Mise Šumperk splněna! aneb 6 bodů pro Duklu - 20.– 21.1.2015

Odložený zápas, který se nekonal díky poruše elektrického proudu a hlavně zručnosti jakéhosi bagristy, byl přesunutý na 20. ledna. Den před rozlosovaným mistrovským zápasem. Tento dvojzápas, tak připomínal playoff a my jsme zde nemohli samozřejmě chybět.

 

Nápad, že se vypravíme do Šumperku přes noc, vzniká už dva měsíce předem. Samotná domluva je však řešena klasicky na poslední chvíli, ale dáváme dohromady tři posádky. Na doporučení jsou nám odeslány nějaké návrhy na ubytování. Vše se odvíjí od toho, abychom byli pohromadě a mohli tak strávit tento pobyt společně. Trochu byly narušeny plány díky dvěma členům, kteří si nebyli jistí svojí účastí a opravdu za minutu dvanáct svou účast potvrdili. Domlouváme, zda je možné tyto dva přírůstky ubytovat a vedoucí penzionu s tím nemá problém. Vše je zařízeno a my se můžeme těšit do Šumperka.

 

DEN PRVNÍ

 

Naše výprava tvoří dvanáct kusů. Každý je přiřazen dle domluvy k jednomu ze tří řidičů a kolem  13:30 – 14:30 už jsou všechny vozy na cestě. Výprava všech posádek probíhá ve stejném duchu. Někdo nakoupil železné zásoby, jiní doma namíchali nějaký ten lektvar na dobrou náladu. První posádka nám dává info o své pozici  a za necelých deset minut jí dojíždíme. Třetí společenstvo nás také kontaktuje, že teprve  až nyní startuje. Jejich stroj však umí dosáhnout takové rychlosti a dohání nás na zastávce druhé. Nyní jsme kompletní a na čerpací stanici vidíme další příznivce našeho milovaného klubu. V  Šumperku tedy nebudeme pouze my, což je dobře. Poslední zastávka byla domluvena na samotné ubytování. Cestou se však auta od sebe odpoutají. Někoho trápí malý objem močové měchýře, jiní volí jízdu dle svého uvážení. Všichni přesto na místo trefili. Dva členové posádky, která přijela nejdříve, zakládají herecké duo z Hodonína pod názvem Damián & Adamián. O svém hereckém umu stačí před ubytkem oslnit jednu slečnu a zvou jí na své vystoupení.

 

 

Na ubytování jsme rozděleni do dvou skupin. S vedoucím ubytovny probíhají poslední formality. Čas nás však tlačí, a tak na sebe oblékáme vše co je červenožluté a míříme na stadion. Ke stadionu přicházíme s desetiminutovou rezervou a směřujeme obsadit náš sektor. Kromě nás je zde asi dalších deset kusů, kteří přijeli alespoň na jeden zápas podpořit naší Duklu. Stadion je na svou kapacitu celkem slušně zaplněn. Celkem nás překvapují symboly jiných klubů, ať už Kladna nebo pětičlenná skupinka brněnské komety. Tento zápas je asi lákadlem i pro cizí příznivce. Hráči vjíždějí na led a začátek utkání je tady.

 

 

Puk je ve hře a my dobře naladěni z cesty se opíráme ze všech sil do svých hlasivek. 

Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale jakoby se Ríťa i jeho šumperský kolega staly neprůstřelnými. Fandíme tedy dále a stále v dobrém rozpoložení ženeme naše kluky kupředu. Ignorujeme i hudbu vyplňenou pauzami a zkoušíme hulákat i přes ni. Samozřejmě účinek je asi prabídný, ale my si to prostě užíváme. První třetina však končí bez branek.

I když v Šumperku nebyl nikdy problém s nikým, po posledním útoku o přestávce tvoříme stráž na naše vlajky. Na ledě vyplňují přestávkovou pauzu příznivkyně aerobicu a přichází nám smsky od kolegů, kteří sledují zápas přes streamový online přenos. Všichni chtějí zamávat, ale nejsme cvičený opice na povel. Takže na to kašleme a doplňujeme tekutiny.

 

 

Druhá část utkání probíhá stejně jako první. Brankáři excelují a gól ne a ne padnout. První více než nebezpečná situace nastává, když je Karol Korím odeslán do sprch za sekání a následuje trestné střílení. To však šumperský útočník zahazuje a Ríta je rázem opěvován. Následovala další vyloučení, jediným kdo chtěl být na ledě více zajímavý než hráči, byl pán v pruhovaném. Nejspíš už ho ta bezbranková hra nebavila a chtěl tak zápas nějak popohnat kupředu. Nedaří se to ale ani jemu. Druhá část opět bez gólu.

 

 

O přestávce k nám přistupují příslušníci zákona a ptají se, zda jsme zde ubytováni nebo jedeme domů. Dokonce nás i jeden pobaví tím, když nám sdělí: „My Vám poskytneme doprovod před těma našima dementama, co asi na vás chtějí zaútočit.“ 

 

Ve třetím dějství jsme se už konečně dočkali. V 48. minutě se odražený puk dostal mezi kruhy a pohotovou střelou nás Aleš Jergl konečně dostal do toužené euforie. O osm minut později v podobné situaci navyšoval na dvoubrankový náskok Honza Semorád. Trošku zmateni nejdříve vyvoláváme Míšu Důrase, avšak pozorný kolega nás opravuje na správného střelce. Vedeme 2:0. Necelé čtyři minuty dokonce a nálada je opravdu famózní. Nyní už ani nepřeřváváme přestávkovou hudbu, ale už si s ní zpíváme a někteří i tančí. Přijet si do Šumperku tento dvojzápas se opravdu daří na výbornou. Domácí však v posledních třiceti vteřinách zahrozí snížením ve své hře bez brankáře, ale zbytek času si už naši borci hlídají s větší pozorností. Zápas končí a první vlaštovka v podobě tří bodů patří nám. S hráči dáváme tradiční děkovačku. A s některými si jdeme za mantinel plácnout, jako za dob, když se měl objevit první chloupek na mužné hrudi. Spokojení, s úsměvy a písněmi na rtech a za doprovodu bezpečnostních složek, jež nás po 300 metrech opouští, vyrážíme zpět na ubytování. Do našeho hloučku se přimotají dva šumperští příznivci. Nepřišli nijak provokovat, takže žádný snadný cíl se nekoná. Spíš chtějí navázat konverzaci. Někteří se dávají s nimi do řeči a sondují, kde by se dal strávit příjemně zbytek večera a míříme na ubytko odložit naše zástavy.

 

 

Po doporučení jedné restaurace, která byla přes silnici od našeho ubytování. Zde se s nimi opět shledáváme. Když už je po zápase není třeba nějaké výraznější rivality. Probírají se veškeré témata ohledně fandění. Zajímá nás to, čím si zasloužili od zvěře nedotknutelnost, která nedávno vypsala svůj seznam nedotknutelných. Tvrdí, že to ani sami nechápou, čím si to zasloužili. Možná je to tím, že jejich řady v ochozech vyplňují i fanoušci Baníku. Příznivci Drafans se zajímají o na naše derby a my je učíme pár pokřiků, kterými můžou přivítat UDH na jejich vzájemném zápase. V restauraci dáváme kus žvance a porce jsou opravdu plnohodnotné. Žaludek byl nyní spokojen. Je tedy potřeba ho řádně i zalít. Nově utvořené herecké duo se od nás odlučuje. Šlo obstarat nějaké kulisy na své vystoupení.

 

 

My ostatní pokračujeme vyhledat příhodnější podnik na zábavu. Kousek o podál restaurace nalézáme prostory, kde zavírací doba je v 5 hodin ráno. Jedná se o bowlingovou hernu, kde je spousta věcí na vyblbnutí. Tážeme se obsluhy, zda můžeme posrážet pár kuželek a ta nám vyhoví. Po několika sériích se k nám připojují i herci, kteří byli nazváni nejprve smradi, ale jejich nové umělecké jméno Damián a Adamián bude přece jen na plakátech vypadat lépe. Cestou za námi se jim podařilo zmást některé lidi cizím jazykem. Příchodem nás na to upozorňují a snažíme se tedy s nimi nekomunikovat. Což se nedaří, jelikož sami za námi chodí a pořád něco říkají česky.

 

Potom co jsme dohráli bowling, se třetina z nás odebrala ke spánku. Nás zbylých osm však stále pokračuje a spánek je to poslední co by nás zajímalo. Herecké duo stačilo získat pár kontaktů na zdejší obecenstvo. Ze svého umění hned rázem předvádí něco pro zde přítomné. Hru s názvem Ice Zone Air Powered Hockey posunuli na další úroveň, kdy zahazují svoje madla a ke hře používá vše, co jim přijde pod ruku. Ostatně na část z dvouhodinového představení se můžete kouknout zde na videu.

 

 

Tvoříme jim diváckou kulisu, která přiláká nejednoho pozorovatele. Zabavujeme se všemi hrami, co zdejší podnik nabízí. Jeden z herců na chvíli přišel o svou obuv, a tak se zhruba hodinu po prostorách herny procházel v ponožkách. Neuvěřitelnou náhodou se jeho boty zjevili na nedalekém stromě. Ano i nevysvětlitelné záhady se dějí.

 

Nachýlil se čas zavírací doby a tento podnik opouštíme. Nezbývá tedy než najít nějaký nonstop. Ten je také poblíž ubytování a míříme tam. Herci nás opouští s tím, že nemají dost kulis a v nonstopu nám však oznamují, že má otevřeno jen do šesti. Nevadí. Spokojujeme se i s tím a zde na rozloučenou dne, zapíjíme naposled dnešní výhru. Blikající automaty na chvíli vylákají dva členy. Ti si obohacují své peněženky a vyrážíme na ubytování. Cestou kontrolujeme herce, zda už i oni jsou na svém pokoji. Své kulisy si cení natolik, že s nimi dokonce i spí. Nyní už i my zbylý se odebíráme na svůj pokoj. O svém příchodu dáváme patřičně vědět svým spoluobyvatelům. Ty jsou rádi, že nás vidí a zapojují se do konverzace, alespoň na chvíli. Dnes je tedy dobojováno a doslaveno.

 

DEN DRUHÝ

 

Po vydatném dvouhodinovém spánku se opět probouzíme plni elánu. Ubytování nám poskytlo veškerý komfort s příslušenstvím. Nacházíme pánev a míchaná vajíčka jsou jasnou volbou. Plato vajec a 20 rohlíků je vydatnou snídaní, pro některé i po celý den. Rozmýšlíme, co podnikneme v průběhu dne. Návštěva nejznámějšího vězně Jiřího Kájínka na Mírov je zamítnuta kvůli stavu řidičů, a tak se hledá alternativa. Někdo zde informuje o muzeu čarodějnic. Vypravujeme se tedy do centra Šumperku za nějakou tou kulturou, aby se neřeklo. Nyní přichází slíbené divadelní představení našich herců. Se svými kulisy opravdu předvádí groteskní představení pod širým nebem a jsou za to patřičně odměněni velkým smíchem a aplausem všech přítomných. Cestou do centra potkáváme i tři naše hráče, kteří se také rozhodli poznat krásy centra Šumperka.

 

 

Prohlídka muzea byla zajímavá, ale na opakovanou trasu nebudu mít pomyšlení dobrých dvacet let. Po prohlídce je na každém znát únava po veškerých bujarých oslavách, a tak není jiné volby než zase začít tam, kde se začalo. Jdeme zpátky do oné restaurace doplnit nějaké ty tekutiny a zahustit si žaludky nějakou tou porcičkou, která místní kuchyně nabízí. Čas se místy někdy táhne, ale vyplňují ho zážitky z předešlého dne. Smích je tedy doprovázen po celou dobu návštěvy pohostinství. Obsluha nám oznamuje, že je potřeba uvolnit zarezervovaný stůl. Nevadí, stejně jsme už měli v plánu jít.

 

 

Přemisťujeme se na stadion do zdejšího pohostinství. K našemu překvapení zde snad jiné pivo než Holba asi není, takže není jiné volby. Minuty do zápasu se krátí. Dopíjíme a přemístíme se do našeho sektoru. Dnes za námi zavítala i Chrudim a přijela tak podpořit naše hlasivky. Dnes je na stadionu oproti včerejšku méně lidí. Nejspíš odložený zápas byl větším lákadlem než normální hrací kolo. Za to zde byla větší zima než v úterý

 

 

Hráči už jsou na ledě a zápas může začít. Na nás je znát menší únava a fandění nedáváme tolik jako předešlý den. Ale i tak se snažíme, co to jen jde. Za to naši hráči začali naopak hned svižně od samotného začátku. V 6. Minutě proměňuje střelou od modré Tomáš Kaláb a vedeme 1:0. Naše šály tak mohou jít do vzduchu a s radostí vítáme úvodní branku. Podruhé šly nahoru ve čtrnácté minutě po gólu Ríši Diviše. Navíc David Rittich svými bravurními zákroky likvidoval veškeré pokusy domácích včetně nařízeného trestného střílení. Úvodní třetina tedy v náš prospěch.

 

 

O přestávkách nám zase ostatní píší a volají, jak nás vidí. To tak bývá, když vás někdo natáčí. Na mávání není čas. Jediný Bubínek ukazuje své vypracované břicho streamovým divákům.

 

Začátek druhé části se krapet opozdil kvůli pozdnímu příchodu na led našich hráčů, takže první zdržování hry bylo zde. Fasujeme za to trest v podobě nesportovního chování a jako podle scénáře ze včera, opouští náš hráč ledovou plochu a míří do sprchy. Šumperk nyní hraje přesilovou hru 5 na 3. Svoji šanci neproměňují. Naopak Mára Prokš navyšuje náskok na 3:0 pro jihlavskou Duklu. Můžeme opět oslavovat, i když někdo z nás opravdu točí šálou z posledních sil. Šumperk však svoje zbraně nesložil. Nejprve nám dobře známí Míša Velecký udělil první upozornění, že zápas není u konce a za necelé tři minuty navíc draci snižují na rozdíl jediné branky. Naštěstí třetina končila a tak tlak domácích mohl na nějakou chvíli ustat.

 

 

Třetí třetina ale patřila zase nám, alespoň co se branek týče. Nejprve v 45 minutě Adam Zeman svoji trefou posunul výsledek na dvoubrankový rozdíl a závěrečná power play domácích dnes svůj úspěch nepřinesla. Prázdné branky naopak zužitkoval Dobras a pečetí tak výsledek na konečných 5:2 pro Duklu. My si stačíme zazpívat pátou, načež ze stadionu odchází většina diváků. My však samozřejmě budeme oslavovat, a tak odpočítáváme poslední vteřiny utkání. Je konec, dobojováno. S hráči slavíme naší děkovačkou a místo oblíbených rybiček si jdeme s našimi borci opět plácnout nahnutí přes plexisklo. Vyvoláváme ještě nerozloučenou autora posledního gólu a tím v Šumperku končíme. Odebíráme se do svých vozů a míříme směr domov. Cestou samozřejmě konáme dvě zastávky. Na druhé z nich se loučíme i s ostatními posádkami a uháníme do svých příbytků.

 

 

Jednalo se opravdu o krásné sportovní a kulturní vyžití. Šumperští jsou pohostinní Určitě do Šumperka rádi zavítáme i příště pokud bude ta možnost. Našim borcům děkujeme za plných šest bodů a splnili tak jasnovideckou schopnost naší členky výjezdu. V sobotu nás čeká další výjezd tentokrát na Kladno. Ani tento zápas si samozřejmě nenecháme ujít. Doufejme, že Dukla potvrdí svoji nynější formu a na Kladně zkusí soupeře dostatečně potrápit. Proto buďme dál svorní, červená a žlutá jsou barvy naše Jedině Dukla!!!

 

Pajucha

 

 

PoÚtStČtSoNe
                                          

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!

Facebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím