První vlaštovka v podobě tří bodů aneb Litoměřice 9.9.2015

Po nekonečné dlouhé pauze, vyplněné přestavbou bytečku pro nového člena rodiny a budoucího Dukláka ( třeba i na ledě), konečně přichází den D s níž startuje WSM liga a hlavně i naše milovaná Dukla.

Legenda Čagan, po třídenním nedávném výletě, nechce již s Litoměřicemi mit společného. Skládáme posádku jejiž konečný počet činí 5 lidí. Defakto šesti i s malým Janečkem, co fandí prozatím v bříšku. Vyjíždíme s předstihem. Bohužel po nekolika letech jsem musel řídit, a tak od prvních kilometru není cítit vůně pivečka. V Praze nabíráme Široka a Juru, který naše auto velice pěkně provoní burčákem ze Zličína a konečně se můžeme vydat do Litoměřic. Po cestě probereme problematiku imigrantů a podobné verbeže, naplánujeme jejich zničení i s naším novým vůdcem Íbn Ahmedem Charlim a dorazíme na benzinu v Litoměřicích, kde nabíráme posledniho člena posádky, který se z Prahy vypravil na cestu na kole, aby měl vetší žízeň.

Je hodinka do zapasu a jdeme na klasické pivo na Spartu, kde je příjemné a klidné posezení. Posedime a jdeme na věc. Náš sektor je momo jiné doplněn ještě další posádkou 5 lidí, kteří moc nefandí. Stejně, jako je naše vlážné povzbuzování, se odehrává i první třetina na ledě. Před koncem první části dorazila další posádka i s bubnem, nicméně není bubeník, ktery by se bubnu ujal. Hlavně že je nás nyní zase o něco více a přidá to na intenzitě hlasitosti povykování.

Z kraje druhé třetiny dojízdí i poslední posádka Učitele s velkým fandícím potencionálem a přesně, jak spustíme řev, nyní už v celkem slušném a hlasitém provedení, začíná i naše Dukla nabírat na obrátkách, což se podepisuje i na výsledku a vedení 2:0. Jediné co mě mrzí je, že stále není slyšet náš velký buben. Pohlcen hrou a výsledkem se ujímám paliček (střízliv) a poprvé tak zkouším bubnovat. Myslím, že napoprvé to šlo.

Do poslední třetiny vstupujeme naštěstí s lepším a zkušenějším bubeníkem než jsem já. Paliček se chopí Totty, a ten i pšes v operované destičky v rukách přidává na intenzitě našeho fandění a to se stává opravdu lepším a lepším. Dukla si dnes veze vítězství 4:1 a na konci zápasu si odpalíme pár prskavek, které nechtějí nechat dohořet mistní vesty. Všimli si jich ale vcelku pozdě, takže jejich vyloupení z našich rukou znamená jen to, že si je nestihnou ani odnést, protože už dohořely. Jejich argument k nelibosti pyra zněl takto - Máme zde čidla na kouř.

Po zápase uděláme tradiční děkovačku, popřejeme sťastnou cestu a u aut odpalíme zbylé prskavky co se nestihli odpálit na stadionu. Naposledny si zazpíváme pár pokřiků a jedeme domů. Celkově bych to shrnul, že i za strizliva to celkem stalo za to.

John z Chrudimi


PoÚtStČtSoNe
                                          

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!

Facebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím