Poslední výjezd tohoto roku aneb Most – 17.12.2014

Poslední návštěva Mostu byla hodně bohatá na góly. Doufali jsme, že i dnes by se mohlo utkání opakovat, a proto udáváme opět směr severní Čechy.

Naše posádka zůstává stejná jako do Ústí nad Labem. Vše se opakuje, jak podle scénáře. Někomu již začala vánoční dovolená a ostatní ihned po pracovní době nasedají do auta. Pochutiny na cestu připraveny a můžeme vyrazit. I dnes máme časový náskok, takže nejsme ničím omezení. Panuje dobrá nálada a vyprávějí se vzpomínky z předešlých výjezdů.

Do Mostu přijíždíme zhruba hodinu před zápasem. Míříme klasicky do zdejší pizzerie, která zeje prázdnotou, a tudíž patří pouze nám. Plácek před pizzerií je obsazen místními dětmi. Ihned se vybaví vzpomínky, jak zde svoje sportovní výkony předváděla druhá posádka, kterou z plácku vyhnala až žízeň. Čas se nachýlil a do zápasu zbývá několik minut. Přemístění na stadion nezabere ani minutu. Opět zabíráme místa za naší střídačkou. Jsme tak klukům blíž a můžou nás tedy slyšet a vidět z první ruky.

Hráči se staví na úvodní buly a zápas je tu. Po prvních pokřicích se k nám připojují další dva jedinci. Je nás tedy sedm aktivně fandícím. Po nějakém čase se k nám připojuje osoba z Ústí, která je v přízni s Melisem a doplní tak náš malý hlouček. Asi do poloviny třetiny není slyšet ohlušující buben, ale k naší smůle se objevují i místní fans a je tedy po zpěvně atmosféře. Jejich uskupení čítá stejný počet jako to naše.

Dukla do zápasu vlétla opravdu s velkou chutí. Mostečtí jsou v obležení, ale zatím branka nepadla. Na tu jsme si museli počkat až do čtrnácté minuty, kdy Miha Štebih otevírá skóre dnešního zápasu. K naší větší radosti o minutu později Roman Mikeš svou parádní trefou pod horní tyč navyšuje na 2:0. Tlak neustává a na Ríťu míří jen sem tam nějaká ta lehká střela, která mu nedělala žádné potíže. Třetina tak končí a my se míříme ohřát z promrzlého stadionu zpět do pizzerie.

Do druhé části jsme se do toho opřeli, tak jak jsme naše pokřiky ukončili, avšak na ledě vypadala hra poněkud jinak než v první části. Po nešťastné rozehrávce místní snižují na rozdíl jedné branky a za necelou minutu je bohužel dokonce srovnáno. Mostečtí začali hrát více aktivněji. Hra už nebyla tak jednoznačná. Najednou už na Ríťu mířilo více střel a Most začal více kousat. Do konce třetiny se již ale výsledek nemění.

O další přestávce byl čas na místní klobásu, avšak stánek, který zde vždy stával, u prodeje lístků nebyl. Ono na celkovou návštěvu 133 lidí se není čemu divit, proto míříme do občerstvení, které je hned na stadioně. Co si budeme povídat, ta z grilu je vždy lepší. Při konzumaci nás navštěvuje místní klučina, který jde se smutným obličejem a se vzkazem, že nechce, aby zase Most prohrál. Nezbývá mu říct, že to má teda blbý, ale prostě musí. Třeba nalezne útěchu v příštím zápase s Brodem.

Třetí třetina je zde a hra se odvíjí ve stejném tempu jako druhá. Chtělo by to strhnout vedení zpátky na naší stranu. To se daří na konci naší přesilovky, kdy Jíííírka Dobras propálil všechny skuliny, co měl v cestě a opět jsme vedli. Když už to vypadalo, že se zápas pouze dohraje, začal Most opět tlačit na pilu. Najednou před Ritticem začali mostečtí kroužit, jak hladový supi a když zbývalo necelých pět minut do konce zápasu, opět vyrovnali. Následovalo tedy prodloužení, které bylo odehráno spíše ve třech hráčích v poli, tak ani zde branka nepadla. Na řadu tedy museli přijít nájezdy. Zde se klasickou fintou, jak jsme zvyklý, předvedl Čagy a nedal místnímu brankářovi šanci. Most nepromění ani jeden ze svých dvou pokusů, a tak Ríša Diviš přesnou střelou stvrzuje dva body v náš prospěch.

Hráči při odchodu do kabin vzkazují naším směrem, že ty body měly být tři… Ríša Diviš nám chlapcům děkuje, že jezdíme a zároveň se jde omluvit i naší fanynce, že jí nechtěl nazvat chlapem, tak se jí jde omluvit. Se stejnými slovy přichází i Čagy, ale stejnou chybu neudělá  a speciálně poděkuje zvlášť naší spoluúčastnici. Loučíme se se zbytkem a vyrážíme na naší obvyklou zastávku. I zde je poloprázdno. Dnes jsme neměli štěstí na žádnou celebritu. Ale my tam jednou toho Rychtáře potkáme!

Co dodat. Poslední výjezd toho roku je za námi. Je to škoda. Hráči sami uznávají, že měli vyhrát v normální hrací době. Nepovedlo se a o to bude nejspíš větší povinností vyhrát obě zbývající utkání, která nás tento pátek a neděli čekají. Uzavře se tak třetí čtvrtina a určitě by to chtělo lepší pozici na playoff než je osmá příčka. Proto zkuste na chvíli přestat péct a jíst to cukroví a přijďte i vy naposled v tomto roce naše kluky podpořit. Tak v pátek a v neděli všichni na značkách! Jedině DUKLA!!!

Pajucha

Více fotek ve fotogalerii

PoÚtStČtSoNe

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!