První extraligový výjezd do Prahy! Všichni ve žlutém!

Již dlouhé týdny dopředu se snažíme hecovat fanoušky jihlavských barev k prvnímu výjezdu na Spartu. 
Jak se termín zápasu blíží, zájem je větší a větší. Díky několika dobrovolníkům se nám podaří k výjezdu sehnat výjezdová trika, která jsou za lidové ceny.  Snažíme se je propagovat i po dalších autobusech a autech. 


Nastal DEN D na který jsme čekali neskutečně dlouhou dobu!! Něco kolem desáté hodiny se scházíme tzv. doma, kde okusíme pivko nebo dvě, na naší oblíbené Posilce. Vyzvednou se poslední potřebné věci ze skladu a už si to mažeme směr Růžek, kde je na 11hod. domluvený sraz pro všechny účastníky dnešního EXTRALIGOVÉHO výjezdu. 
Dnes je to tu poněkud klidnější oproti poslednímu výjezdu na jaře, kdy jsme směřovali do Pardubic. Nikdo nevypadává z hospody, nikdo neleje pivka po zemi. Takové poklidné posezení u piva. :) 


Odjezd byl stanoven na dvanáctou hodinu, ale kdo někdy jel na výjezd ví, že je to čas jen orientační, který se vždy prodlužuje. 
12:15 a už se zavírají dveře za posledním pasažérem. Autobus cukne a už je na čase odbouchnout první extraligovou flašku. :) Po cestě se rozdávají trička, skládá se na řidiče a už musíme stavět zase někde u Humpolce, kde většina posádky vysejpá písek nebo doplňuje zásoby lahváčů.


Během další jízdy se snažíme naučit nový duklácký chorál, ale myslím, že to není úplně dobrý nápad, protože většina posádky je dosti na-ka-ši. 
Řidiče bych dnes nazval týpkem, co nemá problém na pokřik „Objezd kruhový! Objezd kruhový!“ hodit ještě jednu točku navíc. Zastávky na chcaní též dává celkem často. :) 
Něco kolem půl třetí dorážíme k O2 Aréně a už z dálky je mi jasné, že dnes to bude další navštívené dostihové hřiště! Tak, jako je v Pardubicích. :D 
Lístky máme zařízené. Nesmělé díky za tenhle komfort naší pořadatelce ! :) Jedna z výhod je, že lístky jsou za starou cenu a to - sto osmdesát korun. :) Plán, zdražit lístky den před zápasem o 100%, křupanům ze Sparty nevyšel. 


Dnes mě u vstupu nepřekvapuje ani rentgenová prohlídka. Však jsme přeci v Extralize! A každý úspěch s sebou doprovází i nemalé omezení fanouška na jeho svobodě. (Né všichni se mnou budou souhlasit, ale Váš názor mi je jedno)  
Bum plesk! Jak jsem řekl tak se taky stalo! Jsme na závodišti!!! Po chodbách je k vidění i nejmenovaná sázková kancelář, kde si můžete vsadit na svého "koně". Hned vedle si dát limonádu obarvenou za pivo a když už tak nejlépe zakoupit jako menu s hamburgerem! 
Když už si zakoupíte všechny potřebné suvenýry a občerstvení, můžete zavítat na svou sedačku  a sledovat. (Pohledný hokej)
STOP ! DOST ! ZPÁTKY !  


Tady se bude psát o fandění, né o rodinném výletu. :) Jak už je známo, naše skupina by u popcornu a limonády chcípla nudou. Tady to chce do sebe narvat pořádnej (vhodný výraz).
Vrátíme se do doby, kdy vcházíme na stadion po důkladné prohlídce zařízením, které je snad vypůjčen z Letiště Vaška Havla.
Do arény vcházíme pár minut před zápasem. Vyvěšujeme dnes poměrně dosti vlajek a dokonce i náš spíkr už je konečně Extraligový a bude dnes do fandění zapojovat megafon. 


 
Už od hvizdu je atmosféra v místní hale skoro domácí. A to nekazí ani gól vstřelený ve třetí minutě utkání od místního Pražáka do naší brány. Spíkr nadále hecuje, hecuje a lidi fandí víc a víc, až se místní hala otřásá v základech. :) A také dřina fanoušků se ke konci třetiny vyplácí a Lukáš Anděl snižuje na 1:1! Málo kdo tomu asi věřil, že na Spartě vstřelíme alespoň branku a sen se stává realitou! Do konce třetiny už je pouze vyloučen náš oblíbený hráč ještě z prvoligové Dukly Filip Seman.
Co říct k přestávce? Klasika sázky, pivo, hamburgery, popcorn a všemožné pi*oviny. Ale místo, kde by spousta fanoušků mohla ukojit svoji závislost na nikotinu nebo alespoň vyvětrat své zpocené pupky na nějakém příjemném pražském vánku tu prostě chybí ! :)


No nic, hrneme se zpátky do sektoru a očekáváme hvizd sudího na druhou třetinu.
Tempo hry je dnes opravdu šílené. Pro nás k nepochopení. Už to není ta plácaná na rybníku se soupeři jako je Třebíč, Benátky nebo Kadaň. Už je to ten pohledný hokej, který chvílemi vypadá lépe než kdejaký zápas v NHL.  V tom všem nám další gólovou senzaci naděluje Lukáš Žalčík!! 
Co víc si přát? 2:1 pro Dukličku.  Atmosféra slovy nepopsatelná :) .... 


Sparťanům se dnešní výsledek ovšem nelíbí, a tak se snaží otočit hru vyloučením za Držení  načež o několik minut dále přichází další vyloučení.  Dvě přesilovky! Hecujeme k dalšímu udělenému gólu. Ovšem teď se to hokejové štěstíčko přiklonilo na stranu Sralty a ta vrací úder v podobě vyrovnání na 2:2.
Do třetího dějství se půjde za vyrovnaného stavu. Každý z nás by byl rád alespoň za vydřený bod z dnešního utkání. Zatím si to hoši na ledě zasluhují :)
Aneb.... Přestávkový program:
Rozbor kotle domácích 
Hodnocení hamburgeru
Kotel domácích máme přímo naproti sobě, ale jestli fandí, to netušíme. Z našeho sektoru je neslýcháme snad ani jednou. (Možná špatná akustika v téhle hale :D ) Pouze někdy zavlaje pár vlajek. Optická prezentace během zápasu žádná (pokud nepočítáme ten pokus o kartoniádu během první třetiny). :) Při zabloudění na stadionu máme tu možnost nahlédnout blíže k aktivnějším fanouškům, kde děláme fotku našeho kotle, okukujeme místní roztleskávačky, ale jinak nuda. Pofiderní spíkr se snaží burcovat stádo Pražáků, ale nic - jak už jednou zmiňovaná NUDA. Něco jako zápasy v 1.lize se Slavií. :D :D 
Hamburger 5 z 10. Klasický rychloburgráč a o frontě ani nemluvit. 
PS: Inspirováno z jedné nejmenované televize, která dnešní zápas vysílala živě! 

Začíná třetí třetina a s ní další hokejové napětí. Kluci dnes hrajou opravdu perfektně! A zasluhují dostatečnou podporu při gólech na 3:2 a 4:2, které jsou v dnešním zápase asi rozhodující. 
I přesto všechno je ženeme dál a dál, až snižuje Tomáš Jiránek s asistencí našeho francouzského hřebce! 
Další naděje se naskytuje když jdeme do přesilovky díky koni ze Sparty, který má dnes opravdu velký Pech (*jméno hráče) a dostává  dvě minuty za podražení. Ovšem přesilovku nevyužíváme, ale i tak je stav stále dosti slibný. 
Bohužel dnes už nedotahujeme i za urputného tlaku našich borců a zápas končí ve prospěch Sparty 4:3.

I tak si dnes naši červenožlutí zaslouží mohutnou děkovačku v podobě pokřiku „Jihlava! Jihlava!“, který překřikuje snad i místní kotel, který děkuje svým hráčům.
Cestou domů máme nejvýznamnější zastávku v jednom krámku na jídlo, který naleznete i na našem náměstí v ohavné budově. Tady snad trávíme hodiny a hodiny přejídání. 
Do Jihlavy dorážíme něco kolem deváté hodiny. Dnes vyjímečně všichni :) 
Doufáme, že podobný výjezd zopakujeme v co nejkratší době! 
DuklaFans

PoÚtStČtSoNe
                                          

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!

Facebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím