházet zhruba 40 červeno-žlutých. Nemile tak,
že většina sektoru je spíše fanoušků než fanatiků. Nestačíme ani pozdravit známé tváře a už věšíme vlajku. Spustí se nějaký ten chorál, načež se přidává větší půlka sektoru. Dnes je ale jasné, že na větší a delší chorály to moc nebude. BUBEN ! Jsme nechali bohužel v Jihlavě a tak nezbývá než k udržování rytmu používat ruce. Nespornou výhodu to má, že pokud nekřičíme tak se nefandí! Není to jen plácání do bubnu a po hlásku ani zmínky. Během první třetiny si všímáme hezky vyzdobeného nápisu ZÁKAZ KOUŘENÍ a tak přihazujeme nějakou tu samolepku co máme v kapsách. První třetina končí pro obě mužstva bezbrankově.

Co říct k domácím? Kotel umístěn za brankou, v něm zhruba 80-100 lidí, z větší části oděni do klubových barev. Nad kotlem visí vlajka v podobě JSME JEDEN TÝM „(Boleslav,Brod,Znojmo)“ pod sektorem se krčí dvě menší zástavy. Během zápasu fandí průměrně na jejich počet a při gólech vytahují FanClubově založenou sektorovku. Boleslavskou smečku nebo vlajku Debil Hearts nevidíme a tak se podivujeme, že do Jihlavy přijíždí „chuligáni“ v hojném počtu, ale na domácí půdě ani vidu, ani slechu.

Během přestávky bych ještě ohodnotil místní pohostinství.  Názor na klobásky se různí. Jednomu chutná až se mu boule za ušima vytvářejí, ten druhý by jí nejradši hodil po místním rozhodčím za neodpískaný faul. Pivo není ježek takže nemá cenu hodnotit a kafe v automatu za 25,- no co ….
To, co si nevybrali na vstupném, za které pro hosty učtují 170 korun, dohánějí v občerstvení. J

Začíná druhá třetina za nerozhodného stavu. Jednu chvíli zachraňuje Lars jasnou branku o chvíli déle už vytahuje puk za svými zády. Domácí to hecuje k hlasitějšímu projevu. Nás to zásadně neutlumuje a pořád jedeme stejně hlasitě jako za stavu 0:0.  Do konce třetiny se nic zásadního neděje a tak netřeba dalších slov. Kdo chtěl sledoval hokej živě, nebo alespoň pomocí onlajnů, tak si může svůj názor na hru vytvořit sám. J

Po hvízdnutí druhé pauzy spouštíme pokřik: „Kde máte Rebel? Vy ku*vy, kde máte Rebel?“
A už se odebíráme ven kolem místní security. U té bych se pozastavil…

Snad první extraligový stadion, kde není takřka žádná represe ze strany security k nám.
Po příchodu následuje velmi vlažná prohlídka. Jeden Lojza vyběhne zpoza rohu, kde mastil mariáš,
aby nám alespoň zkontroloval lupeny a během dalších přestávek se už ani nepokouší sledovat naše vstupenky a po známosti nás posílá dovnitř. Při sundaném triku při oslavě gólu se jen místní hoch ve žluté vestě pousměje a neřeší. Jinde už by na člověku leželi, div ho nevyhazovali ze stadionu!

Začíná třetí třetina a my už opět na svých značkách. V první minutě domácí navyšují stav a to se trošku odráží na našem fandění. Trochu nám to ubírá chuť fandit, ale naše skupinka + jedno další auto fanoušků, co jsou spíše fanatiky než fanoušky, se k nám neustále přidává a tak to má vypadat! Nejde o hru! Jde o fandění!! I když na ledě prohrajeme 10:0, i tak můžeme kralovat v podobných halách v supportu a užít si to. Vzápětí se hraje hra 5 na 3 a Kuba Suchánek s asistencí Čagyho a Kubalíka snižuje na příznivých 2:1 pro naší Duklu !

To našemu sektoru dodá nový dech a opět se přidává místy i celý sektor k našim pokřikům!
Ovšem tlak domácích je neuvěřitelný a po uběhnutí několika minut opět odskakují na rozdíl dvou branek.  Stav 3:1 vydrží až do konce utkání. Ovšem i tak děkujeme našim borcům za bojovnost, kterou dnes drtivá většina kádru předvedla.

Co bych řekl osobně k odvedenému výkonu? Hoši pokud nejste v první osmičce, nemáte právo chodit na Xanadu a jim podobné kluby!! Kde do noci místo regenerace a koncentrace lemcáte různé destiláty!!! Neříkam všichni, ale pár jedinců díky fotografiím poznám a nezapomeňte, že Jihlava je prdel, kde každý zná každého!!  Asi takhle: VY hrajte! MY chlastáme!

 Cestou k autu se bavíme chorálem o Hradci od našich nejlepších „přátel“ z Motoru, který se mezi námi stává v posledních dnech velmi populární.

Po cestě zpět se nic zajímavého neděje, jen za Čáslaví je benzina s výbornými bagetami pro všechny hladové.

Co říct závěrem? Hokej byl takový, jaký byl, ale každý výjezd se počítá, zvlášť když je to v týdnu.

 

Dukla Fans

 Jenda.

PoÚtStČtSoNe
                                          

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!

Facebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím