Poslední zápas letošní sezony aneb Chomutov 17.3.2015

Po sobotním zápase to opravdu vypadalo, že se pojedeme do Chomutova loučit se sezonou.  Hrát proti čtveřici pruhovaných individuí se opravdu nedá. Proto není divu, že zápas dopadl, jak dopadl. Navíc likvidační fauly Hřebejka umocnily nevoli nejednoho jihlavského fanouška. Ale to už se v médiích nedozvíte.  Dukle se však i proti Kladnu  podařilo z oprátky na krku vyklouznout. Každý tak nějak trochu doufal, že kluci se opět nevzdají a učiní opět povedený kousek, jaký byl v Kladně a vrátí sérii zpět do Jihlavy.

Už po pátečním zápase se domlouvají některé posádky, ale jedná se spíš o takové prognózy, kdo pojede a kdo ne. Někteří mají jasno. Samotný konečný počet výprav se ale domlouvá den před odjezdem. Našemu uskupení se daří poskládat výpravu v 9 lidech a vypravujeme se do Chomutova dodávkou. Nelenili ani fanatici, chrudimští, spíkrova posádka a další,  kteří se odhodlali podpořit naše kluky.

Náš sraz byl určen na třináctou hodinu, cestou jsme se museli zastavit v Praze doplnit jednoho člena výpravy. Cesta probíhá v pohodovém rozpoložení a doplňování tekutin je více než časté. Komorní řidič, který byl přejmenovaný na Jacqua, vše bere s úsměvem a přes čas strávených na různých ulevujících zastávkách přijíždíme čtyřicet minut před začátkem utkání k SD Areně. Po přesunu na stadion probíhají klasické kontroly a vydává me se do svého sektoru vyvěsit naší zástavu. Rychle míříme pro doplnění tekutin. Občerstvení, které se nachází nejblíže našeho sektoru, je však pro nás uzavřeno. Pokud nastala nějaká opatření vůči konfliktu, pak nechápu, proč nás posílají o patro níže, kde by byl konflikt očekávanější a červenými bundami nestřežený.

Sektor se zatím postupně zaplňuje o nové přírůstky a konečný stav určitě čítá kolem padesáti kusů. Přijíždí i náš spíkr, takže dnes jistojistě jednotné povzbuzování. Na led vjíždějí nejprve domácí hráči  a vzápětí je následují i naši borci. Utkání může začít.

Už z předchozích dvou zápasů víme, že atmosféra na zdejším stadioně ožije pouze po vstřelení gólu, jinak je podpora místních opravdu slabá. Čekal jsem, že se alespoň ukáží v nějakém dobrém světle u nás, ale to se také nekonalo. Nejspíš potřebují slyšet svoji diskotéku, jinak stojí jako přibití. Hned ze začátku se prezentují choreem na trenéra Vlka.

Také by jsme mohli udělat choreo na Hřebejka, ale po dvaadvacáté hodině se tento zápas nehrál. Když se pak zmiňovaný likvidátor objevuje na kostce, je patřičně námi vypískán a různě přirovnán. Paradoxní je, že přeje nějakému dítěti či člověku na vozíku hodně zdraví a druhého je tam schopen i poslat..

Do vedení se dostává Chmonutov – tatádadatádadada.. a radost diváku trvá  po dobu hraní písně a ticho. My se snažíme fandit po celou dobu, ale v některých případech se také opakujeme v pokřicích a chorálech. Navíc opět bez bubnu, ale zde to opravdu stačí. Když poté přichází vyrovnání Adama Zemana na 1:1 dostává nás do slušné euforie. První třetina končí tedy remízou.

Za to druhá část byla jakýmsi peklem pro naše hráče. I když se podařilo nejprve Lukáši Sáblíkovi zneškodnit nařízené trestné střílení, v  zápětí inkasujeme, a poté ještě slyšíme dvakrát tatádadadádada. Hráči Chomutova v této část jasně přehráli naše borce. I když někdo nyní doma vztekle buší nesmysly do klávesnice, jak jsou někteří hráči na hovno apod. My je stále podporujeme naším povzbuzováním – živě! Vyslechneme si pár songů od místního DJ a komerční přestávky sabotujeme pokřikováním chorálů. Ty dorty už nás prostě nebaví! Výsledek po druhé třetině tedy 4:1. Na kotle 0:2.

Poslední třetina nám nabídla v ochozech podobný průběh jako ta první. Na ledě Piráti navyšují náskok už na 4 branky, ale vzápětí kontruje Filip Seman 5:2. Chomutov byl ale dnes dobře připraven na utkání a opět zvyšuje - 6:2. No ale Filip Seman svým dřívějším chlebodárcům vzkázal,  že prostě ne a snižuje a přidává ještě jednu branku pro naše barvy. Zápas tak končí. Klukům nemůže upřít snahu a bojovnost. Bylo vidět, že souboj s Kladnem je stál hodně sil a určitě si zaslouží potlesk už jen za to. Hráči si podávají ruce a míří k nám, abychom si vzájemně vyměnili potlesk. Dáváme klasickou děkovačku, která vyniká asi stejnou intenzitou jako ta domácí. Nechci se tady chvástat, jak jsme příznivce Pirátů strčili do kapsy, ale měli by na sobě zapracovat.. Pokud vypadá takhle celá extraliga, tak zlatej ohlušující buben v Mostě.

Některé však poslední rozloučení neukojilo, a tak míří vyčkávat před autobus a rozloučit se s hráči pro letošek v tváří tvář a podat si s nimi ruce. Někteří zmatení promlouvají s Čagym a táží se ho, co mají dělat toho půl roku? Jeden byl z toho už natolik zmatený, že ani nevěděl kde ztratil knoflík u kalhot a s dotazem přišel taktéž za Čagym. Ten se nad těmito otázkami pousmál a jeden fanoušek mu pomáhá nést výstroj do autobusu.To už bylo ze vzájemného rozloučení vše.

Mezitím se pár jedinců vypravilo  zpět na stadion podívat, co všechno lze vidět mimo sektor hostí. Vidí ladně pohozenou sektorovou vlajku a jdou si ji z blízka prohlédnout. Jeden z nich ji zvedá, bez úmyslu krádeže. Přeci jen při tom počtu by to ani neunesli. Jsou také okřiknuti, a proto odcházejí. Když se pak na stadion vracejí ukázat dalšímu členovi, jak mají ledabyle neuklizenou sektorovku, již je uklizená. Naopak vybíhá proti nim skupinka z místního bufetu. Celý incident byl v tu chvíli možná zbytečný, ale pokud tomuhle říkají stráž vlajky? Buďte rádi, že nepřijela zvěř. Ta by si jí pouze prohlédnout třikrát nepřišla. Spíš šlo o jakési varování. V poslední době nebyl vzájemný incident mezi Jihlavou a Chomutovem, šály mohly být kdykoliv neuvázány a najednou by se Vám kradla sektorovka ve dvou lidech? Tak jo...

To bylo z celého posledního letošního výjezdu vše. Veškeré posádky se odebrali na svou cestu domů. A přemítali nad tím, co budou dělat toho půlroku. Nápadů vzniká dost, ale žádný se nevyrovná tomu jako stát na značce a hulákat za jihlavskou Duklu.

Sezóna je tedy u konce a my pomalu můžeme odpočítávat dny do sezony nové. Baráž nevyšla, ale doufejme, že není všem dnům konec a jednou se to opravdu podaří a vrátíme Duklu tam, kam patří. V nové sezoně na viděnou a nahulákanou. Jedině DUKLA!!!

 

 

 

 

PoÚtStČtSoNe
                                          

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!

Facebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím