Vyjádření fanoušků k situaci kolem rekonstrukce Horáckého zimního stadionu po vydání článku JL 17.2.2017

Po přečtení článku v Jihlavských listech vydaných 17.2.2017 (článek ve fotkách na konci vyjádření) cítíme povinnost , také se k celé kauze, ohledně zimního stadionu vyjádřit. Rekonstrukce Horáckého zimního stadionu (dále jen HZS), je téma o kterém již bylo sepsáno mnoho článků. Již na přelomu tisíciletí veřejnost začínala volat po rekonstrukci zimního stadionu. Po postupu do Extraligy, kterou Dukla hrála v sezoně 2004/2005, se toto téma rozvířilo naplno a stále častěji přicházely články tohoto tipu: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/barak-hruzy/90675

       Po odkupu HZS vznikla první studie rekonstrukce zimního stadionu, která byla představena veřejnosti 19.12.2007, http://www.jihlava.cz/studie-horackeho-zimniho-stadionu-je-k-videni-pro-vsechny/d-463987 tedy již před téměř 10ti lety a o podobě rekonstrukce mělo být po odkladu rozhodnuto na zasedání zastupitelstva v únoru 2008. Rozhodnuto ovšem nebylo a od té doby trvají neustále hádky, tahanice, vznikají nové studie a zimní stadion chátrá vesele dál. Za tyto dlouhá léta fanoušci poslouchají jenom sliby o konečných rozhodnutích, termínech zahájení rekonstrukce a finálních podobách stadionu. Nechceme snad ani vědět, kolik se za tuto dobu zbytečně zmařilo peněz na různé studie a posudky, kterých vzniklo takové množství, že by se podle toho daly stavět zimní stadiony po celé republice. Pouze v Jihlavě je to nejspíš málo, a proto s postupujícím časem vznikají další a další studie a přichází další a další nová revoluční řešení. Nic tomu nepomohly veškeré snahy fanoušků o urychlení rekonstrukce.Na jaře roku 2009, při předání petice za přestavění HZS na multifunkční arénu čítající kolem 1500 podpisů http://jihlavsky.denik.cz/zpravy_region/20090408_ji_zimak_petice.html slyšeli fanoušci opět jenom další nadhozené termíny a sliby, které samozřejmě postupem času vyšuměli do ztracena.

      A tak čas plynul dál, až přišel rok 2016 a s ním i beseda (8.1.2016) zástupců města s fanoušky, na které šlo hlavně o výběr varianty rekonstrukce.

Už se zdálo že se celá tato "taškařice" ubírá do zdárného konce a vše spěje k brzkému započetí rekonstrukce. Fanouškům zde bylo mimo jiné sděleno, že město Jihlava je jedním z nejméně zadlužených měst v zemi, a proto pro něj není problém financování takto nákladné stavby, kterou bude mimo jiné spolufinancovat i kraj Vysočina.

Po této besedě tak vypadalo že vše konečně spěje do zdárného konce, ale to bychom nesměli být v Jihlavě, kde nic nejde hladce. Již tři měsíce po besedě se vyskytly první problémy a odklady, vznikla proto nová petice fanoušků, čítající 1284 podpisů https://www.petice24.com/petice_za_rekonstrukci_horackeho_zimniho_stadionu která bohužel časem též vyšuměla do ztracena a vše odsouhlasené upadlo do zapomnění. Během roku 2016 se na téma rekonstrukce HZS napsalo mnoho článků a objevilo se mnoho dalších variant a řešení. Ani dnes (18.2.2017) tak stále není jasno, jakým směrem se bude rekonstrukce HZS ubírat dál. Navíc se objevují stále více varianty, které počítají se skromnější variantou rekonstrukce, která by tak znemožnila Dukle v budoucnu hrát Extraligu.

          Jsme přesvědčeni že taková rekonstrukce by do budoucna vedla k zániku jihlavského hokeje. Týmu by tak zanikly všechny ambice a tým bez ambic a cílů je předurčen k živoření nebo zániku.

             Proto požadujeme důstojnou variantu rekonstrukce, která splňuje parametry pro hraní nejvyšší soutěže, aby Dukle nezanikla možnost vrátit se mezi tuzemskou hokejovou elitu, kam historicky zcela jasně patří.

             Jsme toho názoru, že 10 let rozhodování dělá z celé rekonstrukce stadionu pouhopouhou frašku a poukazuje na neschopnost města Jihlavy vydat konečné rozhodnutí. Pokud bychom byli ve vedení firmy a takovou dobu se rozhodovali o takto důležitých krocích pro její rozvoj, nebyli bychom dobrými hospodáři a naše firma by již nejspíš dávno zanikla. Myslíme si že času stráveného dohady již bylo více než dost, nyní chceme konečné rozhodnutí a finální termín rekonstrukce HZS v důstojné podobě, která Dukle umožní další rozvoj.

           Dále byl v článku napomenut pan B.Ščerban, aby byl ve svých výrocích loajální vůči městu, které klub vlastní. Myslíme si že pan Ščerban je dobrý hospodář, kterému jde především o další rozvoj klubu, který by byl variantou haly bez extraligových parametrů zničen. Připojujeme se tak ke stejnému názoru, že tato varianta rekonstrukce, by vedla se snížení výkonnosti klubu. Dále si myslíme, že by se zde mělo hovořit i o loajalitě vedení města ke svým voličům. Slibovaná rekonstrukce v předvolebních slibech je v Jihlavě již jakousi tradicí. Tento slib zatím však nikdo nedokázal dodržet a jediné co veřejnost poslouchá jsou neustálé lži.

              V neposlední řadě je v článku zmiňováno, že zde byly různé tlaky, například ze strany fanoušků, nebo také na pořádání mistrovství světa juniorů, které celé záležitosti neprospívali. Myslíme si, že tlak fanoušků je v této situaci, kdy 10 let posloucháme jenom lži, zcela pochopitelný a oprávněný. K takovému tlaku vůbec nemuselo dojít, kdyby byl dodržen alespoň jeden z mnoha předchozích termínů začátku rekonstrukce. Nestalo se tak a fanoušci dnes právem s hrůzou čekají kolik si toho ještě budou muset vytrpět a co všechno se ještě bude muset stát, aby konečně dlouho očekávaná rekonstrukce proběhla.

            Dále odmítnutí pořádání MS juniorů je podle nás velikou chybou. Díky této prestižní sportovní akci, která je kupříkladu v USA nebo v Kanadě mnohem ostřeji sledována, než většině lidí známé MS mužských reprezentací.

Pořádání takovéto akce by mohlo otevřít nové zdroje pro financování rekonstrukce HZS, které takto zůstanou nedosažitelné. Dále by tato akce byla pro naše město velkou reklamou a přísunem peněz, ať už pro městský rozpočet tak i pro soukromé provozovatele ubytovacích zařízení, obchodů a v neposlední zařízení restaurací.

          Nejúspěšnější klub historie Československého hokeje si podle nás zasluhuje důstojnou arénu, ve které by mohl dál reprezentovat město Jihlava jako tomu bylo posledních 60 let. Arénu, která by umožnila hrát nejvyšší tuzemskou soutěž, arénu která by byla mohla být výkladní skříní města. Nechceme již další návrhy, studie a sliby!!!

Chceme konkrétní rozhodnutí, termíny a činy!!! My chceme halu!!!

 

 

Fanoušci Dukly Jihlava                                                                                                      18.2.2017

 

PoÚtStČtSoNe
                                          

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!

Facebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím