Konečné čtvrté místo aneb Havířov - 4.2.2015

Poslední kolo základní části bylo zde. Bylo opravdu napínavé jak dopadne. Dukla mohla být po případném vítězství a po devíti letech na druhém místě v tabulce. Dále také vyrovnanost bodů jednoznačně neurčovala, kdo s kým odehraje blížící se playoff. Všichni tak čekali, jak dopadnou všechny výsledky posledního kola.

Havířov je pro nás nejdelší výjezdovou lokalitou. Na tuto výpravu nebylo lehké sehnat posádku. Velká většina pravidelných hulákajících kusů byla odkázána na odpolední směnu a s dovolenou šetří až na playoff. Muselo se tedy sáhnout po mladší generaci, která si užívá jarní prázdniny. Po několika změnách se nám podaří posádku ustálit. Dokonce se daří vypravit i druhé auto. Její členové se opravdu domlouvají za pět minut dvanáct a nakonec i oni mohou vyrazit na svoji cestu. Až na některé členy se jedná opravdu o sváteční výjezdníky. My si dáváme sraz už okolo půl druhé odpoledne a podkoupení různých pochutin odjíždíme směr Havířov.

Cesta utíká podezřele rychle. Na D1 žádné kolony, zácpy, a tak tvoříme 3 zastávky. Náš čas je na tolik dobrý, že přijíždíme zhruba s dvouhodinovým předstihem do začátku utkání. Osazenstvo se tedy rozhodne pro nějakou kulturní vložku. Na okraji Ostravy tedy odbočuje směr IKEA a zdejší komplex obchodních domů je naší nejdelší zastávkou vůbec. Po doplnění tužek, drobných nákupů, zabitého času a domluvené schůzky s místní kamarádkou našeho člena se konečně vydáváme směr stadion.

Havířov oznámil, že kdo přijde na zápas v klubových barvách, má vstupné zadarmo. Naše barvy jsou však jiné, a tak směřuje k výdeji lístků. Místní pokladní oznamuje, že je zápas dne úplně pro všechny zadarmo, a tak se odebíráme směrem do našeho sektoru. Druhá skupina je už zde a my jí navigujeme, že vždycky stojíme nahoře a v zápětí nás následuje. Dnes nemáme sebou žádnou zástavu. Pouze klubové dresy a šály. Před zápasem nastupuje na led místní hlasatel a informuje diváky o sestavách obou mužstev a také o výsledcích z ostatních stadionů, kde už utkání začalo o půl hodiny dříve. Myslel jsem, že když je to pro Havířov celkem důležité utkání pro přímý vstup do playoff a vstupné zadarmo, bude kapacita zaplněna skoro do posledního místa. Bohužel jsou zde opravdu velké neobsazené prostory.

Hráči obou mužstev vjíždějí na led a jsou vítáni potleskem. Naše devítičlenná skupina se také snaží o přivítání. Kotouč je ve hře a halou zní chorál Havířovská zvěř. V Havířově jsem již po páté a vím, že zdejší akustika je opravdu výborná,  a tak chorál se nese celou halou. Oponovat v pokřicích nyní nemá smysl, čekáme, až chorály zvěře na chvíli ustoupí a my zkusíme také nějaký pokřik. Jak jsem již zmiňoval na začátku. Většina z nás jsou spíše sváteční výjezdníci. Stydí se zakřičet nějaký ten pokřik. Neví, že jsme zvyklý fandit pořád, a tak nemá smysl ve čtyřech lidech přeřvávat místní hlahol. To je jak řvát se zabořenou hlavou do polštáře. Světlá chvilka pro nás nastupuje úvodní brankou Tomáše Harkabuse. To se zapojují do fandění všichni. Výkon našich borců je za první třetinu opravdu obstojný. To se nelíbí skupince sedící poblíž nám a pro slova nechodí daleko. Spíš nás to ale pobaví. Navíc jeden z jejich členů je svým zjevem opravdu zvláštní exemplář. Nejspíš svým ojedinělým zbytkem chrupu pracuje jako otevírač konzerv. Takže spíše urážky ignorujeme. Do konce první třetiny už branka nepadla, a tak nás těší prozatímní umístění na druhém místě tabulky.

O přestávce sledujeme prostřednictvím „onlajnů“ nebo na místní světelné tabuli dění na ostatních stadionech. Mile nás překvapují Litoměřice, které mají dvoubrankový rozdíl na Motorem.  Spokojenost tedy vládne v našem hloučku.

Ve druhé třetině jsme svoji intenzitu fandění poněkud navýšili. Už se nejednalo o pár výkřiků do tmy. Navíc parádní zákrok Lukáše Sáblíka nás rozhulákal natolik, že i on nás z druhé strany slyšel a gestem odpověděl na pozdrav. Poté ale přichází vyrovnávací branka pro domácí. To rozvášní k radosti a hlaholu zdejší obecenstvo. Navíc tlak havířovských hráčů je na tolik obrovský, že je žene celý stadion kupředu. Poté přichází faul a my už konečně slyšíme pokřik nadržené sovy. Tento pokřik se opakuje několikrát do konce zápasu. Někdy se divíme, že i v danou situaci na ledě nepřichází. Je nařízeno trestné střílení, ale to Lukáš Sáblík opět bravurně likviduje. Je tedy opět z našeho hloučku právem vyvoláván. Intenzita fandění zvěře nepolevuje, akorát mě mrzí, že používají pořád dokola stejné pokřiky. Je obdivuhodné, že se snaží komunikovat s ostatními částmi stadionu, ale několikrát dokola a to po celou dobu zápasu… Možná jsou pokřiky originální, ale při takové atmosféře je velká škoda, že nemají větší repertoár. My sem tam zakřičíme ve volných prostorách krátký a důrazný pokřik, ale na nějaké vyzpěvovaní při našem počtu to nemá smysl. Druhá část tedy nerozhodně 1:1.

Během třetiny se stačily změnit i výsledky na ostatních stadionech. Motor otočil zápas a rázem se tabulkou opět měnilo pořadí. My ale čekali, jak dopadne poslední dějství našeho zápasu, a tak jsme se oddávali konzumaci klobásy. Dnes ale pohostinnost místního roznosu byla tragická. Zdejší pivonoška zavítala naším směrem pouze dvakrát, ale dál jak třetímu schodu nedošla. Spíše byla viděna  jako fanoušek a ne jako hosteska, a tak nezbývalo než pro to pivo si dojít sám.

Třetí část odpovídala víceméně té druhé. Dukla se moc do ničeho velkého nepouštěla, a když už se objevila před brankou soupeře, nechala vyniknout domácího brankáře. Na rozdíl od první třetiny bylo tohle mužstvo úplně vyměněné. Opakoval se tlak místních hokejistů a svůj tlak k naší smůle také využili. 2:1 pro Havířov. Nyní už podpora opravdu více než zanikala, přesto jsme se pokusili o pár pokřiků, ale hlahol domácích je na plné obrátky. Naši borci se sem tam objeví před brankářem, ale spalují jednu šanci za druhou. Vytoužené vyrovnávací branky se nedočkáváme. Naopak havířovští trefují mezeru nad Sáblíkovým ramenem a brankou pod víko utíkají na rozdíl dvou branek. V závěrečné části se pokoušíme o hru bez brankáře. No a 4:1. Karolu Korímovi se nelíbí počínání a výroky sudího Trombíka. Komu by se také líbily... Tohoto rozhodčího dobře známe a fiktivními noži ho také vyprovodili z Horáckého zimního stadionu. Karol tedy míří do sprch a je po zápase. Trenér Vlk však vstupuje na led vyřídit si ještě nějaké argumenty s tímto pruhovaným dobře živeným tvorem. My  klukům zatleskáme na rozloučenou. Koukáme chvilku na pyro a děkovačku domácích a opouštíme stadion.

Při odejzdu se stává nemilá chvilka, kdy někteří z místní zvěře zpozorují jednu z našich posádek. Rozebíhá se za autem, snaží se do uzamčeného vozu vloupat a buší do něj. Ale k žádné újmě nedochází. Byla možnost sprintující dav vybrzdit, ale posádka nemá sklony k násilí, tak raději místo co nejrychleji opouští. Navíc proti takové přesile by to nemělo ani cenu. Bez úhony tedy opouštíme Havířov a vypravujeme se na naší obvyklou zástavku. Zdržíme se ale pouze chvilku. Cesta je opravdu dlouhá, a tak se snažíme co nejrychleji dostat domů. Na jihlavském přivaděči konáme službu myslivcům, když  nám pod kola vběhne liška. Myslivci tak mohou uštědřit alespoň jednu patronu. 

To je z Havířovského výjezdu vše a nás nyní čeká první vyřazovací souboj s Jágrovým Kladnem. Nebude to lehký souboj. Je opravdu velká škoda, že jsme neobhájili druhý flek a mohli se tak vyhnout po případném postupu do semifinále Chomutovu. Ale tenhle příběh ještě bude napsán a může dopadnout jakkoliv. Ve středu 18.2. a ve čtvrtek 19.2. zavítejte k prvním soubojům opravdu v co nejvyšším počtu. Kluci budou naši podporu určitě potřebovat. A kdo bude chtít vycestovat i na Kladno, tak Beer boys jsou ochotni opět vypravit autobus. Takže se jim hlašte, ať už na FB události nebo na jejich telefonních kontaktech. Jedině Dukla!!!

Pajucha

 

PoÚtStČtSoNe
                                          

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!

Facebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím