Výjezd do Brna, aneb nejsme žádní otloukánci !

V neděli 24.9. je na řadě výjezd na Kometu do Brna. Již dlouhé týdny očekávaný zápas, který bude mít něco do sebe. Během přípravných utkání tratí šálky oba kluby a tak je zcela jasné, že s Brňáky kamarádi nebudeme. :)

Neustále šachování s místy v autobuse kdy jeden den je plno druhý den jsou 3 volná místa uzavíráme v den odjezdu plným autobusem ! Jeden autobus vypravuje spolek fanoušků. Druhý autobus, ti radikálnější fanoušci, co dnes do Brna rozhodně nejedou za vzájemným plácáním po zádech. Čas srazu je na jednu hodinu klasicky na růžku a odjezd je naplánován něco kolem půl třetí. Vyrážíme něco po již zmiňovaném času odjezdu a je nám dnes jasné, že řidič je stejný jako minule, takže nebude třeba chorálu, kde je součástí řidič buzerant, ba naopak.

Kousek po rozjezdu dáváme "objezd kruhový ", který s námi řidič jednou obkrouží. První chcanda je stanovená na motorestu Černá studánka. Někdo dokoupí pivko, někdo potáhne z cigarety a už jedeme dál. Po autobuse začíná kolovat jagermaister, vodka, pivo, rum a všemožné destiláty. Tudíž na další chcací zastávku dojíždíme dosti v náladě. Sklouzneme se na skluzavce. Hodíme fotku, do které přihodíme pár dýmovnic klubových barev. Místní obsluha čerpací stanice nevěřícně kouká, co je to zase za magory. Četníci jsou nachystaní na to nám dělat po Brně doprovod. No nic, sedáme do autobusu a začínáme popěvovat na naše nepřátele z Kotlety.

Ke stadionu dorážíme něco málo půl hodiny před zápasem, ale místní opatření nám umožňuje vystoupit z autobusu projít turniket a čekat v hale. Už od prvních chvil vidíme mladíky v černých mikinách lační po nějakém tom střetu. Že by se Brňáci oproti přátelskému utkání k něčemu nahecovali ? Kolují tu zvěsti o tom, že místní security peče s místními nácky a tak je provokace zbytečná. V hale již zmiňovaná security obstoupená kolem našeho „kotlíku“ co nám vedení Komety nechalo… Vlajky dnes vyvěsit je velmi obtížné, protože jsme varováni, že vlajky nesmí překrývat reklamy. Ale kam to kurňa máme dát? Když co metr, to reklama ? No nic, Dukla fans dáváme pod buben a menší flagu (která zde byla i na přípraváku) lepíme na roh sektoru kde kousek volného prostoru je.  Čím víc se blíží čas hvízdnutí, tím víc jsme v sektoru namačkáni. Od security dostáváme Inko, že až místní pruhované prase odpíská začátek utkání, odklidí se z našeho sektoru. Místní komentátor začíná vyvolávat dnešní soupisku, načež na každé jméno odpovídáme (čur**). Z vyjádření Béďi jsme byli slyšet a vyzývá fanoušky, aby podobné bejkárny nedělali. Tím bych chtěl říct, že něco podobného po nás může chtít v Plzni, Olomouci, Chomutově atd… ale né v BRNĚ!! To je jako kdyby požadoval po Slávistech, ať zpívají Sparťanskou hymnu. DERBY je DERBY!

No nic, rozhodčí odpískává začátek zápasu. Security se přesouvá vedle našeho sektoru a my můžeme začít rozeřvávat. Spíkr má dnes megafon. Bubeník má buben. Takže support jde skvěle. I v takhle malém kotlíku se můžeme rovnat místním. Každý z nás se do toho snaží dát vše. Vždyť jsme přece na DERBY!!!!

Po první třetině pro nás stav zápasu není příliš veselý, ale neztrácíme hlavu, vždyť máme před sebou přece ještě dvě třetiny!
Stojíme před stadionem, kupujeme pivka, dáváme cígo a kecáme. Nic tak zvláštního, co by stálo za zmínku se asi neděje. Většina z nás už tedy stojí v našem sektoru a venku nás zůstává pouze pár. V tu chvíli ale máme tu čest se střetnout s místními hrdiny. Jeden z nás s nimi debatuje, jelikož  stojím opodál, tak neslyším o co přesně jde, ale co vidím je, že Brňáci jsou tam 4, ale z našich je tam pouze jeden. Tudíž by mě nenapadlo, že dojde k něčemu většímu. Najednou ale k mému překvapení se to strhne. Jedna pěstí, druhá pěstí a nabíhá security.
To, co mi hlava nebere je to, že našeho fanouška security sejme k zemi, ale co Komeťák? Čekám to jisté, ale ne! Jak jsme si mysleli, tak to i je – místí security peče s místními nácky! Co mě v tom utvrdilo bylo to, že veškerá security stojí nad naším fanouškem, který stále nemá možnost vstát ze země, jelikož na něm klečí jeden z těch zm*dů!!!!!!! A k Brňákovi se otočí se slovy: vypadni, tady nemáš co dělat? .. Kde je spravedlnost? Ajo, my jsme vlastně v Brně, to vysvětluje mnoho.

Po chvíli je náš fanoušek vyhozen a s ním i další naši fans. A proč ty ostatní? Z "logických" důvodů samozřejmě! Jeden je vyhozen z důvodu, že se zastal fanouška slovy: Nechte ho být! .. Do teď mi to nejde do hlavy, je to totiž náš snad nejvíc nekonfliktní fanoušek :D
Ten další je vyhozen za pouhých pár sprostých slov, což též nechápu, jelikož já jsem jich řekla tak 150x víc a stále jsem uvnitř :D ..
A poslední z vyhozených? Zastal se fanouška a jen se otočím a ten leží na zemi také. Směšné je, jak se ho snaží snad 15 securiťáků přetočit na břicho, ale nemají šanci. :D

Vyhození fanoušci se vydávají na cestu kolem stadionu, ale my se na stadion nevracíme. Snažíme se situaci řešit a hlavně nás neopouští nasranost!

Z druhé třetiny jsem viděla pouhých asi 5 minut, kdy stav zápasu byl 3:1, což mě též moc nepotěšilo, ale co, třeba to ještě obrátíme!

Po druhé třetině (myslím) se jeden z našich fans odebírá do sektoru domácích v neutrálním oblečení. Já jsem vyzvána od jednoho (jediného normálního securiťáka), zda poznám toho, který dnes vše začal a tak neváhám a vydávám se o přestávce mezi místní ho vyhledat. Né proto, že bych chtěla práskat, ale proto, že ku*va nesnesu pocit, že naši fanoušci jsou vyhozeni a nemají možnost vidět zápas, když vlastně ani za nic nemohou, ale Kokoťáci jsou uvnitř a užívají si zápas.

Co mě zaráží je to, že procházím do sektoru domácích v dukla oblečení. To nikomu nepřijde divné, že mezi modrobílými je najednou červená? Asi ne :D Ale co, nevadí. Dostávám se tedy bez jakýchkoliv problémů do sektoru domácích. Jelikož stojím na kraji kotle, tak na mě padne pár vražedných pohledů, ale nic víc. Odebírám se tedy ven.

Ze zápasu dnes skoro nic nemám, ale hokej je přece jen záminka, ne? :D :D :D
Když chceme opustit stadion a odebrat se k autobusu, tak nastává problém. Nesmíme opustit stadion. Čekáme 5minut, 10, 15 a stále nic. Najednou dojde k něčemu nečekanému. Akci bych nazvala asi jako: VYTLAČTE SECURITY! :D Všichni fanoušci se začnou rvát dopředu a snaží se dostat ven ze stadionu! Akce se povedla, až na pár pěstí, které security rozdala. Opouštíme tedy konečně stadion a loučíme se s místní security se slovy: „Sekuritka na pi*uuuuu!“

Venku máme ještě tu čest střetnout pár místních hrdinů, ale kvůli policii bohužel k ničemu nedochází. Vyzíváme je tedy slovy: „Sejdeme se v Jihlavěěě!“
Házíme ještě pár chorálů a nenávistných pokřiků k security a k Kokoťákům !

Zatím co dáváme ještě cígo před odjezdem, tak si všímáme našich hráčů, a tak jim děkujeme sice za prohraný zápas, ale velkou bojovnost až do poslední chvíle! (což se doslýchám od ostatních, kteří měli tu možnost vidět dnes celý zápas)

Konečně nastupujeme do busu a startujeme! „Loučíme“ se se security i s těžkooděnci. Ještě nás vyfuckují již zmíněný hrdinové. Doufám, že dorazíte do Jihlavy, vy sráči!!
Cesta ubíhá docela rychle. Probíráme dnešní zápas a sdělujeme si své poznatky a zážitky. Cestou se zastavujeme v mekáči, kde naplníme hladové krky, pár z nás se sklouzne na klouzačce a už hurá domů!

Do Jihlavy dorážíme něco před desátou a náš skvělý řidič rozvozí pasažéry po Jihlavě a my poslední máme tu čest si s ním ještě pokecat na busáku, což nás utvrzuje v tom, že tohle opravdu není „řidič buzerant“ , ale „řidič frajer“.¨

 

Již podruhé:

Jenda a Valča

PoÚtStČtSoNe
                                          

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!

Facebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím