Výjezd do Litek podruhé – 29.11.2014

Po překrásném vítězství nad Prostějovem, byl v pořadí druhý výjezd do Litoměřic. Kdo zde byl, určitě mi dá za pravdu, že sem se prostě rádi vracíte a to nejen kvůli klobásám.

Naše klasická posádka měla naplánovaný odjezd v půl třetí odpoledne. Někteří měli ještě pracovní záležitosti, a tak se odjezd tentokrát opozdil. Však brzy ráno se mi ozývá další jedinec, že by i on nakonec chtěl jet. Odkazuju ho na další členy, kteří to měli také v plánu, ale již nesehnali řidiče. Tvoří se tedy další výprava a později, jak jsem zjistil, nebyla jediná. Však posádka, o které mi bylo známo, byla z Chrudimi. Utkání začínalo již v sedmnáct hodin, tak nás místy tlačil čas. Děláme tedy pouze jednu zastávku na rychle doplnění a vyprázdnění. Cestou nás informuje již zmíněný člen, že je již na místě a popisuje nám krásy Litoměřic. Dokonce nám oznamuje aktuální stav mývalů v této oblasti. Jsou to pro nás velmi cenné informace.

Do Litoměřic přijíždíme necelých deset minut před zahájením utkání. Vše tedy stíháme přesně na čas. Rychle bereme vstupenky a jdeme se pozdravit s ostatními. Dnešní číslo je zhruba kolem třiceti kusů. Ne však všichni se staví do jednotné řady, aby potrápili své hlasivky a sedají si opodál. Člen z druhé posádky nás informoval o svém řidiči, který se rozhodl na poslední chvíli. Jelikož čeká dvojčata. Baví nás každou větou. Dokonce zde našel zalíbení v místní žirafě, která stála poblíž kluziště. Byl pevně rozhodnutý, že jí nabídne milostný poměr. Je vidno, že je na zápas velmi dobře naladěn. To se již hráči staví na modrých čarách a zápas pomalu začíná.

Puk je ve hře a jde se na to. Sborový hlas cca dvaceti hrdel je opravdu znát. Pomáhá tomu i úvodní Čagyho branka. Když pak přidává v jedenácté minutě Mára Prokš na 2:0 fandění je opravdu z naší stránky úctyhodné. Všichni si užívají dvoubrankový náskok. To se nelíbí za námi stojícímu osazenstvu důchodového věku. Jejich narážky jsou srovnatelné s těmi, jež můžete slyšet, když je nepustíte sednout v MHD. Jejich citové prodlevy jsou na chvíli umlčeny, když místní snižují na 1:2. To bylo zhruba tuto třetinu vše.

Přestávku tráví klasicky každý po svém. Klobása, pivo, … a doplnění dojmů ze svých cest. Čas utíká velice rychle, když už znovu hráči vjíždějí na led.

Do druhé části vstoupili lépe místní hráči. V 23. minutě Kalich arena ožívá. Stav je vyrovnán na 2:2. Při této příležitosti se i místní fans prezentují svým choreem v podobě pochmuřeného ježka. Dědulové opět rýpou svými poznámkami, ale během necelých dvou minut vrací vedení na stranu Dukly Adam Zeman. Opět jsme na koni a tak vybízíme celý stadion, aby fandil s námi. Kupodivu se chytá pouze naše část sektoru. Ani důchodci už nemají slov. Nevadí, fandíme sami. Hráči na ledě však nic nevzdávají a bojuje se až do konce třetiny. Branka však v této části již nepadla. Za zmínku ještě stojí, že se právě narodila dvojčata, a tak je hned další důvod k radosti. Jen jeho posádku musí odvézt po zápase někdo jiný, jelikož se vypravuje zpět do Jihlavy.

Ve třetí třetině byli více dychtivý po gólu domácí. Tlačili se před Sáblíka na tolik, až ho v jedné části zatlačili do brankové sítě. To se Sáblovi samozřejmě nelíbilo. Komu by také ano, když na Vás leží čtyři  statně vykrmení hoši a rozhodčí. Ohání se tedy svoji vyrážečkou před sebe a tím uštědří úder místnímu hráči. Vše je bohužel pod dozorem pruhovaných, tak je Sáblo vyloučen dokonce utkání. Nelehká úloha leží teď na Jirkovi Šťastném. Skoro nerozhýbaný se staví do svatyně, čelit pětiminutové přesilovce. Tu bravurně ustál, ale tlak domácích byl nekončící. Tři minuty před koncem se štěstím doklepl místní hráč kotouč za brankovou čáru. Zde je asi nejsilnější ohlas místního osazenstva.

Utkání jde tedy do prodloužení. Zde jsou vidět jen pramalé náznaky ohrožení branky. Je vidět, že vše rozhodnou samostatné nájezdy. Ty také přicházejí. Toto je už bohužel dovednostní soutěž. Rozhodující branku vstřelili domácí. Bohužel Jirka Šťastný svého příjmení dnes nedostál.

Je tedy rozhodnuto. Zápas končí. Je to velká škoda. Nebyli jsme horším týmem a dnes by klukům slušely více tři body. Loučíme se s hráči a odebíráme se ke svým vozům.

Společně s ostatními domlouváme ještě jednu zastávku. Domlouváme ji tam, kde potkáváme celebrity a známé ksichty našeho státu. Ve státní opeře se předávali čeští zlatí slavíci a tak se dalo očekávat nejedné známé osobnosti. Při příjezdu hned potkáváme Alberta Einsteina. V domnění, že je již na pravdě boží, se tu promenáduje po parkovišti. Ale to hlavní přišlo až při samotném vstupu. Sedí zde ctitel Ivety Bartošové. Zdeněk Macura!!! Nejspíš jede převzít cenu za Ivetu In memoriam, za její poslední desku, jež byla mramorová a s hitem - Tudum tudum. S Macurou se dáváme do konverzace. I on tvrdí, že není za koho si myslíme, ale nás neošálí. Dáváme se s ním do konverzace a doprovázíme k autu. Přece jen co kdyby byl Rychtář poblíž. Loučíme se i s ním a míříme konečně domů.

Je velká škoda, že se dnes nepodařilo urvat tři body. Byli jsme tomu opravdu blízko. Ten následuje výjezd do Chomutova. Poprvé se letos výjezdu neúčastním. Pokud budu vědět, že se někdo do Chomutova vypravil a je ochoten napsat pár řádků, mile rád jeho poznatky a zážitky uveřejníme na stránkách. Ve středu nás čeká UDH, které pomalu klesá jak rtuť teploměru za oknem. Doufejme, že se nám konečně proti duťákům podaří letos plně bodovat. Takže ve středu všichni na značkách!!! Jedině DUKLA!!!

Pajucha

PoÚtStČtSoNe

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!