19.10.2016 Cesta na nejstudenější stadion WSM ligy.

Výjezd Benátky 19.10.2016

Po sobotním duelu s Motorem je na řadě utkání s HC Benátky nad Jizerou. Už předem víme, že Máňa nevyjede, a tak se alespoň domlouváme na autě. V den zápasu  přistupuji jako poslední k naší posádce a vyrážíme směr Benátky nad Jizerou! „Tohle bude jízda za 3 BODY!!!“ Ovšem, to by nebyl Havlíčkův Brod, aby se nám nepokoušel stát v cestě i při zdolávání Benátek. Hned za Brodem stojíme na světlech.Naštěstí kapitán našeho vozu vše dohání. Stavíme na pumpě, doplníme palivo, někteří si dají své první jídlo po práci a vyrážíme dál! Na GPS máme půlhodinový skluz a neustále se vlečeme za kamiony. Nepřidává tomu ani pokus řidiče zapálit naší posádku vajglem hozeným pod sedačku. Proč to udělal? To opravdu nikdo neví... Ale vzpomínat na to budeme ještě na konci sezony! :D

Do Benátek dorážíme se zpožděním. Snažíme se rychle zaparkovat před zimákem. A kurva! Všech 200 domácích fanoušku křičí: „góóól!“ Ale jak kdyby do nás vjela ta výjezdová euforie! Neobracíme se zpátky k Jihlavě, ale vstupujeme do haly. Nečekaně moc pořadatelské služby u vchodu i po celém stadionu. „Chlapci, nebojte, my nejsme Slavie!“ ..Věšíme vlajky, umísťujeme buben, zdravíme se s posádkou z druhého vozu a začneme se supportem!! Jako kdyby to naše chlapce nakoplo! Aleš Jergl zvyšuje na 2:1 a hned za ním zvyšuje na 3:1 i vynikající Jirka Říha. V tom náš support v doprovodu mávaček dává místní hale alespoň nějakého pocitu toho, že nejsme na kuličkách, ale hokeji!!! První třetina končí.  Většina z nás utíká pro pivo či klobásu. Musí se nechat, že výběr z klobásek zde mají opravdu solidní. Mé hladové břicho se jimi nemůže nabažit.

Před písknutím druhé třetiny formují svůj kotel i domácí fans. No kotel.... O tom se dá polemizovat. Mají spíše bubeníka s opravdu hlučným bubnem,který se neustále snaží napodobovat našeho prvotřídního bubeníka, který napodobit rozhodně nejde!

No co?!

Alespoň nás domácí motivují k hlasitějšímu supportu. Nedílnou zásluhu na tom mají i naši chlapci. Po brance Ríši Diviše a Aleše Jergla už více ke spokojenosti nepotřebujeme. Burcujeme dál naše borce k tomu, aby soupeři udělili BŮRA! Ty vole dejte jim bůra, dejte jim bůra!! Mávačky nestačíme schovat a už je opět vytahujeme.

Aleš Jergl střílí pátou branku tohoto utkání a splňuje nám náš vytoužený BŮR! Kupodivu domácí bubeník dál zběsile řeže do bubnu, jak kdyby vstřelili branku Benátky. Snaha se cení, ale dnes už je rozhodnuto, domů povezeme 3 body!

Třetí třetina končí a na našich tvářích je vidět velký usměv. Místní děda nám nabízí hlídání bubnu, ale směle odmítáme. Nikdy nevíte jak starou má soupeř chuligánku (smích)... :D

Rozhodčí hvízdá, pizda si výská. Začíná třetí třetina tohoto utkání a my rozjíždíme support po našem! Na dlouhou dobu se chytá hodně nakažlivý chorál, který nás doprovází i po cestě domů!:) Během třetiny nás ještě potěší přihrávající Čagy Pepovi Skořepovi, který umisťuje puk do brány. Je rozhodnuto! 6:1 už hosté nemůžou dnes odvrátit, a tak se uchylujeme k oslavným písním Našeho klubu! Po zápase probíhá děkovačka s hráči a vyvoláváním jmen některých z nich.
 Pomalu nás ze stadionu vyhání security ,my balíme a vydáváme se směrem k autu. Venku počkáme ještě na nějaké hráče, poděkujeme a odjíždíme směr Jihlava! Dnes vítězně. Po cestě dom stojí jen za zmínku, že v Kolíně je marné hledat McDonald´s!

Do Jihlavy přijíždíme po desáté hodině. Unavení, ale šťastní! Zítra hurá do práce a příští týden na Kladno!

Jenda, Dukla Fans

PoÚtStČtSoNe

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!