Osmý zářez v řadě pro Duklu aneb Kladno - 24.1.2015

Jihlavská Dukla pokračuje v dalším pořadí ze  svých venkovních zápasů. Kladno patří k těm bližším destinacím. Navíc zápas vychází na sobotu, tudíž je potřeba vyrazit naše hochy podpořit v dobře rozjetém vlaku.

Už při poslední návštěvě Kladna se i dnes dala očekávat slušná podpora z našich řad. Beer boys navrhli i autobusový zájezd zhruba měsíc dopředu, ale ohlas k předchozím výsledkům nebyl příliš velký, takže zájezd ruší. Jenže Dukla je nyní opravdu v dobré rozpoložení, a tak spousta lidí volí trasu po vlastní ose včetně naší posádky.

Do Kladna přijíždíme s hodinovým předstihem a už se zde pohybuje slušná hrstka fanoušků. Sledujeme rozbruslení hráčů a náš sektor se začíná krásně zaplňovat. Troufám si říct, že dobrá stovka nás zde určitě je. Vítáme se se známými tvářemi a společně vyčkáváme na začátek zápasu. Na rozdíl od minulého zápasu, dnes domácí návštěva zrovna nepraská ve švech, ale zápas je možné sledovat i přes internetový kanál youtubu, takže nikdo nemůže být ochuzen o toto utkání.

Hráči vstupují na led a my je bouřlivě vítáme. Puk je ve hře a my se také opíráme do svých prvních chorálů. Dnes je to bohužel bez spíkra, tak si každý může rozeřvat, co chce. Je pravdou, že se některé chorály opakují dokola, ale i tak jsou vždy podpořeny ostatními a vzniká z naší strany obstojná kulisa. První vážnější šancí, při které se rozsvítilo červené světlo, mohli mít radost místní diváci, ale branka nebyla uznána. Naopak při naší dohrávané přesilové hře se krásně opřel do střely Zdenda Čáp a svou dělovkou vyprášil síť kladenského brankáře. Vedeme 1:0 a my naší radost neskrýváme. Zbytek třetiny pak opět berou do rukou rozhodčí a vylučují opravdu za vše. Ríťa však bravurně kryl veškeré pokusy domácích o vyrovnání, a tak úvodní část končí s jednobrankovým rozdílem pro naše barvy.

Druhá třetina, ale byla pro nás mnohem zajímavější. Nejprve nebyla uznána branka, když náš hráč bránil brankáři v zákroku, ale ve třicáté třetí minutě už Malčíny svou dorážkou dostal puk do branky regulérním způsobem a nyní vedeme o dvě branky. Naší euforii to umocní natolik, že opravdu poté fandíme bez přestávky.  Za tři minuty na to nachází krásným pasem Dobras Melise a druhý zmiňovaný svým únikem a následnou střelou násobí naší radost potřetí. A do zbytku třetiny už patří stadion víceméně nám. Druhá třetina tak končí 3:0.

Do třetího dějství naši borci opět vlítli na plný plyn. Hned z kraje po zákroku na Karola Koríma měli pětiminutovou početní výhodu, kterou mohl zužitkovat Zeman. Ten ale pouze rozeznil tyč a naše ruce mohli zase upažit. Ve 47. Minutě bylo nařízeno trestné střílení, ale i zde byl Ríťa neomylný. Domácí si ale dokázali ještě do konce zápasu opravdu pozlobit. V 51. minutě nejprve snižují na 3:1 a za necelých pár desítek vteřin už je to pouze o jednu branku. Navíc přichází naše vyloučení, a tak už se na sudího opravdu více než zlobíme. Náš jeden dobře rozpoložený fanoušek neskrývá své výtky a zasahují i žluté vesty. Vesty uklidňujeme tím, že si už našeho příznivce ohlídáme sami, a tak stadion nemusí opustit. Při přesilovce domácích opět odvádí skvělou práci Čagy a Tenkrát jeho bravurní kousky neunáší a s Čagym jak řeckořímský zápasník praští o led. I on jde zchladit emoce na trestnou lavici. Nyní je početní výhoda v náš prospěch a tu naši borci zahráli více než parádně. Ríša Diviš posílá křižnou přihrávku přes kruhy Čagymu a ten uklízí puk do prázdné brány. Skáčeme radostí až ke stropu. Uklidňuje tak hru a dokonce zápasu už Rytíři ani s odvolaným brankářem nedovedou kontrovat. Zápas končí a my s našimi hráči si opravdu užíváme vítězství zápasu. Kluci se chytají kolem ramen a náš potlesk si vyloženě užívají. Následuje klasická děkovačka a rybičky. Vyvoláváme i jednotlivé hrdiny zápasu a i oni si přijdou užít svoji slávu svými kotrmelci a skoky.

(autor videa - Zdeněk Drla)

Je tedy po zápase a my s úsměvy na rtech odcházíme ze stadionu. Venku se nás ještě snaží vyprovokovat hlouček adolescentů nesoucí bubny, ale děcka jsou silná pouze na slova. Opouštíme Kladno a každý míří oslavit domů tuto parádní, osmou v pořadí, výhru po svém.

Výjezd do Kladna se opravdu vydařil, smůla pro ty, kteří si toto utkání nemohli užít na vlastní kůži. Byl to opravdu parádní zážitek, ale snad i streamový diváci si přišli na své a u svých notebooků, počítačů, tabletů,… a ten gól si zakřičeli z pohodlí domova. Nyní nás čeká v pondělí další utkání v Kadani.  My tam samozřejmě budeme také a budeme hnát naše borce k další výhře. Jedině DUKLA!!!

Pajucha

PoÚtStČtSoNe

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!