ČF 3. a 4. aneb výlet do Kladna

Čtvrtfinále playoff se nám přesunulo do Kladna. Beer boys vypravili svůj autobus a spousta ostatních volí trasu, ať už na jeden den, po vlastní ose. Kdo nebyl rozhodnutý předem, že se odhodlá jet, jistě tomu pomohlo druhé utkání, které Dukla vyhrála 8:3. Všichni tedy doufali, že alespoň jednu výhru z Kladna přivezeme

DEN PRVNÍ

Naše posádky, které se rozhodli zde přenocovat, vyjíždějí už kolem třinácté a čtrnácté hodiny. Cesta do zdejší lokality není nijak časově náročná, a tak se tvoří častější zastávky s doplňováním tekutin. Naše uskupení dorazilo do cíle okolo půl čtvrté a čekání na ostatní před samotným ubytováním trávíme ve zdejší restauraci. Místní obyvatelé přísedící u vedlejších stolů se s námi snaží navázat konverzaci o stavu série. Většina z nich je spíš pesimistická a prorokuje jasnou výhru Dukly v obou zápasech. Po hodině čekání nás informují ostatní posádky, že jsou již také v cíli a my se odebíráme za nimi. Následuje ubytování a společná cesta na stadion. Před odchodem z ubytovny dostáváme informaci, že příznivci Rytířů odebrali vlajky, šály a paličky od bubnu čtyřem našim příznivcům. Slibovaná odveta za zveřejněné foto dvou šál tak dosáhla svého. Zmiňovaní jedinci museli čelit přesile a bylo jasné, že tyto zástavy neubrání. To rozhořčilo nejedno z nás a cestou na stadion je ihned odebrána jedna šála domácích příznivců.

Náš sektor na stadioně je opravdu zaplněný do posledního místa a někteří museli stát i s místními v sektoru vedlejším. Celkově je stadion zaplněný a dá se tedy očekávat opravdu skvělá atmosféra. Učitel se staví před dav s megafonem a udává tak náš povzbuzování jedním směrem. Náš hluk je opravdu obstojný. Neslyšíme ani domácí kotel. Navíc úvodní branku utkání vstřelil Filip Seman, a kdo nehulákal do teď, tak nyní ano. ČEZ aréna tak patří nám. Alespoň do patnácté minuty, kdy se podaří Rytířům vyrovnat na nerozhodný stav. K naší smůle se navíc Kaberlemu  v přesilové hře podaří před koncem třetiny otočit vedení na stranu domácích. První třetinu tak po vyrovnaném souboji prohráváme 2:1

Do druhé části naši borci opět vlítli směle a my se jim tak odměňujeme stále hlasitým povzbuzování. Branka však padla opět na druhé straně a opět z přesilové hry. Kladno nyní utíká na dvoubrankový náskok a to není nic příjemného. Dále je zde připraveno choreo v podobě pláštěnek a balónků, ale dotyčný organizátor nějak netušil, jak kvalitní pláštěnky to koupil. Každý si ji tedy uvazuje na sebe po svém. Na ledě nám vrací naději Ríša Diviš, kdy v třicáté čtvrté minutě snižuje opět na rozdíl jedné branky. I náš hlahol je nyní veselejší a ženeme naše hochy k vyrovnání. To je ale z této třetiny vše a druhá část ukazuje výsledek 3:2.

Poslední třetina byla plná očekávání a touha po vyrovnání nebo otočení výsledku, tak jak se to stalo v Jihlavě. Vyrovnání přichází v čtyřicáté páté minutě, kdy střelou od modré Dobras upravuje výsledek na 3:3. Náš sektor v tu chvíli opravdu exploduje, ale úsměv z tváří nám bere opět přesilová hra domácích a Kladenští opět jdou do vedení. Místní nám ukazují ukořistěné naše vlajky. My jim na oplátku máváme jejich šálou. Po zbytek třetiny už se nic neděje a naši příznivci odpalují na konci alespoň pyro. Zápas končí. Dnes tedy šťastnější kladenští, ale našim borcům se nedá vytknout nic. Bojovali opravdu zarputile. Navíc naše podpora byla rozhodně lepší, i když se prohrávalo a nestáli jsme jako opaření.

Cestou ze stadionu vidíme tři provokatéry, kteří hlásající nemístné poznámky naším směrem. Stává se tedy to, co muselo. Místo ostrých slov začaly padat i rány. Jeden z našich příznivců používá k obraně při svém vzrůstu i plastovou tyč po ukradené vlajce a ohání se s ní jako rytíř Jedi z Hvězdých válek. Pak už dochází pouze na pěstní souboje. Podařilo se dokonce během sporů ukořistit ještě několik šál a dokonce i vlajka místních provokatérů. Policie ale hned po chvíli zasahuje. Někteří jedinci z obou táborů jsou spoutáni a převezeni antonem k předběžnému zadržení. Zhruba po dvou hodinách jsou propuštěni a mohou se tak připojit ke svým skupinám a odebrat se k domovu. My ostatní pokračujeme na ubytování odložit své zástavy a plánujeme navštívit zdejší pohostinství.

I když jsme dnes na ledě prohráli nálada je výborná. Posezení nám zpříjemňuje náš trumpetista a zpíváme tedy naše pokřiky. To se však nelíbí místním obyvatelům a následuje druhé setkání s policií, která nás jde jen tentokrát upozornit na rušení nočního klidu. Vše je řešeno domluvou a strážci zákona odjíždí. Po vypití nějakých nápojů se přesouváme do nedalekého přilehlého nonstopu, kde i zakončujeme dnešní večer a odebíráme se ke spánku v ranních hodinách.

DEN DRUHÝ

Po několika hodinovém spánku jsme nuceni ubytovnu opustit a míříme na stadion podívat se na rozbruslení našich borců. Přicházíme však až na to Kladenské, a tak jim uštědříme pár našich samolepek v jejich sektoru. Do začátku zápasu pořád zbývá sedm hodin, a tak je zde nápad navštívit Lidice. Návrh je odsouhlasen a všechny posádky se odebírají k návštěvě pomníku vypálené vesnice z druhé světové války.

Někteří ještě v dobře rozpoložené náladě zkouší i nějaké vtípky, takže i když se jedná o smuteční místo dobrá nálada některé neopouští. Navštěvuje i poblíž restaurační zařízení, kde doplňujeme energii jídlem a nekonečnému přívalu malinovky. Času stále zbývá dost a my se přemisťujeme zpět do Kladna. Průjezdem města však nevidíme nic co by se dalo ještě navštívit. Všude vidíme spíše samé paneláky, a proto se odebíráme tam, kde jsme tento dvoudenní výjezd započali. Na všechny padá únava a někteří jsou nuceni nějakou tu minutu do zápasu dospat a usínají v autech ba dokonce i v restauraci.

Konečně nadešla chvíle přesunu na stadion. I když zbývá hodina a půl nikoho už nebaví sedět. Odebíráme se ke vstupu do našeho sektoru, když si všimneme, že u vedlejší haly se nachází také koutek s občerstvením. Zde trávíme zhruba čtyřicet minut. Doplňují nás další naši příznivci, kteří i dnes do Kladna vyrazili. Vlévají nám novou krev do žil a společně míříme do našeho sektoru na stadion být svědky i úvodní rozbruslení obou mužstev.

Po veškerém utrápeném čekání konečně zápas začíná. Dnešní návštěva však není už taková jako včera. Náš tábor je poloviční, ne-li třetinový oproti včerejšku. Přeci jen jedná se o všední den a ne všichni mají pouze ranní směnu. O domácím publiku je to obdobné. Je zde vidět spoustu prázdných míst.

Hráči jsou na ledě a do úvodu opět naši kluci vlétli s větším nasazením. Větší akce se však dali pozorovat až ve druhé třetině. Čagyho ůnik a následný faul byl potrestán trestním střílením. Bohužel miláček našeho kotle svůj tradiční nájezd nedotáhl do správného konce. Dnešní skóre však otevírají domácí, kdy odražený puk od brusle putuje za Sáblovi záda. Konečně si můžeme vyslechnout i místní hlahol, který se mi zdál včera hodně utopen v našem povzbuzování. I když je hra opět vyrovnaná, nám se branku nedaří stále vstřelit. Naše povzbuzování je také takové utahané. Únava na některé opravdu dopadla velkým stylem. Přesto se snažíme podporovat naše hráče po celou dobu utkání.

Naše prosby o vyrovnání jsou vyslyšeny až v poslední třetině. Miha Štebih svojí střelou překonává domácího brankáře a svoji radost si jeden užít před náš sektor, kdy společně oslavujeme tuto branku. K větší radosti nás naopak dostává akce kdy po úžasném úniku Čagyho, který nachází před brankářem nehlídaného Adama Zemana a druhý zmiňovaný uklízí puk do brány. Radost a veselý je nyní i u těch kteří opravdu fandí už z posledních sil. Ale ještě není konec bohužel přicházejí různá vyloučení a Kladno se stále nevzdává. Bohužel necelých šest minut do konce zápasu Rytíři srovnávájí. A dokonce třetiny může být pro nás ještě hůře. Poslední dvě minuty dohráváme pouze ve třech. V tuto chvíli se však podaří našim borcům hrozbu zažehnat a utkání jde do prodloužení.

Když už to vypadá, že budou rozhodovat nájezdy, přichází opět vyloučení našeho hráče. K naší smůle při této početní výhodě střílí Kladenští branku a je rozhodnuto. My našim borcům však tleskáme za bojovný výkon. Odebíráme se ke svým vozům a uháníme zpět domů.

Série je tedy vyrovnána na 2:2 a my budeme muset Kladno navštívit ještě jednou. Nyní se však další zápas přesouvá zpět na HZS, takže přijďte v co největším počtu a utvořit báječnou kulisu, která byla viděna na prvních dvou domácích zápasech. Věřme, že naši kluci urvou zpět vedení pro Jihlavské barvy a v neděli toto čtvrtfinále ukončí. Proto všichni na značkách! Jedině Dukla!!

Zde si můžete vychutnat i videa z nedělního vynikajícího fandění!

PoÚtStČtSoNe

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!