HC Pyžamo Pardubice ,aneb i tajnej fízl může být kámoš !

HC Pyžamo Pardubice ,aneb i tajnej fízl může být kámoš !

Den před zápasem naše skupinka z DuklaFans čítá 6 lidí, co by rádo vyrazilo na perník.  Dodávka dnes není k dispozici a tak nezbývá ,než nahecovat lidi do druhého vozu. Otázka několika minut a už i druhé auto se nám podaří naplnit.

Přišel ten osudný den,  kdy většina z nás má tu možnost zajíždět už potřetí během jednoho roku do Pardubic ! První nadšenci si dávají sraz kolem 2 na posilce. Řidičům se podaří zdrhnout brzy z práce a tak první posádka vyráží něco kolem 15:45 z Jihlavy ! Ta druhá je nám v patách a údajně  jsou maximálně 10minut za námi. V tom probíhá ještě hovor ať se otočíme pro buben ,ale bohužel pozdě! Jsme už na přivaděči  a vracet se pro buben znamená přijet na druhou třetinu, známe přece tu páteční Jihlavu plnou semaforů.

Tudíž jsme na výjezd vybaveni jen dvěma zástavama, ale on v Pardubicích stejně není potřeba buben. Néé, že bychom byli tak hluční, ale stejně zase budeme uzavřeni v chlívku, kde si chorály víceméně budeme házet jen sami pro sebe.

Cesta ubíhá poměrně rychle a tak jsme za pár minutek u sousedů v Brodě kde potkáváme další duklácké auto, které je už dosti alkoholově naladěno. Za Brodem nás chytne totální chcanec , ale naší posádku tohle neodradí vylézá z oken a užívá si slejváku. :D  Naše vozidlo si bere příklad z dukláckého vozidla, které jsme potkali v HAJZL BRODU, takže když dorážíme k další plánované zastávce v Čáslavi je náš vůz dosti přiožrán. :) V místním kauflandu se nám díky naší dívčí pasažérce podaří předběhnout snad 100metrovou frontu důchodců (Však včera začaly přece slevy!) a vyrážíme vedle do obchodu pro ještě nějakou tu srandu na dnešek. Barevný sprej na hlavu nemají, načež je od prodavačky odvětěno ,že na plešatou hlavu pomůže obyčejná lihovka! HAHAHA všichni výbuch smíchu jen mně do řeči moc není. :D Koukáme po konfetách ,ale nakonec volíme něco víc dětského a saháme po bublifuku! Jeden ho má za 16, druhý za 17 a třetí za 19.  Divné to ceny, ale bereme, sedáme do auta a začínáme bublinkovou párty! Po cestě tvoříme spousty bublin a vypíjíme další flašku.(Samozřejmě bez řidiče).Spojujeme se s druhou posádkou a zjišťujeme, že nám je těsně za zády. V několika vesnicích před Zmrdovicemi začínáme na sebe upozorňovat, že dnes jedeme do Zkurvenic a hulákáme na místní občany. Někteří to berou s humorem, někteří nám fandí (moc jich tedy není:D) ,ale někteří pro tohle nemají pochopení :(

Na poslední chcací zastávce hážeme fotku vlajek kde se chytne chorál kalhoty dolu ! :D

Opět se spojujeme s druhou posádkou a ta je údajně za námi, načež nás ale zázračně předjíždí a setkáváme se v Pardubicích na silnici. A teď to může vypuknout - Řev po místních ulicích!! V jednu chvíli to vypadá, že posádka vystoupí z okýnek a zůstanou jen řidiči. Místní řidiči mají pochopení a tak nás pouštějí vždy za sebe. Občas na nějakém semaforu jsme natáčeni místními, kteří tohle vidí asi poprvé. :D V tom míjíme zimák, kde už je přichystáno několik desítek policistů a tak zdravíme i je pokřikem ACAB ACAB... :D Místní koňomrdy v dresech a šálách též zdravíme pokřiky jako Pardubice u Hradce nebo Fuck off Pernikoff. (Neděláme si iluze o tom ,že v těhlech končinách by na naše auto někdo naběhl ,možná tak naši ochránci zákona.)

Parkujeme u benzínky načež nás v zápětí dojíždí policejní anton, který nenápadně parkuje za rohem .

Druhá posádka staví na další benzínce, takže nám nezbývá nic jiného než sbalit vlajky, bublifuky a počkat na opozdilce.

Dnes je to v celku hezká sestava a naše vozy okupují pouze dvě slečny.  Kráčíme si to takhle přes Labe,  když v tom zjišťujeme, že už se hraje.  Jeden z nás tedy vytáhne telefon a už žhavíme chorály u přenosu. Místní pořád stále nechápou co to přijelo za fanoušky. Ano, my se bavíme i bez toho, aniž bychom museli být přímo na stadionu.

Něco kolem 5. minuty hry kupujeme lístky. Necháme se prohrábnout, načež všechny 3 bublifuky protahujeme dovnitř ! Teď mě začíná mrzet, že jsme radši nesáhli po těch konfetách! (mohla být větší sranda) :D

V sektoru věšíme pouze jednu naší flagu na druhou již není místo... No jo no, hold malý sektor a hodně vlajek.

A už je na čase začít povzbuzovat za stavu 2:1 pro koňomrdy, kdy po prvním nebo druhém chorálu přichází ledová sprcha v podobě dalšího gólu do naší brány. Stav 3:1 a ty skeptičtější přestávají fandit. Za to ze strany kinder,mentálně zaostalý a senior fans Pardubice se ozývá hlasité dynamo dynamo dynamo..... Já mu ten reprák fakt už dneska rozsekám! Drží ten mikrofon jak buzerant, okolo krku obtočenou šálu a na sobě dres. V Jihlavě by jsi dostal po držce a né, že by jsi dělal spíkra. Nehledě na neustále opakující se Dynamo-dynamo-dynamo z větší části jen z repráku. Místní děti se nám snaží vysmát přes plexy sklo načež jim posíláme pár bublinek z bublifuku. Hold obsah kotle koňomrdů je více než směšný. (Teď už se nedivím ,že v tomhle sektoru se dají prezentovat cizí chorea jako vlastní). :D  :D :D :D

V čase 12:16 přijde další gól do naší brány a už si začínáme myslet ,že je snad pátek třináctého. Ovšem před koncem třetiny nám ještě dělá radost Hubas a snižuje na 4:2. O přestávce jdeme ven. Ano, ven! Na cigáro nebo se jen vyvětrat ! Nejsme zde zavřeni jak v koncentrační komoře něco jako tomu bylo na Spartě.

Stojíme kousek opodál a v tom přichází jedno z místních dětí k nám s nabídkou na fight 5v5 doplněné větou do sedmnácti let :D :D :D :D No co víc k tomu dodat než se smát... :D Nabízíme ,že můžou mít početní převahu načež nám Pardubické dítko řekne: Nepůjdu proti někomu třicetiletému a ukáže na jednoho z nás. :D  :D :D

S pár lidmi se shodujeme na tom, že na hokej dnes značně sereme a jdeme se vypravit do místního nákupáku na jídlo.  (Mezitím se strhne před halou bitka mezi Jihlavským a Pardubickým fanouškem, Pardubičák dostává a je povalen k zemi, přičemž ACABové stojí a bitku jen pozorují. Až po několika vteřinách, dokonce asi i minutách zasahují a bitku sepisují.)

Vrátíme se k výletu. Vstupujeme do obchoďáku s tím, že chceme najít MCdonald’s, nalézáme ale pouze skluzavku z patra do přízemí, takže samozřejmě neváháme a využíváme místních služeb. Střihneme si to přes pár křižovatek a už objednáváme dnešní menu. Jeden z nás hází reklamaci na pálivou omáčku. Obsluha vychází vstříc, vyhazuje jídlo a dává nové bez již zmiňované "pálivé" omáčky.

Do haly se dostáváme zhruba v půlce druhé třetiny a jsme informováni ,že to bylo od přesilovky k přesilovce z obou stran. Jinak více méně nic co by stálo za zmínku.

Fandění je dnes takové nemastné, neslané a tak se snažíme rozhecovat dav sedáním a stoupáním u chorálu ŠÁLALALALÁ HC DUKLA ... :) Ovšem zásadní zlom utkání přichází v 16 minutě kdy náš kůň Filip Seman dobíhá do cíle jako první a umisťuje tak gól do Pardubické brány. Sektor jak kdyby vstal z mrtvých a do konce třetiny vládneme místní hale. I Kuba Škarek slyší naše skandování a alespoň nám zamává.... Do konce třetiny hrajeme už jen početní výhodu z naší strany 5 na 4, kdy do třetího dějství nám z téhle výhody zbývá ještě půl minutka.

V dnešní druhé přestávce bych se ohlídnul na sektor domácích ,kteří si nezaslouží nic jiného než kritiku.

Od doby baráže se tu snad nic nezměnilo. Jediná prezentace dneška je od domácích velká sektorovka s koňomrdskou hlavou uprostřed.  Místní "kotel" tvoří převážně děti nebo mentálně narušení jedinci. Vysmívat se za plexisklem umí každý, ale pokud přilítne pivo hned je kupa narážek, že jsme křupani a kdoví co ještě. (Pamatujte si, jak vy k nám, tak my k vám ! Každá akce má svojí reakci).  Ovšem během zápasu zkouší domácí rádoby chorál ve smyslu Dukla Pukla, přičemž domácí vyzýváme chorálem pojďte mezi nás a ono opět nic jen sklaplé koňské tlamy v dresech a šálách.! Asi by stačilo, protože jakékoliv pomyšlení na sektor Pardubic mě akorát čím dál více nasírá.

Třetí třetina začíná  a my do ní vstupujeme za celkem příznivého stavu 4:3. I náš dnešní spíkr dnes konečně ožívá a hází chorály tak jak mají být vzhledem k předvedené hře. Žádné nesmyslné skandování.

Neuvěřitelné se stává skutečností  a Ríša Diviš srovnává na 4:4 !!! Několik nadšených dukláků vyléza na zábradlí a posílá pozdrav do vedlejšího sektoru hostů.  O chvilku později proběhne policejní monitoring a jsme foceni :) tak proč si nevyfotit také pána v uniformě ... 

Ovšem zpět ke hře a našemu supportu. Dáváme místní hale dosti zabrat. Oproti vedlejšímu mikrofonu, který teď není slyšet. Jak kdyby mu tam někdo přestříhnul drát od repráků nebo co. :)

Věříme, doufáme, fandíme a sníme nad vytouženým bodem z Pardubic. Ovšem naše radost trvá cca 7 minut a pak to přijde. Jak kdyby někdo píchnul místním koním nějaký hormon a ti nám udělují drtivou smršť tří gólů během šesti minut.

Sny o vytoužených bodech z venkovního utkání jsou takřka rozplynuty, i když je na našich chlapcích vidět, že se nevzdávají a bojují až do konce! Za to u nás mají obrovský respekt ! Dřina se vyplácí a tak dvě minuty před koncem snižuje na 7:5 Nicolai Bryhnisveen.

Hoši, my vás nikdy neopustíme! Hoši, my vás nikdy neopustíme! Nemusíte vyhrávat! A tak z ní tenhle chorál po odpískání konce dnešního utkání. Po zápase je zadržen jeden fanoušek za údajně vhozené "pivo" na domácí sektor a tak chvíli debatujeme s místními policajty. Někteří z nás vyčkávají jestli dorazí na popovídanou místní "tvrdé" jádro, které bylo tak silné uvnitř haly. :)

Pomalu se schází naše posádka dvou aut. Když jsme kompletní, stojí vedle nás chlapík, co vypadá jako fízl a tak se jej tážeme: Vy jste tajnej fízl? Načež odvrátí, že ano a jestli dnes nemáme v plánu nějakou lumpárnu. :D Vysvětlujeme mu, že se jen skočíme najíst do již jednou navštíveného stánku s občerstvením hodíme nějakou fotečku po cestě k autu a vyrážíme směr Jihlava. No moc nám to věřit nechce a tak s námi pošle alespoň jedno policejní auto. Během cesty do mekáče vymýšlíme hru "semafor" (kdy čekáme od semaforu ve vzdálenosti pár metrů a až padne zelená, rozběhneme se a začneme hulákat co nejvíce to jde). Takové malé zmatení policistů, jak kdyby jsme chtěli dobít nějakého koně na salám. :D Někteří místní upouští do textilu. Ti co stojí opodál se smějí. :D  Občas vyvoláme nějaké jméno co má místní kůň na zádech s doplňující vtipnou větou. Také vyzýváme místní tvrdé chlapce z domácího sektoru ,že tu jsme a vesele si kráčíme v jejich ulicích. No prostě ponižujeme Pardubice jak se dá :)

Mezitím co zacházíme do mekáče, zůstává jedna ze slečen venku a čeká než si všichni nakoupíme zásoby. V tu chvíli přijíždějí k mekáči ACABové a v tom přichází i ti “drsní“ fanoušci z kotle (jestli se tomu dá vůbec říkat kotel) a snaží se být vtipní, takže z jejich koňských tlam vychází všechno možné, jako třeba: Jebat Jihlavu! nebo: Ježek to je pivo zkurvený. Ale tak co, před fízlama jsou to machři, to už jsem si mohli povšimnout.
Dále se také dovídáme od místního fandy, že příští rok budeme hrát s Brodem a když jeden z nás odvětí, že o 2 ligy asi těžko sestoupíme, tak se zarazí a raději zavře hubu.

Následuje cesta k autu. Po cestě se ještě snažíme udělat fotku s vlajkou, takže složitě podpíráme mobil na parapetu a zapínáme samospoušť. Chvíli to trvá a když vidí již zmíněný tajný fízl jak jsme marný, přichází k nám a nabízí se, že nás vyfotí. Samospoušť je stále zapnutý, takže si odpočítáme 10,9,8,7… a HURÁÁÁ! Všichni jsme spokojený (Tajnej asi nejvíc, že bude moct jet konečně domů) a my pokračujeme v cestě k autu.


Máme doprovod v podobně policajtů a tak nás napadá, že je trošku zmateme a schováme se v parku. Plán je jasný: Na přechodu začneme všichni utíkat a co nejrychleji se schováme! :D Zdá se nám to jako strašná sranda! Celkově je dnešní výjezd zajímavý (ostatně jako každý, protože každý výjezd se pro nás stává legendárním!) a dnes ať už bublifuky nebo schovkou :D Jedna ze slečen se naší hry bohužel neúčastnila a také díky ní záhy zjišťujeme, že policajti co mají smysl pro humor ,jsou naší hrou na schovku pobaveni. :D

Teď už ale nasedat a jedeme! V autě na nás čekají řízky, bohužel né z koně, ale pouze kančí. Nevadí, příště! Jeden pasažér z druhé posádky nás ještě okrádá o 2 řízky, ale už se loučíme a nasedáme!
A proč řízky? Není to jen kvůli velkému hladu, ale především proto, že náš řidič má ve svém voze určitá pravidla :D A ta zní: buď nebudete chlastat a když ano, tak každý 500 nebo řízky. Výhodnější jsou pro nás tedy řízky, takže volíme tuto variantu!

Cesta domů ubíhá celkem rychle, nejhorší je však prokousat se hustou mlhou. Jelikož bydlíme každý kousek od Jihlavy, tak se z našeho řidiče stává ještě taxikář a všechny nás rozvozí domů nebo alespoň tam, kam si přejeme! Za což mu jsme všichni velice vděčný!

Je něco před půlnocí a druhá posádka je podle informací už doma. Náš řidič ještě vysazuje posledního pasažéra a odebírá se k domovu, aby nabral síly na nedělní výjezd na KOTLETU!

Jenda
(Ve spolupráci s Valčou)

PoÚtStČtSoNe
                                          

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!

Facebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím