Pět branek, nečekaný zvrat utkání - to se stalo v Prostějově - 7.1.2015

Po vánoční pauze a po prvním domácím zápase s Motorem, který měl skvělou atmosféru i návštěvu v Novém roce, byl na pořadu i první výjezd.

I když byl všední den, tak po pár telefonátech se nám daří vytvořit posádku a po dlouhé době se vydat na východní část republiky. Po práci sesbírám veškeré členy a můžeme se vypravit na cestu. Nepřízeň počasí naštěstí není tak velká a na dálnici nevznikají žádné problémy. Dokonce máme i nějaký ten hodinový náskok, tak je zde i čas na krátké zastávky. Navíc čím víc se blížíme k Brnu, tím ubývá i sníh.

Při příjezdu do Prostějova vítá jeden z našich členů dlouhé kolony u semaforu a stihne tak ulevit svým problémům z velkého přísunu tekutin. Ke stadionu přijíždíme stále s hodinovým náskokem, a tak krátíme svoji chvilku stejně jako posledně v místním pohostinství. V televizi dávají nějaký dokument s Dominikem Haškem, při kterém hned padá úvaha, kolik dětí se muselo narodit po radostné události z Nagana. Někteří jsou do toho zabráni natolik, že předvádí svými grimasy názorné příklady, jak tyto děti byly přivedeny na svět. Tekutiny pozřeny a my se můžeme přemístit na stadion.

Při přesunu do sektoru kontrolujeme, jak jsou na tom opravy po řádění zvěře, která zde zanechala své stopy a sektor je v celku již v zachovalém stavu. Náš celkový počet je osm kusů.  Jeden náš kolega, jindy spolu výjezdník, měl nedaleko odtud obchodní jednání, a tak se připojuje k naší výpravě na vlastní pěst. Dalším překvapením je, (mě neznámý fanoušek) vypravil také sám ze Žďáru nad Sázavou. Před samotným vhazováním pozorujeme přípravu místních fans, kteří si chystají choreo pro toto utkání. Dlouhé červeno bílé pruhy, tak roztahují přes celou tribunu společně s příchodem hráčů na led.

Hráči jsou rozestaveni na vhazování, kotouč je ve hře a utkání začalo. Při našem počtu se nedal čekat samozřejmě nikterak větší  hlahol. Opět tedy vsázíme na krátké a rázné pokřiky. Na úvodní branku jsme čekali tři minuty. K naší smůle do naší sítě. Za necelých devět minut místní navyšují na dvoubrankový rozdíl a jakýsi pomyslný tvrdý direkt do našich hlasivek přichází gólem do šatny. 3:0 ukazuje světelná tabule na konci první části. I když mi to diskusní forum neuvěří, Dukla odehrála dobrých patnáct minut v útočném pásmu. Bohužel přišly chyby, které byly potrestány. Naši hráči se opět střelecky trápili.

O přestávce míříme ven rozdýchat prvotní výkon. Někteří místní diváci se s námi dávají do hovoru a přichází i zastoupení z Olomouce, která nám i přes úvodní výkon prorokuje výhru 5:3. Toho se chytí jeden náš člen, že pokud dnes zvítězíme 5:3, tak ho na zádech odnese do Olomouce. Dochází i k prvnímu útoků na šálu na našeho příznivce. Ten odolává a oznamuje nám v sektoru, co se mu přihodilo. Nyní je nám jasné, že toto nejsou severní Čechy a musíme se mít na pozoru.

Do druhé části nastupuje do brány Lukáš Sáblík. Snažíme se ho psychicky podpořit a vyvoláváme tak jeho jméno. Do našeho sektoru přichází i jednatel Bedřich Ščerban, který se zdržuje opodál od nás až do konce utkání. Ve druhé části jsme byli smířeni s tím, že nejspíš pojedeme domů nadarmo. Ale začaly se dít věci. V patnácté minutě můžeme i my konečně pozvednout své šály nad hlavu. Marek Melis Melenovský odstraňuje nulu ze světelné tabule. Sotva jsme doslavili úvodní trefu, tak za 42 vteřin Mára Prokš rozsvítil dvojku. Radostí tvoříme v našem uskupení kruh a společně oslavujeme. Tři minuty na to Aleš Jergl vyrovnává. Doslova v kruhu bouříme a vše co máme pod nohami je radostí rozšlapáno a rozlito. Vše pečetí na vteřinu do konce Čagy a my se nyní můžeme radostí zbláznit. Takový obrat, opravdu stál za to vidět.

O další přestávce probíhá některé vyřizování napadeného člena našeho uskupení s dotyčným loupežníkem šály, aby si to šel vyřídit jako chlap. Ten se omlouvá, že jde pouze na záchod a vevnitř se tvoří jakási skupinka, která nás bedlivě pozoruje. K ničemu nedochází a my se můžeme přemístit zpět do sektoru. Ptáme se Bédi, jestli s námi udělá fotku. Odpoví, že řídí. Nechápeme, ale on nám rozuměl vodku. Tvoříme společné foto a těšíme se na další třetinu.

Třetí část byla spíše opatrná z naší strany. Nepouštíme se do zbytečných akcí a poctivě se brání. Skvělými zásahy podpoří i Lukáš Sáblík.  Když už se Dukla dostala do protiútoku, tak opravdu pozlobila. Dokonce padla i branka, která díky postavení hráče v brankovišti nebyla uznána. Radost a hlahol jsme si tedy šetřili až do 58. minuty. Roman Malda Maliník náš kruh rozveselil popáté a my si tak do konce zápasu mohli zazpívat pátou. Zápas končí a překvapivý zvrat rozveselil naše tváře. I pan jednatel vypadal spokojeně, i když přiznal, že by našel nějaké ty výtky. Pro nás ale je to po dlouhé době plný počet bodů z výjezdu, a tak si s hráči jdeme užít děkovačku a následné rybičky.

Odebíráme se k autu, míjíme utvořený hlouček loupežníků a vydáváme se směr domov. Cesta zpět je natolik radostná, že až tančí a zpívá celé auto nad profláklými hity Hany Zagorové, Karla Gotta apod. Někteří putují radostí ze zadních sedaček až dopředu. Tvoříme poslední zastávku a čekáme opět nějakou známou tvář.  K naší smůle se zde nenachází žádná bulvární a mediální hvězda. Je zde ale zájezd basketbalistů Opavy včetně reprezentanta Ladislava Sokolovského.  I on vnímá hokej a pojem Dukla Jihlava mu nebyl cizí. Vracíme se zpět do auta a pokračujeme v krasojízdě. Zastávka nás zdržela na několik desítek minut a my cestou zpět potkáváme autobus. Dáváme mu najevo dnes již naposled, že jsme si výhru užili a klukům děkujeme.

Nyní nás čekají dvě domácí utkání. Tak zkuste přijít v co největším počtu, co to jen půjde. Snad toto vítězství kluky nakoplo kupředu a můžeme tak doufat v další poskočení v tabulce. Proto buďme dál svorní! Červená a žlutá jsou barvy naše. Jedině Dukla!!!

Pajucha

 

PoÚtStČtSoNe
                                          

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!

Facebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím