4.4.2017 - Výjezd do Českých Budějovic

Je krátce po třetí hodině a my nasedáme do auta, nabíráme čtvrtého a pro dnešek posledního člena posádky a s pocitem, že mě tam dnes už snad nic nepřekvapí, jedeme směr České Budějovice. 

Dnešní výjezd pro mě začíná trochu netradičně a to proto, že jedu s posádkou, kterou skoro neznám a hlavně jsou tam ve všech pádech slušní fanoušci. 

Hledáme místo na zaparkování a jediné, které najdeme, je u Kauflandu což už od začátku není dobrý nápad.. 

Vystupujeme z auta a vydáváme se směr zimák pro lístky. Nutno říct, že bylo do začátku zápasu dost času. Hned po zaparkování potkáváme domácí fanoušky. Co víc povědět, než že je skvělej pocit mít za sebou tuhle partu. Odcházíme tedy na benzínu hned vedle a po tom, co vidíme že si nás domácí hlídají,  se rozhodneme, že ten mostek (přes silnici) nebudeme přecházet, ale přejdeme rovnou přes silnici.  Což ve výsledku nebylo nic platný. Znovu říkám, že jsem nepřijela s obvyklou partou. Co kdybych ale měla flagu že? 

U krajnice na silnici za námi tedy místní vyběhnou. Po tom, co nám zrovna tihle místní tolikrát řekli, jak krademe něco fanklubákům, tak se dnes opravdu předvedli! Píšu to schválně, aby si každý udělal obrázek. Ve čtyřech lidech jsme tedy tratili šálu a čepici a to že nás bylo rozhodně méně už asi nemusím ani říkat.. 

Pokračujeme k zimáku, kde si musíme vyzvednout lístky. Ovšem celou cestu z Jihlavy se snažíme udat poslední pátý lístek. To kvůli tomu, že jeden a zároveň poslední člen do našeho auta, se dnes výjezdu neúčastní. 

Začíná zápas a nám se nedaří být moc slyšet. Od posledního zápasu se nás sešlo méně. (napočítáno 64 kusů) První třetinu prohráváme 1:0. S velkým přáním, abychom dali co nejdříve gól a lidi začali fandit, se odebíráme ven. 

Druhá třetina nepřinesla žádný gól a naše fandění zůstalo taky stejné. Až teď jsem si všimla, že mají opět pověšené naše šály, alespoň něco cenného mají. 

Třetí třetina a s ní náš vyrovnávací gól, rozhodně větší tlak na domácí hráče a hlavně se u nás lidi konečně probrali a začali fandit. Super! Skvělý! Posledních pár vteřin bylo zajímavých. Nejprve se motor dostal před branku a měl velkou šanci, to ale naštěstí pro nás nevyšlo a do šance jsme se dostali my. Gól ale nepadl a tak je na řadě zase prodloužení. Po páté v sezóně bude výsledek s motorem 2:1. 

Fandíme i během krátké pauzy a snažíme se hnát Duklu k dvěma bodům. Prodloužení bylo velmi rychlé. Po jedné šanci u domácích s do puku opřel Tomáš Čachotský a my nevěřili.  Na ledě se hráči přijeli ukázat k nám a měli stejnou radost jako my! 

6x, a 6x a6x Dukla vyhrála! Ozývalo se naším kotlem. 


A jak už to tak v Budějovicích bývá, tak na nás letí zapalovač, flaška, kelímek ( asi nedošlo domácím, že je to papír a nedoletí dál než dolů pod ně) a dneska ne palička jen izolepa. Naší/jejich šálou si tam utírali boty. Aspoň teď máte něco cenného, brzy snad extraligového.

„počkáme si venku, sejdeme se venku, pojďte sem ne“ a podobný řeči jsme dnes slyšeli od místních chlapců. Tady už je to klasika!  Po tom, co jsme měli „doprovod“ už cestou k zimáku, rozhodně jít sama nechci. Policie však řekne jen, že se třema jít prej nemůže, a proto s náma jde někdo jinej.. v tu chvíli jsme neměli ani tušení kdo. 

Jdeme teda v klidu k autu a už před tím slavným mostkem potkáváme na lavičce dva z nich. Pokračujeme bez nějakých problémů, ale oni už se vydali za námi. Jestli byl ještě někdo na mostě jsem si nevšimla, každopádně jsem se ohlížet ani nechtěla. Jsme skoro dole a před námi jich vyběhne spousta, těžko říct kolik.. nebyla zrovna nejlepší chvilka je počítat. Troufnu si říct, že dvacet nebyl zrovna ten počet, spíš bychom řekli, že víc. Trošku jako scéna z pána prstenů, kdy je obklíčilo nejvíc skřetů, taková ta „férovka“ no.. :D Nejlepší je, že jsme opravdu šli tři a s námi tedy naštěstí ještě ti dva, co se k nám připojili! Nedokážu si představit, jak by to vypadalo, kdyby s námi nešli… 

Znovu říkám, že dva kluci, slušný fanoušci, a já jako holka, není zrovna těžkej cíl, ale rozhodně je to hloupost vybrat si takové lidi. 

Ve chvilce, co jsem viděla, že někdo vybíhá proti nám jsem se jen zastavila a koukala i za sebe, kde byli další. Nutno říct, že chodili okolo mě, ale kdo ví jak by to celý vypadalo dál.. až teď jsme zjišťovali co byl náš doprovod zač..nebyl leda jaký. Vytáhla se zbraň a to se slovy „Táhni nebo ti ustřelím palici. Já si nedělám prdel! To jste hrdinové kurva v takovým počtu?! Jo zrovna ty!!!“ no tohle se vám prostě jen tak nestane.. Neposlouchala jsem všechno, co se tam řeklo, nebylo zrovna prioritou poslouchat :D! co si ale vybavuju dobře, že se mi za zády ozvalo jen „kriminálka???“ s vystrašeným hlasem. 

Díky hoši za nevšední zážitek. Opravdu hrdinský čin vytipovat si holku a dva kluky!!! Ty „férovky“ o kterých jsem u nich slyšela… no nenapadlo mě, že to bude až takový. Opravdu tleskám. 

Že by využili toho, že nás je u nich méně a tak si srovnali to, jak si jeden z nich při posledním zápase v Jihlavě odřel držku o zem? Mimochodem moc hezký fotky jsou z toho!

V autě si povídáme už jen o tomhle. „Za těch 6 let, co jezdím na výjezdy, se mi tohle ještě nestalo. Stačil jeden výjezd s tebou“ .. No, co bych na to řekla..

Celý bych to shrnula asi tak, že v Budějovicích už je doopravdy možné naprosto všechno a i když jsem si ještě po cestě z Jihlavy říkala, jak mě nic nepřekvapí, teď už si nejsem tak jistá. Sice nevím, co přijde příště, ale nepojedu naivně s pocitem, že jednou budou mít alespoň tu trošku rozumu nebo půjdou férově. Hlavní ale dnes je, že jsme motor opět porazili a vezeme si další dva body!! My tu baráž stejně vyhrajem!


V.M. 

PoÚtStČtSoNe
                                          

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!

Facebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím