Stará rivalita nerezaví - výjezd do ČB 22.11.2014

Výjezd roku byl zde. Všichni se na něj těšili. Jak samotní organizátoři, tak i jeho účastníci. Určitě velká pochvala za zorganizování třech autobusů, od Ultras či Beer boys HCD. Některé posádky byly navíc obdařeny tričkem k zápasu, které určitě příhodně doplnili blížící se atmosféru.

Samotnému výjezdu roku také předcházela, již týden dopředu, tvorba chorea. V šesti lidech, třech hadech a jedné fretce se podařilo toto veledílo uskutečnit jednoho svátečního odpoledne. Děkujeme za propůjčené prostory tělocvičny. Více fotek naleznete později ve fotogalerii.

Domluvený odjezd je stanovený na 13 hodinu. Hloučky nedočkavců už stepují před zimákem a každý má svoji připravenou zásobu občerstvení. Pravidelné zástavky budou tedy častým jevem na krajnicích silnic a čerpacích stanic. Organizátoři udělají poslední instrukce a může se vydařit. Někteří však již zahájili konzumaci i nějakou tu hodinu před srazem, a tak kdesi za Pelhřimovem je v lesíku první zastávka. Červená trika v lese připomínají bohatou úrodu muchomůrek. 

Celou cestu panuje veselá nálada. Hecován je i známý vypravěč vtipů, který je po jedné zastávce zlomen davem účastníků a dává se do své anekdoty, která trvá asi 3 vteřiny. Pro velký úspěch byl i přídavek druhého vtipu.  Další společná zastávka se všemi autobusy je dovršena společnou fotkou. Před cílem nás čeká ještě jedna zastávka, když nám policejní vozy dělají eskortu přímo k parkovišti k Budvar areně.

Na parkovišti každý obdrží lístek a může se tak společně vypravit ke stadionu. Cestou po mostě zkoušíme, jak si počínal statik ve svých projektech a dav skákajících Dukláků otestoval pevnost mostu. Po mírném rozhoupání vše přežil. Přicházíme ke vchodu a společně si dáme nějaký ten pokřik.

Vcházíme na stadion a těšíme se na začátek zápasu. Opět se rozcvičujeme společnými chorály, ale většina se rozutíká po sektoru, kde opět vzniká to, že ne každý si přijel vyřvat hlasivky. Utkání se nachyluje k začátku. Hráči se řadí na modrých lajnách a my spouštíme svůj povyk. Domácí však také nelení a dávají svou návštěvou, která přesáhla šest tisíc návštěvníků, pompézní uvítání.

Puk je vhozen a zápas začíná. Nejenom trička byla součást naší choreografie, ale také i zmiňovaná malovaná plachta, která je rozvinuta  hned z kraje utkání.

Obě mužstva nasadila obrovské tempo, jak kdyby se každý chtěl vytáhnout před plně nabitou halou. Tento zápas hodně připomínal starou rivalitu z barážových bojů, ale místní udeřili hned z kraje zápasu hned dvakrát. Nejprve v páté minutě a později o tři minuty déle. Na světelné tabuli bylo náhle skóre 2:0 pro Motor. To jako by nám najednou byl odebrán vítr z plachet. I přes některé snahy a kombinace se nedaří našim hráčům správně zakončit, a tak první třetina končí s dvoubrankovým rozdílem. Mezi oběma tábory vznikají potyčky, které musí ukončit ochranka. Již při nástupu do busu a při pohledu na sestavu, která jede, bylo jasné, že to nebude výjezd do divadla. U některých jedinců bylo zřejmé, že nejedou jen na hokej.  A díky skvěle umístěnému sektoru hostů, přímo u sektoru domácích, se dali očekávat nějaké ty trable. Ani netrvalo dlouho, sympaťáci obou týmů si posunky domluvili střet venku. Vznikla tak na hokej sympatická mela.

Střet proběhl venku, ale i při návštěvách sociálních zařízení padnou nějaké urážky ze sedaček místních na naši adresu. Samozřejmě jsou opětovány, ale tím to i končí. Došlo ještě k nějakým krátkým fackovačkám, ale už nic velkého. Takže vyčůrat, klobása, pivko cigáro a zpátky na značky.

Druhá i třetina to samé, Dukla tlačí, nemůžeme říct, že by hrála špatně, ale prostě v koncovce je to den blbec. Dvě tyčky, spoustu šancí, ale gól ne a ne padnout. Proto prohráváme 0-4.

Co se týká fandění, zanechali jsme dobrý dojem. I přes nepříznivý stav se fandilo do konce. Sice to mohlo z naší strany být o něco lepší na to kolik nás bylo, ale rozhodně můžu říct, ostudu jsme neudělali. Domácí kotel je rozdělen na zatím dvě spolupracující skupiny, je krásně vidět, kdo je tzv fanklubák, a kdo se řadí k modernímu stylu fandění. Ač se to třeba nezdá, nakonec to vytváří i pěkný zajímavý pohled na jejich kotel. Každopádně obě dvě strany podali extraligový výkon,  zejména domácí by se zařadili mezi fanouškovskou elitu, ale ani my bychom rozhodně nepatřili na spodek. Už teď se těším na další vzájemný střet. Zápasy mezi těmito kluby, budou rozhodně i do budoucna zajímavé….

Zápas tak končí naší prohrou. Místní si užívají svoji děkovačku, my však i svým hráčům děkujeme. Každý nějak tak po svém a pomalu pak míříme zpět k autobusům nebo ke svým vozidlům.

Bohužel, odjezd se o trošku zpozdil. Policisté lidem, co nejeli autobusem, a chtěli projít ke svým vozidlům, nedovolili projít. Kombinace špatného výsledku, touhy odjet domů, acab a alkoholu, způsobila, že jeden z přítomných údajně nakopnul policistu a vznikla mela. Měla asi tři fáze, vždy když se zdálo, že je klid, došlo k dalším střetům. Při pozorování mely a zvědavosti co se to děje byl proveden druhý zásah. Zde už bez důvodný. Použití pepřáku do davu přihlížejících jsou zadrženi a do pout svázáni tři naši fanoušci, kteří byli nejblíž celého pozorování. Nikdo z nich neprovedl žádný útok urážku či grimasu. Všichni ale byli policisty sympaticky zřezáni, včetně úderů do hlavy. Jeden po příjezdu do Jihlavy šel na ošetření k lékaři s bolestí hlavy.  Došlo opět k neurvalému zákroku policie, ale kdo z nás toto zažil poprvé...a bohužel ne naposledy. ACAB !!!!! Dav se stále netlačil do autobusů, nechtěli jsme odjet bez tří zadržených kamarádů. Policisté proto  útočili pepřákem, opět zcela nesmyslně. Oslepili několik dalších lidí, kteří museli být dovlečeni do busu. Co jsem zaslechl, došlo i ke dvěma střelám gumovými projektily, co je na tom pravdy ale nevím.

Abych jen nehanil, tak i pochválím. A to místní security. Stejně jak chválili havířovští minule, i my se musíme přidat a pochválit zcela 100% profesionální jednání ochranky. Místo zbytečného provokování, ohleduplně posílali alkoholem narvané fanoušky zpátky do kotle. A že si s námi užili. Ale ani jedna rána, ani jedna zbytečná provokace, která by rozproudila kotel.  Velká gratulace a přání, aby to takto vypadalo všude.

Prohráli, co se dá dělat. Čeká nás Prostějov a pak venku oblíbené Litoměřice a výtečné klobásky.  Buďme svorní.

 

Pajucha, Čelsí z Chrudimi, Evča

 

 

PoÚtStČtSoNe
                                          

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!

Facebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím