Na začátku všeho bylo světlo… - Šumperk 1.11.2014

Po středečním derby, které doprovázel smuteční pochod a blížící se dušičky, nedali jinou možnost než se s rivalem z Brodu rozloučit. Možná to bylo předčasné, ale vyhlídky Brodu nejsou nijak příznivé. Dnes zadarmo snad už ani kuře nehrabe a srdce věrných Rebelů, tak pláčou. Z prestižního derby se stadion proměnil spíše v průměrný ligový zápas. Ale nyní pojeďme do Šumperka.

Výjezd připadal na sobotu, počasí vyšlo, není tedy důvod proč se nevypravit do této destinace. Podle průzkumu se dovídám, že společně s naší posádkou se vypravují z Jihlavy ještě tři další, a tak o prázdném sektoru nebylo ani pomyšlení. Každý kdo může, tak si cestu za naší milovanou Duklou najde. Na výběr byly dvě buď se vydat po dálnici, ač je to dál, tak časově naopak rychlejší nebo se kodrcat přes omezené rychlostní úseky po klasické silnici. My volíme první variantu.

Své členy jsem posbíral v klasický čas na domluveném místě a mohli jsme vyrazit. Jeden z nich dokonce předem i vyřešil problém s doplňováním tekutin v podobě malého soudku, a tak jsme jen mohli stavět na příležitostné cigárko či vylučovaní zpracovaného moku. Soudek je navíc pojištěn i ostřejším aperitivem, kdyby přeci jen soudek předčasně došel. Cesta ubíhala v poklidu, nálada veselá a veliká natěšenost na zápas. Konáme pouhé dvě zastávky a do Šumperku přijíždíme s čtyřiceti minutovým předstihem. Soudku zbylo jen lehce na dně. Ke stadionu dojíždíme společně s Chrudimskou posádkou a záhy za námi staví další vůz, o kterém jsem ani netušil, že se vypravuje. Vidím zde ale známe tváře. Společně se vítáme a odebíráme ke stadionu. Před vstupem na stadion nás vítá hlavní Hugo od security. Ptá se nás kolik nás přijede a na pyro. Každej si utrousí nějakou vtipnou poznámku a jsme vpuštěni.

Na stadioně je kosa, jak v Benátkách, a tak míříme rovnou do zdejšího pohostinství, kde se zahříváme dalším vychlazeným mokem a čekáme na další příznivce našich barev. Po asi pětiminutovém tlachání o ničem a o všem přichází osudná chvíle dnešního zápasu. Tma jak v prdeli… ani na piva nevidíme. Že by něco jak loni o Vánocích v UDH? Pořadatelé se snaží znovu nahodit šťávu, ale hospodou jen problikne světlo a opět je černočerná tma. Rolba vjíždí na led a v příšeří pomocí osvětlení vozu upravuje led. Lokálem se nesou informace, že byl přeseknut nějakým sedlákem v bagru hlavní přívod energie a za dvacet minut by mělo být vše v pořádku.

Odebíráme se tedy do svého sektoru a mezitím přijíždějí zbylé posádky. Vyvěšujeme vlajku a postupně se stavíme na značky. Minuty ubíhají světlo žádné, hráči se i tak po tmě projíždějí na ledě a každý čeká na očekávané světlo. Místní fans se po tmě prezentují světly mobilů, jak na koncertě a rozcvičují svoje hlasivky. My však jsme pořád různě roztroušeni po stadioně a každý si vyplňuje chvíle čekání po svém.

Hodina od přepokládaného začátku uběhla a sudí tak musel vynést verdikt nad utkáním. Z megafonu při kterém nebylo moc na tu dálku rozumět je ale podle reakcí zbytku stadionu jasné. Utkání se dnes už neodehraje. Nedá se nic dělat, balíme to a opouštíme stadion. 220km si zajet na pivo a klobásu? Asi krve by se nedořezal.  Cestou k východu míjíme nespokojený lid vyžadující se vrácení vstupného. Lidé jsou informováni, ale nás už ta padesátka nerozhodí. Utratili jsme dnes zbytečně mnohem více než místní.

Asi neukojení lapkové, kteří neustále šmejdili i kolem našeho sektoru si usmysleli alespoň získat nějaký ten Duklácký suvenýr. S mobilem v ruce a vlajkou přes rameno se mě jakýsi adolescent snažil vlajku vytrhnout. Bohužel ani moje indispozice jedné ruky nedovolila tomuto floutkovi vlajku vytrhnout. Přicházejí mu na pomoc další dva adolescenti a nyní jsem už nucen mobil schovat a přetahovaná vypadá jak z pohádky o vytahování řepy. Ani ve třech se jim nedaří úlovek proti jednomu ukořistit. Sbíhají se snad kočka pes a myš. Jejich počet narůstal, načež přispěchali na pomoc naši zástupci.  Když to lapkové zpozorovali, hrdinsky se dali na útěk. Bohužel tito šmejdi sílu datlováním na facebooku nenabrali, tak byla vlajka proti přesile uhájena. Holt si musí zase na instagram vyfotit selfie v zrcadle. Někteří se snaží vrcholové sprintery dohnat, ale i pan Bolt by měl co dělat při jejich nasazení. Odebíráme se tedy k vozům a míříme domů.

Cestou zpátky probíhají veselé zážitky v podobě  jednoho z našich členů. Po vypití soudku se vrhá na aperitiv a my tak musíme stavět skoro každých deset minut. Jeho hráz se po troškách vyprazdňovala, a když už to vypadalo, že je všemu konec, chtěl zastavit, že se cítí najednou prázdný a vyplavené tekutiny chtěl opět doplnit. Když jsem napsal, že cestou tam jsme učinili dvě zastávky, zpátky jich bylo nejméně osm. Když se zastávka nekonala, dokázal si poradit po svém. Tímto bych chtěl poprosit o dárce většího močového měchýře.. Naštěstí nic neskončilo v interiéru vozu. Auto skákalo po vozovce, až mě překvapila ta radost posádky, když se vůbec nehrálo a nevyhrálo. Sranda ale musí být.  Chystáme se doplnit i nějaký ten kus žvance, když zmíněný člen si stěžuje na pikantnost kuřecího burgru a ptá se na nejbližší konkurenci. Poté se snaží ujednat slevu s příslibením stálého zákazníka, bezúspěšně. Pokračujeme domů a posádku vysazuju tam, kde si přeje strávit zbytek sobotního večera.

Lidé se vypravili na Duklu i z Litomyšle a dobrých 35 fanoušků nás mohlo přijet. I když se zápas nekonal, náš výlet měl něco do sebe.  Zbytečné najeté kilometry nám v tu chvíli přestali vadit a těšíme se na další domácí mistrák, tentokrát s Kladnem. Jarda hlásí posily, tak uvidíme, jestli už něco ve středu přijede. Takže všichni na značkách! Jedině Dukla!

PoÚtStČtSoNe
                                          

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!

Facebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím