Havířov - 19.11. 2014

Po vítězném a po dlouhé době i pohledném utkání s Ústím, chyběl do uzavření poloviny soutěže zápas s Havířovem. I když veškeré plány a domluvy teď hlavně směřovaly na zápas s Motorem, nemohli jsme zastávku v Havířově vynechat.

Před samotným výjezdem probíhají ještě dokončovací úpravy na choreo na Budějice, které přesouváme do úkrytu. Přemýšlíme, jestli ho nedovezeme ukázat i do Havířova. Nebudeme si ale znovu hnát vodu na mlejn s opakováním chorea, tak je bezpečně uschováno. Po převezení postupně nabírám zbytek lidí a něco málo před třetí hodinou jsme kompletní. Můžeme vyrazit. V těsném závěsu za námi vyráží ještě tříčlenná skupinka. Minimálně nás tedy bude 8 kusů.

Cesta i přes nic moc počasí utíká celkem svižně. Už kompletní úsek do Brna bez žádného zúžení, přidává taky na svižnosti provozu D1. Posádka je tentokrát složená o velkého šprýmaře, takže o zábavu je také postaráno. Cestou konáme čtyři  zastávky z nichž na třetí se setkáváme konečně s druhou skupinkou. Vítáme se s nimi a domlouváme společné parkování .  Na poslední zastávce konáme veškerý výtok tekutin, abychom se už nikde nemuseli courat před zápasem. Stejně po příjezdu na místo určení jdou všichni znova, jelikož zásoby byly objemnější než močové měchýře.

První skupina, která byla před tím pořád za námi je už na stadioně. Míříme za ní. Lehká kontrola žlutých vest a jsme vpuštěni na stadion. Přicházíme akorát s počátečním hvizdem. Jelikož jsme dorazili tak tak, naše obvyklé místo zabral jakýsi párek dvou do sebe zaklíněných slečen. Pohled na ně nebyl špatný, ale musíme se přemístit tentokrát o něco níž. Vytahujeme vlajku a jde se na to. Domácí zvěř se dá do slušně řvoucího chorálu a spíš se tedy v počátku kocháme, jak se zde touto plechovou halou jejich zpěv nese. Pokračují svým povykem dobrých pět minut zápasu. Nádherná akustika. I my se snažíme o nějaký ten společný povyk, ale v 8 kusech to zrovna velký rámus nepřinese. Přesto na opětované pozdravy s hráči víme, že slyšet alespoň trochu jsme. Zvěř jede v obrovském tempu. Někdy mi přijde, že až v moc i rychlém. Pokud by chtěli roztleskat celý stadion, museli by trochu ubrat na intenzitě rytmu. Nikomu se tak rychle nechce tleskat. První třetina byla bezbranková. Jediné co se hry v této třetině týče, tak byly zákroky Ondry Kacetla. Ty ale předváděl po celý zápas.

O přestávce se rozdělujeme na skupinky, někdo střeží vlajku, někdo míří na záchod a na cigáro Průběžně se protáčíme. Šály na tři uzly uvázány. Nejsme tu poprvé, tak se máme opravdu na pozoru.

Druhé dějství je k nám blíže místní brankář a tudíž máme i lepší výhled na naše šance. A hned v druhé minutě nás do euforie přivádí uzdravený Adam Zeman. Vedeme 1:0 a to nás celkově nabudilo k větší intenzitě povyku. Navíc  za tři minuty další uzdravený kanonýr Mára Prokš, umocnil naší radost. Stav 2:0 místní zvěř trošku zaskočil, ale přesto jedou ve své podpoře na plný plyn. Úplný dech jim vrací snižující branka na 1:2, jenže ani snad za minutu opět Mára Prokš jim ho bere a nás tak opravdu dostává až do extáze. Některé bravurní zákroky Ondry Kacetla opět berou dech. Za to domácí bránkář po vyjetí za bránou klopýtnul bruslí u spojnice led mantinel a nešikovně sebou říznul o zem, že musel být nahrazen. Musela to být slušná rána, sbíral se opravdu  těžce. Druhá třetina končí a přestávková  pauza probíhá víceméně stejně jak ta první. Dokonce i místní klobásu se nám podařilo ochutnat a je  taky velice slušně chutná. Patří každopádně k těm lepším.

Třetí třetina jaksi přinesla zvrat v kulise na stadioně. Domací sektor se nějak povytrácel a zdálo se mi že je nyní o polovinu chudší. No ale to tak bývá všude. Nedaří se, tak nefandím. Ani u nás tomu není jinak. Máme alespoň více prostor na naše fandění. My používáme jen krátké pokřiky. Větší zpěv stejně nemá cenu. Spíš by se ztratil. Přeci jen za doprovodu AC(blesk)DC -Hells bells  zkoušíme zpívat tzv. šály – Jihlavo vstávej. V průběhu třetiny na nás pokřikují, jak s námi chtějí vyjebat, naše reakce je - zdravíme Havířov. Nabídka k sexu se těžko odmítá.  My se ale spíše soustředíme na dění na ledě a tam Marek Melis Melenovský naší radost umocnil počtvrté. 1:4 ukazuje světelná tabule a konečně i z venku to vypadá na plný přísun bodů. Opět neuvěřitelné zákroky Ondry a spolu se Sáblem se museli dát na nějakou magii. To není možné, co předvádí za zákroky, přesto se ještě jednou domácím podaří snížit a víc už se na ledě neděje. Vítězíme 2:4. Klukům moc děkujeme. Přeci jen tento výjezd není hned za rohem a výhrou nás velice potěšili. Dáváme společnou děkovačku a vyvoláváme hrdiny dne. To už je opravdu vše. Policie nás vyvádí ze stadionu a vše se obešlo bez jakéhokoliv konfliktu a odjíždíme domů.

Spokojenost vládne posádkou skoro 300 kilometrů před námi je dostatečný prostor na oslavy. Doplňujeme na jedné zastávce nějaké životabudiče a rozjímáme o vítězství. Na další zastávce zhruba v půli cesty zastavujeme na dlabanec. V obsluze zase vidí nějakou potencionální známost, ta je s úsměvem zaskočena. Dále vidí náš šprýmař v jakémsi chlapci Milana Baroše. Je neodbytný a chce s ním foto. Divím se, že s ním i nepovečeřel u stolu, ale Milan společnou fotku nechtěl. Vyfotil se tedy společně alespoň skrze výlohu občerstvení. Cestou k autu potkal ještě několik známých celebrit ať z klasických filmů, či animovaných. Má opravdu slušnou představivost. Každý to bere ale s úsměvem :-) Spokojená posádka usíná a mě tak nezbývá než se zabavit radiem. Do Jihlavy přijíždíme lehce po půlnoci a každý se těší na postel. Dnes se bude spokojeně usínat.

V sobotu nás čeká velkolepý výjezd do Budějovic. Doufejme, že se nepotvrdí fráze, že i málo je někdy více a v tom hojném počtu utvoříme skvělou kulisu!!! Jedině Dukla

Pajucha (Alfa samec)

PoÚtStČtSoNe
                                          

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!

Facebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím