Zápas s Kometo-Olomoucí aneb výjezd na derby do Údolí - 27.10.2014

Výjezd do údolí nám vyšel hezky den před svátkem, tak se dalo počítat s velkou účastí, což se nakonec i vyplnilo. Z Jihlavy se vypravuje zhruba 50 kusů  vlakem, ale spousta ostatních dává přednost trase po vlastní ose. Domlouvají se i jednotlivé posádky z celé Vysočiny a nechtějí si derby nechat ujít. Po cestě si nejeden fanda zpívá chorálové evergreeny – „Když jsme jeli do Třebíče“ či „Nedaleko od Jihlavy“, aby se správně naladil na derby jak se patří.

Naše posádka přepravuje choreo, a tak se vydává na cestu dříve. Na stránkách dutohlavců je upozornění, že je dnes zakázané používat jakoukoliv pyrotechniku, tak se dají předpokládat nekonečné osobní prohlídky. Nemýlíme se. Zprvu to vypadalo, že pouhé ochmatání igelitu bude stačit. Nestačilo. Pod výhružkami při odpálení jakékoliv pyrotechniky, budeme ohlášeni obrněncům. Po pár výměnách názorů co si o sobě myslíme jsme nuceni roztáhnout choreo a znovu ho smotat. Žlutý vesty z toho mají samozřejmě prdel. Nic nenašli a dávají se asi na jejich nejoblíbenější činnost ošahávačku. Čekám, kdy přijde den, až bude security používat gumové rukavice a úchylně nám bude projíždět veškeré dutiny a ohrnovat předkožky.  Nejspíš jsou z toho špatní, že u nikoho nic nenašli, tak začínají s výhružkami. Pokud se přece jen něco odpálí, bude zápas ukončen. Dotyčným budou přiděleny nemalé peněžní pokuty atd. Informujeme tedy ostatní, aby se připravili na to, co je čeká a sdělení rozšířili dál.

Čas, který zbývá do začátku, si krátíme pozorování rozbruslením, v jaké síle jsme to dnes do údolí přijeli. Postupně se stadion zaplňuje. Děvčata vybírají na choreo - Děkujeme všem, kteří přispěli! -  a opravdu pomalu se to plní i v našem sektoru. Dutohlavci už jsou na sobě nalepení natěsno, jak to jen jde. Spouští první pokřiky naším směrem, ale při našem zatím prořídlém počtu nemá smysl oponovat. Někteří sice něco na začátek zkouší, ale nemá to tu pravou sílu. Navíc když do prázdné duté nádoby foukáte vzduch, ozývá se určitý zvuk. V tomto případě u těchto nádob je to pískot.

Hráči přijíždějí z kabin na ledovou plochu.  Náš sektor už je takřka také zaplněn a zápas začíná. Po uvítání našich borců spouštíme i my na plný plyn. Celej stadion je parádně zaplněnej. Kdyby tomu tak bylo na všechny zápasy a nejen na derby… o tom si ale bohužel musíme nechat dál zdát. Fanoušci kometo-olomouce se hned z kraje prezentují svým choreem lebky, ktrá má přes ústa znak údolí s krajními nápisy Ultras Třebíč. Snad jen doplnit slovo farma a bylo by dílo dokonáno. Vyhnanci z mateřských klubů se bohužel pro nás ujímají prvního slova a v druhé minutě olomoucký Ondříček otevírá skoré utkání. Utkání teprve začalo, tak není nutno věšet hlavy. V páté minutě jdeme s naším choreem na povrch my. Bohužel foto chorea místní fotograf bojkotoval, tak Vám nabízíme alespoň jeho přípravu a finální podobu.

Zbytek třetiny se už přeléval z jednoho konce na druhý a ani jednomu z celků se nepodařilo vsítit puk do brány. Ke konci první třetiny, přichází potyčka na ledě, kdy Zdenda Čáp svým ramenem posílá najatého farmáře k ledu. Faul to byl, ale přísně posouzený. Kdyby se jednalo o likvidační zákrok, tak se podívejte na Scota Stevense, jak posílal hráče k umělému spánku. Zbytek farmářů se sjíždí k Zdendovi a jeden i do něj kopne. To je sudím ale nepotrestáno, a tak se jde do kabin.

O přestávce nám není předána vrácenka. Po vzoru brodských zde máme ohraničený výběh. Rychle radši dokouřit a zpátky na značky. Při v chodu zpátky se za námi otáčí sekuriťák, jak za holkou v minisukni nebo legínách. Tak si prohlídnul prdelky a byl asi uspokojen.

V druhém dějství sice branka nepadla, ale zde převzali hru pod svoji taktovku naši borci. Točili farmáře, jak přivázané na větrném mlýně v jejich pásmu, až se jim z toho musela točit hlava. Chybělo bohužel to podstatné. Vyrovnávací gól. V této třetině se zlepšilo i naše fandění. Po první třetině, kdy pořád někdo vykřikoval dokola dva pokřiky, to bylo až na palici. Dnes chyběl spíkr. Byla neukázněnost, tak se zase fandilo to, co kdosi vykřikl z davu. Hluchá místa tedy bravurně vyplnili na trumpety Baloo s Miuwim a na bubny Honza. Siréna oznámila konec kolotoče v této části. Věříme, že v třetí části se smůla unaví a přinese klid našim borcům na hokejky. O přestávce se vypravujeme opět do venkovního výběhu.

Třetí část začíná a každý z nás doufá, že Dukla začne tak, jak předchozí třetinu. Nyní však se zdárným koncem. Naše motlitby a touhy jsou vyslyšeny hned v 43. minutě, kdy odpovídáme také olomouckých hráčem. Ríša Diviš v nás probouzí druhý dech a dává nám naději, že dnes neodjedeme s prázdnou. Snžíme se naše kluky hnát k vyššímu tlaku, ale za tři minuty přichází to, co si nikdo z nás nepřál. Střela farmáře, který už zde slouží druhým rokem zvyšuje pro údolí. Do konce zbývá pořád čtrnáct minut. Navíc vzápětí přichází i přesilová hra. Ale ne na hokejky našich padla tíha povinnosti a posílají dvě střely na brankáře, ale tím to končí. Farmáři odvracejí útoky a sami se nikam už nehrnou. Duťáci vytahují své druhé choreo. Zde přichází to, na co jsme zvyklý. Ušmudlaný papír, který našli na půdě chalupy, kdy jejich praprarodiče za protektorátu šetřili na horší časy se vším, s nečitelným nápisem. Čekám na obvyklý výpadek proudu, ale domácí vedou, tak není důvod zhasínat. Třetina se nachyluje ke konci, obsazujeme útočné pásmo, odvoláváme brankáře, faulujeme a jdeme do čtyř. Tady už asi pomalu hasnou veškeré naděje o vyrovnání. Poslední vteřiny odpočítávají a je konec. Dutohlavci sotva radostí udrží řitní svěrač a jako poslušné ovce poslouchají místního rozhlasového baviče s mikrofonem, který jim diktuje, co mají vůbec skandovat. Ale někdo ty dutý hlavy musí přece organizovat, tak jim to nemějme za zlé. Ne všem sudičky přály…

S hráči se důstojně loučíme. Děkujeme jim za parádní předvedený výkon, ale v tyhle zápasy bych právě oželel tu mosteckou dvanáctku. Nějaké góly bych uvítal v těchto utkáních, kdy jsou potřeba jak sůl. Hráči tleskají více, než je obvyklé. Je vidět, že se i jim derby a povzbuzování líbilo. Cestou ze stadionu ničíme naše choreo a jsme vytlačováni obrněnci. Roztrhané to tedy po domluvě s nimi necháváme ležet venku a vyprovází nás ze stadionu. Každý se ubírá ke svému prostředku, jak se do údolí dostal a vyrážíme domů.

Závěrem snad říci, že opravdu se není za co stydět. Jak uvedl sám trenér Zeman: „Myslím, že diváci viděli pěkný hokej. Ani jeden tým se nemá za co stydět. Já si myslím, že dneska prohrál lepší tým, bohužel hokej se hraje na góly a my jsme dali jen jeden a domácí dali dva.“ Co se týče fandění i zde přes menší nedostatky, kdy někomu nebylo do zpěvu, jsme vytvořili obstojnou kulisu. Zaměřme se nyní ale na Chytráčkov, který k nám dorazí ve středu. Zde už jsou tři body povinností! Proto všichni na značkách! Jedině Dukla!!!

PAJUCHA

PoÚtStČtSoNe
                                          

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!

Facebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím