A znovu na sever Čech - Kadaň 8.11.2014

Po potemnělém Šumperku jsme měli celkem obavy, jestli i sem nepojedeme zbytečně. V Kadani se letos také odložil mistrák, a to kvůli mlze. Když jsem zde byl před rokem, tak se dala mlha místy opravdu krájet.

Prozatím nám vycházejí výjezdy krásně na sobotu, tak je toho potřeba využít v maximálním počtu. Ale postupně domluvená posádka se zčásti rozpadá. Stačí  pár telefonátů a odpadlé kusy jsou nahrazeny novými. Ve finále, jak se ukázalo, vzešla povedená skupinka. Podle průzkumu zjišťuju, že nikdo další už posádku nevypravil. Z Jihlavy vyrážíme sami.

Odjezd do severních Čech se posunul o hodinu později, kvůli pracovním povinnostem některých členů. Rychle sesbírám tedy posádku a míříme směr Praha, kde máme vyzvednout posledního člena naší výpravy. Vše je opravdu na minutu naplánované tak, abychom vše stihli. Cesta probíhá v pořádku do té doby, než vjíždíme do Prahy. Nastavená navigace na místo srazu se zbylým členem přestává fungovat, nejspíš kvůli zdejším vysokým chalupám, děláme nechtěnou půlhodinovou prohlídkou Prahy. Potom co jsme to okoukli, voláme zbylému členovi, ať se dostaví tam, kde jsme my. Jinak nejede. Kompromisem je nové smluvené místo. Zde už zbylého člena nabíráme a můžeme vyrazit směr Kadaň. Půl hodinová ztráta je znát a je jasné, že první třetinu nestihneme.

Utkání začalo. Hosté z Jihlavy nastupují v žlutých trikotech a červených trenýrkách a domácí Kadaň v černých trikotech a černých trenýrkách. Alespoň nějak tak jsme si to mohli představovat. Povzbuzujeme alespoň prozatím v autě. Nikdo z členů neměl internet v mobilu a relace s mikrofonem za hokejem by se nyní hodila jako sůl. Před námi ještě 40 kilometrů a navíc nějací borečci blbnuli s kamionama a uzavřeli tak jeden pruh silnice. Naštěstí zde už byl semafor  a tak zdržení nebylo moc dlouhé. O stavu utkání se alespoň informujeme telefonicky. Stav 0:0 nás uklidňuje s každým blížícím se kilometrem.

První třetina končí a stav se nemění. My akorát přijíždíme ke stadionu. Rychle pro pivo a do našeho sektoru, kde jsme byli naposledy. Pozdě, ale přeci. Vytahujeme zástavu a řadíme se nad ní. Kromě nás jsou zde tři další příznivci Dukly. Z Jihlavy není ani jeden. Jedná se opět o okolí severních Čech a navíc jeden taky Pražák. Podívej se na Pražáka. Člověk by si řekl - Mají tam klubů, že by mohli dláždit ulice, ale přesto jim to nestačí a našli i zalíbení v Jihlavě.  Fandit ale může každý komu chce. Jen kokot fandí UDH.

Druhá třetina začíná a my krátkými pokřiky se dáváme do povzbuzování. Není nijak intenzivní, při našem počtu to ani nejde. Navíc místní DJ opět vyhrává jak o pouti. Některé songy jsou chytlavé. Tak si je měníme k obrazu svému a používáme jako další pokřik. Čekáme i na první branku, aby nás to trochu rozproudilo. Ta přichází v šestnácté minutě, kdy opakovanou střelou dopravil Petr Štěpánek puk za Sněhuláka. Domácí hlouček podobající se našemu na chvilku utichl. Alespoň přestalo to zvláštní dunění bubnu. Tentokrát na ně i vidíme. Mlha se nekoná. Rachot bubnů se však vrátil za necelé 3 minuty, kdy přesně umístěnou střelou vyrovnává místní hráč. V jednatřicáté minutě však ujíždí Honza Semorád a krásným blafákem koupe Sněhuláka. Vrací tak vedení na stranu naší Dukly. Tato třetina byla opravdu povedená. Kluci si vytvářeli hezké šance a člověku vrtalo hlavou, proč si tyto akce nevytvořili i proti Kladnu. Stav tedy zůstává 2:1 až do konce této části.

O přestávce jdeme dokoupit nějaké ty pochutiny, ale klobásy už zbyly pouze malé. Zdenál asi ty velký vykoupil. Přichází k nám jeden člověk, a jak kdyby to bylo podle nějakého scénáře. Já byl v Jihlavě na vojně a od té doby fandím Dukle. Nevím kolik se nám poštěstilo takových lidí potkat? Určitě by to byl slušný regiment. Na severu Čech je výhoda, že se zde můžete opravdu volně pohybovat. Nikdo na vás neutočí, ale přesto zůstáváme na pozoru. Co kdyby.

Třetí část se nachylovala k začátku a my doufali, že Dukla začne tam, kde skončila. Bohužel tomu tak nebylo. Nevím co se s klukama děje? Více ze hry měli místní a my spíše bráníme. Brejkové situace končí zakázaným uvolnění a přesilovky se stávají jakýmsi bagem kolem brány soupeře. Nikdo nechce vystřelit. Zbývají však tři minuty do konce a vedení je na naší straně. Dochází k oslabení našich hráčů a minutu a půl před koncem přichází trest v podobě vyrovnávací branky. Místní jdou ale také do oslabení. Jenže nám se kontrovat už nedaří. Dokonce ani v prodloužení. Přicházejí tedy na řadu nájezdy. Pán ledu - božský Čagy, přijíždí na led a jeho bilance hovoří o jasném gólu. Navíc Sněhuláka potrápil už v domácím zápase proti Chomutovu. Tentokrát však vyšel s přetaženou koncovkou na zmar. Místní však svůj první nájezd také neproměňují. Za nás jde Honza Semorád, který už dnes jednou Sněhuláka koupal, ale podruhé mu to nevyšlo. Místní svůj druhý nájezd proměňují, a tak nám tuhne už tak zmrzlá krev v těle. Hlasatel oznámil jméno Radana Lence nesrozumitelně. Novou posilu si teda pojmenujeme po svém. Jirka Obdelník vyrovnává sérii na 1:1. Pak přicházejí další neproměněné nájezdy a opět Jirka Obdelník překonává stejným způsobem jako poprvé Sněhuláka a my si tak odvážíme alespoň dva body. Žádné velké děkovačky neprobíhají. S klukama si vzájemně zatleskáme, ale to je celé. Nikdo není spokojen. Ty body měli být tři…

Cestou ze stadionu se dáváme do řeči ještě se Zdenálem a odebíráme se pomalu k vozidlu. Cestou zpátky opadá veškerá skepse nad budoucím dění a auto se mění na dobrou náladu, zpívá se a hlaholí. Na chvilku jsou zase otevřená okna a účastníci skoro celý venku. Cesta není zrovna krátká, tak proč si jí neužít. Činíme ještě zastávku v Praze, kde navštěvuje místní pohostinství. Pár piv umocní dobrou náladu a my odvážíme pražského člena až pod rypák, kam přímo chce i když směr Jihlava byla jiným směrem. Vlastně dnes může za všechno :-) Za Prahou ještě stavíme na dlabanec. Jednomu z našich členů se zalíbil obsluhující chlapec a pod domněnkou a vidiny dlouhým vlasů si nejspíš spletl pohlaví. Dožadoval se telefonního kontaktu. K jeho smůle dostal pouze občerstvení a nuceni odejít kvůli zavíračce upozorňuje ostatní nevpuštené lidi, že jsou zde stejně zlý a mají nejspíš špatný oděv ke vstupu. Mlha, kterou jsem čekal spíše v Kadani se dostavila na D1. Posádka skoro usíná. Při prudším přibrždění onen člen padá mezi sedačky a je zaklíněn. Mám v plánu ho tam tak nechat do dalšího výjezdu. Aspoň se nebude vymlouvat, že nebude moct příště. Jenže než auto čistit, raději ho vysvobozuji z jeho pasti. Jsme v Jihlavě a každý se těší na spánek.

Výjezd to byl opravdu přes veškeré komplikace opravdu vydařený. Dva body se odvezli, a i přes vzdálenost o zábavu nebyla nouze. Nyní nás čekají Benátky, takže kdo můžete, pojeďte! I když všichni na HZS jen mumláte a nadáváte nebo píšete „moudra“ na DF, tak zvedněte radši prdele a pojeďte taky!

 

 

 

 

PoÚtStČtSoNe
                                          

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!

Facebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím