Jako doma aneb Bencle podruhé - 31.1.2015

Poslední víkendový výjezd základní části před playoff byl zde. Dukla i po desáté potvrdila formu proti Mostu, a tak se dala očekávat velká podpora v hledišti v našich řadách. I když se Beer boys snažili zařídit autobus na tento zájezd, zájem nebyl veliký. Všichni dali spíše přednost automobilové dopravě.

Do Benátek přijíždíme zhruba s hodinovou rezervou a míříme klasicky do zdejšího pohostinství Na staré koleji. První posádky již jsou zde a s postupem času se připojují další. Pán, který vypadal stejně jak Jack Sparrow, byl přísunem žlutočervených příznivců zaskočen a nestíhal přijímat objednávky. Navíc někteří byli z cesty i vyhladovělí, tak mu pracovní směnu znepříjemnili i objednávkou jídla. Na pivo jste tedy museli čekat opravdu dlouho. Někteří jedinci čekání vzdali a přemístili se ukojit své žíznivé chutě přímo na stadion.

Při příchodu na stadion je náš sektor dvacet minut před zápasem už slušně zaplněný a na stadion si to míří další hloučky. Jeden z našich příznivců se snaží nás spočítat, ale při napočítání sta kusů počítání vzdává. Je nás zhruba asi kolem 120 - 150 kusů.  Naše řady jsou podpořeny i příznivci fotbalové pražské Dukly. Mají dokonce svého bubeníka, který tak na rytmický buben doplňuje náš kopák. Tvoříme báječnou domácí kulisu a prvními pokřiky přehlušujeme nekompromisně místní fanoušky. Dnes tedy o dřevěné klapačce a linoucímu se tlukotu bubnu halou není ani slechu.

Hráče při příchodu na led vítáme a od první vteřiny hrací doby je ženeme kupředu. Ale s postupem času fandění trochu upadá a fandí taková ta klasika 30 lidí. Do našeho většího hlaholení přispívá až branka Tomáše Harkabuse. To se opět hrdla rozezní i u ostatních. Po první třetině vedeme 1:0 a všichni jsou spokojení.

O přestávce se většina klasicky chodí ohřát ven a to i přes nepřízeň počasí je stejně venku větší teplo než na stadioně. Nektěří stojí frontu na občerstvení a klobásy se nestačí ani grilovat.

V druhé části Benátky vyrovnávají a opět naše hlaholení upadá na určitý počet. Vše zvedne za 5 minut Melis a posílá Duklu zpátky do vedení. Prostřední část končí opět s jednobrankovým rozdílem. A hurá ven se ohřát.

V poslední části bylo vidět, že už spíše třetinu chceme pouze dohrát a stejně tak dofandit. Každý už viděl plný počet bodů a těšil se spokojeně domů. Ale liberečtí hráči Benátek nechtěli nechat nic zadarmo a doslova se dobývali k naší bráně. To také zúročili a přišlo vyrovnání na 2:2. Muselo tedy následovat prodloužení a poté samostatné nájezdy. Jak Lukáš Sáblík, tak i jeho protějšek byli neprůstřelní a rozhodla až čtvrtá série. Jakub Schejbal ukončil tento zápas a prodloužil tak jihlavskou neporazitelnost na 11! zápasů.Následuje oblínená děkovačka a rybičky. My však nemáme dost a chceme vidět naše borce ještě jednou. Zpět se vrací pětičlenná skupinka a i přes zákaz žlutých vest se natahujeme přes plexisklo, abychom si s našimi hrdiny plácli k jedenácté výhře. 

(Video: Zdeněk Drla)

Ze stadionu se pomalu trousíme do svých aut. Každý má chuť vykřičet, že je Dukla prostě nejlepší a Benátky každý opouští dle svého uvážení. Naše posádka se vydává na oblíbenou zastávku, která se celebritami jenom hemží. Pověstný člen zde najde zalíbení u jedné matky, která má sebou dvě děti. Snaží se uzavřít obchod o odkoupení jednoho dítěte, ale matka je proti. Zkouší tedy štěstí navázat nějaký nový vztah se zdejší obsluhou, ale ani zde nepochodí. Opět pokouší štěstí venku. Přebíhá od jednoho k druhému, až narazí na skupinku, která čeká na svého posledního kolegu. Snaží se jim vetřít do auta a myslím, že kdybychom neodjížděli dříve, snad by se mu to i povedlo. Při zbývající cestě domů kontroluje naše životní funkce, včetně řidiče. Pokud by chtěl někdo opravdu usnout, nemá šanci.

Nyní nás čeká poslední domácí zápas základní části proti Ústí. Přijďte tedy podpořit Duklu v co největším počtu a připravit se tak na playoff. Tabulka je opravdu vyrovnaná a do posledního kola se může opravdu leccos změnit. Takže všichni na značkách! Jedině DUKLA !!!

Pajucha

Více fotek si můžete prohlédnou na tomto odkazu: http://tomassinho.rajce.idnes.cz/HC_Benatky_nad_Jizerou_-_HC_Dukla_Jihlava,_50._kolo,_2014_15#

(Foto: M. Lysý)

 

PoÚtStČtSoNe
                                          

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!

Facebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím