Retro dresy a legendy to byl výjezd na Kladno - 13.12.2014

Očekávaný výjezd na Kladno byl zde. Do Kladna se vypravily hned dva autobusy, které pořádali Beer boys a pivovar. Někteří zvolili spíše trasu po vlastní ose. Další členové se například vypravili vlakem z Prahy, nechyběla Chrudim a dokonce na toto utkání dorazila skupinka ze Švýcarska. Bylo tedy jasné, že dnes nás nebude pouhých 20 jako obvykle.

Každý kdo zde byl si svoji cestu užil po svém. Určitě v každé posádce panovala dobrá nálada a natěšenost na utkání. Malý problém vzniká pro ty, kteří si předem nezakoupili lístky, jelikož na tento zápas byl vyprodán. Naštěstí nějaké lístky zbyly od pivovarských, a tak se ke štěstí našich příznivců na všechny dostalo. Při příjezdu se všichni vítají a můžeme jít na věc.

Na ledě už jsou na modrých čarách nastoupeny obě mužstva v retro dresech. Místní příznivci si připravili choreo věnované paní Poldi. Po úvodních ceremoniích se může jít k samotnému utkání. Dukla hned z kraje nasadila vysoké tempo a bylo vidět, že se chce o body opravdu prát. Navíc jde hned z kraje do početní převahy, ale opět je problém koncovka. Když už někdo vystřelí, tak domácí brankář pokusy kryje nebo střely obletují branku ze všech stran. Kladno naopak ze své druhé vážnější šance branku vstřílí. Zaplněná hala jde do euforie. Naši hráči však zbraně nesložili a pokoušeli se při další početní výhodě vyrovnat. Jenže domácí veškeré pokusy našich borců odráželi a předváděli výbornou defenzivní práci. Následovala i domácí přesilovka. Když už zbývalo šest vteřin do konce vypršení trestu, inkasuje druhý gól. Domácí tedy první třetinu vítězí 2:0.

O přestávce se tvoří velké fronty na občerstvení a je tedy jasné, že si každý hledá ve frontě někoho známého, aby ukořistil co nejdříve další přísun piva nebo klobásy. Venku se mísí domácí příznivci s našimi a žádný velký důvod k nepokojům není nikým vyvolán. Venku sice číhají i ti, co by tak rádi pomáhali a chránili, ale ani oni nemají žádný důvod k zásahu.

Druhá třetina začíná a náš sektor už není tak rázný jako na začátku utkání. Dva góly trochu umlčely některé jedince, ale přesto se snažíme pokračovat ve fandění dále. Možná to bylo akustikou haly, ale ani od domácích příznivců k nám nedoléhá nijak zvláštní větší hlahol. Našim hráčům se nedá vytknout bojovnost, padají do střel, ale opět početní výhoda domácích, při které nás zde zaříznul sudí. Nevyloučil kladenského hráče za evidentní faul a nevyrovnal tak síly na ledě využívají Rytíři i tuto přesilovku. Světelná tabule ukazuje až do konce druhé části 3:0.

Poslední část mistrovského duelu trochu doufáme ve zvrat, kterým by naši hráči byli vynášeni do nebes. Bohužel  hra se opakuje ve stejném stylu jako v předchozích částech. Dožadujeme se alespoň té jedné čestné branky. K naší smůle si ale naopak dáváme z nahozené střely vlastní gól. Rozhodčí naše hráče navíc posílá snad za každý větší kontakt do čtyř, a tak nezbývá než si zápas užít v tomto počtu nějak po svém. Hlaholíme jeden zpěvný pokřik dokola od poloviny poslední třetiny až do konce. Někteří se vysvlékají do půl těla. Je po zápase. Hráči se s námi přijíždí rozloučit a my stále nekončíme náš chorál. Čagy je na ledě do poslední chvíle a když odchází, vyvoláváme ho zpět. Sejmul přilbu a ukazuje k nám napnutý dres.

Po mistrovském utkání následuje exhibice legend jihlavského i kladenského hokeje. Bylo opět radost vidět Oldu Válka, Oldu Bakuse, Béďu Šcerbana a další naše hrdiny v Dukláckých dresech. Jak je to u těchto exhibicí známé, tak končí vždy remízou a ani zde není výjimka. Zápas končí 2:2.

Do vánoční pauzy se odehrají ještě čtyři utkání, z nichž tři jsou domácí. Přijďte tedy Duklu podpořit v co největším počtu a uvolnit tak stres z předvánočních nákupů. Dárky přeci nosí Ježíšek. Takže všichni na značkách. Jedině Dukla!!

Pajucha

Více fotek ve fotogalerii

PoÚtStČtSoNe
                                          

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!

Facebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím