ČF 6 - Dukla stále žije! aneb Kladno 1.3.2015

Po čtvrtečním utkání snad věřili už jen skuteční srdcaři, že Jihlava v Kladně srovná, a tak hodně jedinců přemýšlela, jestli vůbec na toto utkání vyrazit nebo ne. I z našeho uskupení mohla kvůli práci zhruba třetina. Beer boys klasicky nabízeli autobusový výjezd, a tak se nějaká solidní účast dala očekávat.

U nás samotných stále probíhá různé doplňování posádek, až do poslední chvíle odjezdu. Sotva někdo svoji účast přislíbí, během dne zase ruší. Jsme tedy rádi, že dokážeme alespoň dvě auta naplnit a můžeme vyrazit směr Kladno. Při příjezdu ke stadionu se poblíž motají hloučky v červenožlutých barvách, a tak prázdno tedy dnes nebude. Během rozbruslení až do začátku utkání se náš sektor plní obstojně. Pokud mám srovnat ze všech třech utkání naší početnost, tak se pohybuje někde mezi nedělním a pondělním utkáním z prvních dvou zápasů na Kladně. Dorazili opět i fanoušci fotbalové Dukly Praha. Kladenské sektory hlásí vyprodáno, a tak se stává, že se mezi námi zjevuje skupina domácích příznivců a mlčky si sedá mezi nás. Jedná se ale o staršího pána doprovázený dvěma dalšími. Pár udivených a přísných pohledů je nemine. Vše ale probíhá bez konfliktu a skupina vydrží v sektoru celou jednu třetinu, pak si nachází nejspíš jiné místo.

Utkání začíná. Tentokrát pouze stručně k tomu co se dělo na ledě. Každý měl možnost utkání shlédnout nebo si pustit alespoň jeho záznam. Kladenští se prezentují svým choreem v podobě vlajek a transparentu. Naše fandění je poněkud prazvláštní. Zatím nedorazil náš spíkr, není ani náš klasický bubeník, a tak vládne jakási anarchie. Posádka se spíkrem přijíždí, když se Kladno ujímá vedení. Spíkr se staví na své místo a snaží se dát věci do pořádku, ale zvuk rytmického bubnu od pražanů spíše v chorálech zaniká. Nálada není moc optimální a ne každý se hrne do pokřiků. První část tedy jasně pro domácí.

Druhá část nastává obdobně tam, kde první končí. Spíše fandí klasický prostředek a sem tam při krajích se někdo přidává. Když Kladno navyšuje náskok na dvě branky, někdo se určitě v duchu loučí se sezonou. Naději všech, ale vrací svým gólem Malčíny. Náš sektor se opět probouzí z letargie. Každý tlačí očima a hlasem naše kluky kupředu. Zlom nejspíš přichází asi v této části, kdy v oslabení ujíždí Tomáš Harkabus a je cestou k bráně neméně třikrát faulován. Je nařízeno trestné střílení. Tomáš se své úlohy chopil mistrovsky a doslova vykoupal domácího brankáře. V tu chvíli snad každému poskočilo srdce radostí natolik, že se každý opírá do fandění, co může. Naděje pořád tedy přetrvává a je vidět že naši borci se loučit dnes nechtějí. Druhá třetina tedy 2:2.

To že poslední třetina bude boj o každý centimetr ledu, bylo vidět už od samého počátku. Nikdo se nechtěl dopustit žádné chyby a byl tedy viděn opravdu vyrovnaný a opatrný hokej. Skvěle připravený Ríťa hatí každou šanci kladenských a je každým jeho zákrokem  od nás odměněn patřičným vyvoláním jeho jména.

Když už to vypadá, že tato třetina bude bez branky, necelých pět minut do konce se od modré napřahuje Melis a posílá puk mezi betony kladenského brankáře. Tento výkřik gólu musel být slyšet snad až na Floridu. Každý radostí jásá a prozpěvují se naše chorály. Ale zápas stále nekončí. Naopak drama do posledních minut přetrvává tím, že necelé dvě a půl minuty před koncem jsme posláni do oslabení a za nedlouho dokonce do třech. To už ani nejsou potřeba bubny, jak každému tluče srdce velkou rychlostí a intenzitou o hruď. Kluci bojují a kladenští se po svém zámku dopouští přestupku a i oni jsou vyloučeni. U některých pozoruji až hysterii, ale když i Kladno jde v zápětí do třech, každému padá obrovský balvan ze srdce. Odpočítávají se poslední vteřiny a to chápou i domácí příznivci , kteří odcházejí ze svých sedadel ke svým domovům. Je dobojováno. Vítězoslavně se odpaluje pyro a kluci nám jdou poděkovat za naši podporu. My jim patřičně také děkujeme svým hlaholem za jejich bojovný výkon. Osobně si tedy nevšímám incidentu fanoušek vs. žlutá vesta, která proběhla na druhé straně stadionu. Momentálně máme jiné starosti a odebíráme se ven před stadion ještě několik desítek minut oslavit naše vítězství. Společně si zaskandujeme nejeden vítězný chorál a poté míříme ke svým dopravním prostředkům.

Při odchodu slyšíme některé fanoušky pokřikovat - rychle sem. Postávající hloučky kladenských zkoušeli odebrat nějaké šály, ale na místo rychle přispěchá PČR. Někteří kladenští si vyžadují férový boj, ale je zde přítomná policie, která na chvílí tento hlouček pozdrží. Když pak osamocená jihlavská skupina se odebírá ke svému vozu, má stále svůj doprovod kladenských. Padají ale pouze ostrá slova a pár strkanic. Někteří protivníci se poznávají i z minulých potyček, a proto je výzva k boji stále intenzivnější. Je pravdou, že kladenští by tento hlouček nekompromisně smetli, a tak se nikdo nenechává vyprovokovat k šarvátce. Znovu tedy ostrá slova a strkanice přímo u automobilu. O pár minut později přibíhají těžkooděnci a celý incident je u konce. Hlouček jihlavských tedy bez újmy opouští Kladno. Pokud kladenští chtěli boj, vybrali si špatnou skupinu.Přeci jen radost z výhry, která proběhla na ledě, je více silnější. Brzy se vrací úsměvy i na tváře těchto jedinců.

Rozhodující zápas se tedy opět přesouvá do Jihlavy. O tom, že tato bitva o semifinále je vyrovnaná jsme byli svědky už několikrát. Zde půjde opravdu o všechno. Proto kdo ještě váhá, zda navštívit středeční utkání, už nemusí. Bude to jistě boj, ve kterém ani jeden ze soupeřů nebude chtít odejít poražený. Takže všichni na značkách! Přijďte naplnit barák! A pojďme společně vyhrát tuto bitvu! Jedině DUKLA!!!

PoÚtStČtSoNe

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!