Derby je naše aneb poslední cesta do Brodu? - 6.12.2014

Po středeční prohře s Údolím, které nepatřilo mezi pohledné, zde bylo další derby. Tři body byly s posledním týmem povinností.

Brod je co by třikrát kamenem přehodil, a tak se většina vypravila po vlastní ose. Samozřejmě někteří dodrželi tradici vypravit se vlakem, ať už z Jihlavy nebo z přilehlých končin Vysočiny. Vlaková posádka z Jihlavy čítala něco kolem 30 kusů a dalších zhruba 20 lidí z okolí se k nim připojila na Brodském nádraží. Do Kotliny dorazilo celkově něco kolem dvou set příznivců Dukly.

Návštěva ale na stadioně derby neodpovídala. Nepomohla ani pozvánka rýpavé redaktorky, které nemůže přijít na jméno snad žádný fanoušek Jihlavy. Brodský kotel, jestli se tomu dá tak nazývat?, se přemístil na střed tribuny. Vzájemné nesympatie museli být hlášeny na větší vzdálenost. Náš sektor už také ale není zaplněn do posledního místa, jak tomu bývalo zvykem. Tento zápas už tolik diváky netáhne, ale přesto naše převaha vítězí. Do zápasu zbývá několik posledních minut a už se ozývají první pokřiky. Nad východem hráčů Rebelu je vystavená rakev, kterou zde připravili Humpolečtí fandové. Po věnci tedy následovala rakev a nejspíš na poslední derby bude vykopán hrob s mramorovou deskou.

Hráči vjíždějí na led a utkání začíná. I přesto že hrstka brodských se snaží, jak může, hlahol je v naší režii. Náš tradiční spíkr šílený Macura dnes nebyl. Zastoupili ho tři lidé, kteří se v pokřikách doplňovali. Trumpeta také vyhrávala oblíbené tóny. Menší zmatek nastal pouze jednou, když se nezávisle na sebe začaly pokřikovat dva různé pokřiky. Naštěstí se tomu stalo pouze jedinkrát. Pohled na ledovou plochu první třetinu moc krásy nepobral. Dukla sice svoji roli favorita ukazovala od prvních minut, ale tlak na bránu byl opět bez potřebné koncovky. Naopak z první vážnější šance jde do vedení Brod. To už hodně lidí boří obličeje do svých dlaní. Našemu sektoru jako kdyby vytrhli hlasivky. Intenzita fandění nyní polevuje. Však za pět minuty hrací doby je přímo dostrkán puk i za záda brodského gólmana. Ke sté brance letošní sezony se zapisuje paradoxně sváteční střelec Kuře. Nálada tedy v našem sektoru o něco stoupla, ale do zaznění sirény se již nic vážnějšího nestalo.

O přestávce byla opět postavená ohrádka pro výběh našeho obecenstva, a tak se doslova lidé na sebe lepili.  Je tedy lepší se vrátit zpět do sektoru a čekat než začne druhá část utkání.

Druhá třetina už patří k pohlednější části zápasu. Branku na 2:1 v náš prospěch střílí miláček davu Čagy. Je tedy po zásluze i patřičné vyvolán. Za dvě minuty na to přidává další branku Filip Seman a radost našeho sektoru roste. Když za další tři minuty přidává na 4:1 Ríša Diviš, sektor až radostí skáče. Lidé tančí na každou píseň, jež místní DJ vyhrává. Nálada je vynikající a zpívají se i lidové písně. Druhá třetina končí a úsměvy na tvářích jsou vidět na každém kroku.

Ve třetí části se v kotli nálada opakuje a dožadujeme se dalších branek. Pátý a konečný gól zápasu přichází ve 44. minutě. Opět je autorem Čagy. Oba tábory se prezentují svými chorey.  Svoji šanci ale dostal i Brod, když bylo nařízené trestné střílení. Jirka Šťastný však Litoměřice smazal z paměti a nedává brodskému hráči šanci. Ten jaksi neunesl svůj zmařený pokus a je za nesportovní chování poslán do kabiny. To bylo ze zápasu vše a oslavné chorály se nesly Kotlinou. Kdoví kdy se sem zase podíváme, tak si to naposled musíme užít. Odpaluje se pyro a všichni hulákají, jak se patří. Hráči si svůj úspěch také užívají. Chytají se kolem ramen a oslavujeme společně. Probíhá i klasická děkovačka a hráči se s námi loučí rybičkami. Nám je to však málo, a tak dobrých deset minut vyvoláváme zpět hráče na ledovou plochu.  Když se u východu objevuje Čagy doslova bouříme. Přijíždí však na led sám. Tleská nám a dotazuje se, zda má přivést zbytek. Aplaudujeme, když pro ně odjíždí. Vrací se ale pouze s dalšími sedmi hráči. Nejspíš měli ostatní již sundané brusle. Těchto osm hráčů si děkovačku užívá a opakovanými rybičkami opouští led. Letos to bylo poprvé, co jsme se hráčů dožadovali, aby se vrátili zpět na led. Spokojeně s chorály a s úsměvy na rtech opouštíme stadion a míříme zpátky do svých domovů. Někteří se samozřejmě vypravují i do různých pohostinství oslavovat až do ranních hodin.

Derby je tedy naše a je škoda, že to byla nejspíš poslední výprava do Brodu. Kdoví zda se sem ještě někdy vrátíme?  Nyní však musíme ale hledět dál a je potřeba porazit i Ústí, kde se nám na ledě Lvů moc nedaří. Snad tuto nepříznivou bilanci prolomíme a přivezeme potřebné body k dotažení rozdílu v tabulce. Do Ústí samozřejmě také míříme. Bohužel se musím všem omluvit, že nebyl žádný report z Chomutova. Poprvé v sezoně jsem se na výjezd nevypravil. Doufám, že se to nebude již opakovat. Takže dál buďme svorní červená a žlutá jsou barvy naše. Jedině Dukla.

Pajucha

Více fotek naleznete ve fotogalerii.

PoÚtStČtSoNe
                                          

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!

Facebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím