Bencle aneb hurá do zimy - 12.11.2014

I když se zrovna  Dukle v této fázi nedaří, předcházející zápas s Mostem byl až do nebe volající. Prostě ráj pro onanisty na diskuzním fóru. I pro oko kotelníků to byla taková tragedie, že se dokonce celou druhou třetinu přestalo fandit. Někteří diváci dokonce po druhé třetině odešli. Ne každej je srdcař a slogan - Věrní když se nedaří - jim nic neříká. Třetí třetina však přinesla zvrat. Čagy musel vztekem zlostí vrhat blesky a otočil víceméně jeho zásluhou utkání k tříbodovému zisku. Navíc to co ještě chytil Lukáš Sáblík, klobouk dolů. Neuvěřitelnými zákroky, tak zachránil Duklu od debaklu a vzniká tak Sáblománie. Do Benclí tedy jedeme.

 

Od tragédie s Mostem uběhly dva dny a jen se modlíme, ať nic podobného jako v pondělí nevidíme. Hrála se i extraliga, takže veškeří farmáři teď mohli ukázat, jak na tom opravdu jsou. Do béčka Liberce se výjimečně nevypravujeme po D1. Časová rezerva nám tedy nebránila zvolit starou trasu. Nabírám své členy, ať už u školy, v práci nebo doma a můžeme se směle vydat směr Benátky. Mírnější komplikace nastává poblíž Kutné hory, kde jsme nuceni zvolit objížďku. Kolona zde dosahovala až kam oko dohlédlo. Zajížďka není nikterak dlouhá a vše stíháme. Tvoříme klasické pauzy na doplnění zásob a následné i jejich vylučování. Panuje dobrá nálada a na místo určení opravdu s hodinovou rezervou přijíždíme. Zde je jasná volba restaurace hned pod stadionem. Přijíždí za námi posádka z Chrudimi a další kolegové, jež vyrazili po dálnici a nabírali ještě jeden kus v Praze.

 

 

Hodina utekla, jak myšlenka Třebíčáka a vydáváme se společně na stadion. Nejsme zde poprvé, takže víme do jakého mrazáku se to chystáme. Padne vtipná poznámka, že kdyby si někdo zde otevřel obchod nebo půjčovnu kožichů, vaťáků, podvlíkaček,… určitě by neprodělal. Sotva projdeme vstupní branou, poslední teplý dotyk je prohledávání od security. Hráči jsou již na ledě, a tak spěcháme do sektoru rozvinout zástavu a dát se do povzbuzování.

 

 

První třetinu je určitě Jihlava lepším týmem. Kluci tlačí na bránu, ale koncovka je stále problém. Snažíme se hnát naše kluky kupředu co to jde. Máme tu výhodu, že místní fans sem tam jen něco hýknou a navíc bez ohlušujícího bubnu. Jen semtam zazní dřevěná klapačka k potlesku. Dychtíme po toužené brance. Ta přichází paradoxně v našem oslabení. Malčíny trestá chybu a posílá Duklu do vedení. Sáblík se opět blýskne parádními zákroky a drží tak vedení do konce třetiny.

 

 

O přestávce máme v plánu zahřát se vnitřně klobásou. I zde se musí nechat, že jsou velmi chutné. Zbytek těla pak necháme rozmrznout venku před stadionem. Škádlení našich dvou spoluúčastníků si securitka vyložila jako potenciální nebezpečí a rázem jsme měli společnost pod dozorem. Když při posílení svých řad zjistili, že dotyční pak spolu stojí u pivka a smějí se na celé kolo, zůstali v povzdálí, ale nespustili z nás svůj dohled. Co kdyby se dotyční přestáli smát a znovu po sobě skákali. Přestávka končí a jdeme zpět si způsobit omrzliny.

 

V druhém dějství se opravdu nic podstatného nestalo. Chvilku za otěže tahala Dukla, chvilku zase Benátky. Nic o čem by stála zmínka. Snad jen, že domácí našli ohlušující buben a spustili dunění halou. My fandíme dál a je konec druhé třetiny a hurá se ohřát zase ven.

 

 

Třetí třetina ale byla zase utrpením. Opakovalo se to co jsme viděli na začátku v pondělí. Ta Dukla co jsme viděli první dvě třetiny nejspíš zůstala v kabině. Přišel trest v podobě vyrovnání. Pak jak kdyby se věc ještě zhoršila a na hráče padla totální deka. Nespokojenost z naší strany byla tak velká, že někteří nešetřili výtkami. Ale náročnost jihlavského fanouška je náročná. Nedaří se začne pyskovat. Tomu tak bylo, je a bude. V samém závěru přichází opravdu vyloženě gólová situace, která  zůstává neproměněná a následují nájezdy. To některé jedince natolik rozohní, že i mamča Zdendy Čápa radši opouští své místo.

 

 

Nájezdy jsou už jen loterie. Čagy svůj první nájezd proměnil. Benátky kontrují dvakrát, ale potřebný vyrovnávací gól už nedáváme a zápas končí ku prospěchu domácích. Vlna nevole od některých z nás.. dokonce i odmítají tleskat. Jeden si žádá Čagyho. Ten ukazuje rukou, že za 5 minut přijde. Slovo drží a my míříme za ním. Omlouvá se nám za Most a říká sám, že nic asi horšího nezažil. Na hráčích je jakási deka a pokusí se s tím něco udělat a vzpamatovat se. Osobně mi je ho i líto, protože některý výtky nebo spíš vzkazy týmu musel odnést právě on. Opět svými slovy dokázal, že je to nejenom vynikající hráč, ale i kapitán s velkým K na svém místě. Do rozhovoru nás otravuje securitka, že už chce jít taky domů, načež je Čagy usměrní, že si jen povídáme, ať vydrží! Čagy je největěší borec! Přislíbí nám, že se pokusí ze sebe tu deku dostat. Přejeme mu hodně štěstí do dalších bojů a loučíme se s ním.

 

 

Cestou zpátky plánujeme po dálnici zhltnout nějakej ten dlabanec. Na oné zastávce potkáváme Ewu Farnou. Ta nám to ale vyvrací, že není ona. Pro jednou ji to tedy věříme, dojídáme a hurá domů.

 

 

Nespokojenost a náročnost jihlavského fanouška se opět ukázala. Ono by možná pomohlo před sezonou být trochu skromnější než vytýčit cíl jasná baráž. Někteří to totiž berou smrtelně vážně… Věřme ale. že si Dukla vybrala už nyní tyto tzv. Vánoce a bude nás opět jenom těšit.

 

Pajucha

 

PoÚtStČtSoNe
                                          

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!

Facebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím