Opět směr severní Čechy. Tentokrát Ústí nad Labem 11.10. 2014

Po výhře nad Benclema a kanonádě v Mostě byla pozvánka do Ústí jasnou volbou.  Začátek zápasu byl stanovený na sedmnáctou hodinu, ale protože byla sobota, nebyl problém i přes vzdálenost dorazit na toto utkání včas.

Podle průzkumu, kdo by zhruba jel, se mi hlásí  ihned deset kusů. Musíme tedy domluvit dvě posádky. Někteří si ale stihli do pátku svoje rozhodnutí rozmyslet a nám tedy nezbývalo než prázdná místa doplnit. Naší posádce se to daří, ale druhé stále chybí jeden člověk. Vypravují se tedy ve čtyřech. Naše uskupení tentokrát nemělo žádný sraz a vydávám se kolem třinácté hodiny posbírat ostatní spolujezdce. Naštěstí se všichni nacházejí poblíž sebe a navíc směrem k dálnici. Posledního člena vyzvedáváme v zaměstnání a kolem půldruhé jsme kompletní. Cesta probíhá v poklidu. Rozkopaná D1 zeje prázdnotou. Kabáti tentokrát nepořádají žádnou megalomanskou akci a Prahou projíždíme jak Čagy mosteckou obranou. Každý oznamuje zážitky z předešlého večera. O smích a dobrou náladu není nouze. Jeden účastník si opět fotí informační cedule, aby druhý den věděl, kde že se to všude nacházel. Kontaktuje nás druhá posádka, která je v třiceti kilometrovém skluzu. Mají však nejspíš motor z formule a při druhé zastávce nás dojíždí. Na parkovišti potkáváme další duo fandů, kteří se vypravili podpořit naše borce. Druhá výprava nám oznamuje, že cestou potkali ještě další auto. Když se jednalo o identifikaci barvy vozu, byl jsem překvapen, že někteří srovnávají vínovou se zelenou. Radši bez komentáře, ale určitě zajímavý poznatek … Pokračujeme v cestě a zbývá nám už několik pár desítek kilometrů do cíle. Povodí Labe lemuje silnici a padají návrhy, že příští výjezd se udělá ve vodáckém duchu. Když se zamyslím, jací tvorové jezdí na naše výjezdy, tak se mi to nezdá jako reálný nápad. Pokud by se pod vlivem neutopili, určitě by se ztratili v nějakých nočních klubech a do cíle dorazili o měsíc později.

Na parkoviště u stadionu přijíždíme s půlhodinovým předstihem před zápasem a postupně přijíždějí další posádky. Zajímavě je, kolik lidí se vypravilo na tuto cestu pouze ve dvou lidech. Nejspíš mají příbuzné na ropné věži nebo je dotuje nějaký šejk. Kdoví? Spíše jde o to, kolik navíc lidí se mohlo dopravit do této destinace. Kupujeme lupeny na mistrák a přesouváme se do místního pubu, jež je součástí stadionu. Vyprahlý cestou na čtyři loky polykáme točenou jedenáctku a přesouváme se na stadec. V sektoru vyvěšujeme vlajky a čekáme až ostatní natlačí do hlavy rozpitá piva a mohli se tak dát do společného povyku. Na ledě se mezitím seřazují hráči na modrých čarách a probíhá nějaké čestné vhazování. Do toho přichází zbytek opozdilců a jde se na to.

V sektoru je nás kolem 25 kusů a bokem stojí ještě nějací rodiče s dětmi. Celkem zhruba tak 30 lidí víc ne(pokud teda někdo nejel na tajňáka a stranil se našeho hloučku). Na řadu přichází opravdové vhazování a my se pevně zapíráme na značkách a jsme připraveni k povykování našich chorálů. Fandění ale nemá řád, a tak si každej vykřikne svůj chorál, co by si chtěl zařvat. Místama je opravdu zbytečné ticho. Chtělo by to vedoucí branku, ale ta tuto třetinu nepřichází. Domácí fans zrovna taky nevynikají. Celkem mě překvapilo že jsou rozděleni na dva tábory. Ale ani jeden z nich počtem nevyniká. No nevím no… vždycky mi bylo vštěpováno, že v jednotě je síla. Co se hry týče, Ústí nasadilo vetší nasazení a občas zatápělo Lukáši Sablíkovi. Ten ale s přehledem veškeré šance ústeckých zlikvidoval. To bylo z první třetiny vše.

Začíná přestávka a všichni se ubírají směrem k občerstvení. Žízeň je veliká a někteří provádějí zásoby  hned několika kelímky naráz. Ochutnáváme i místní klobásu. Klobásy ze severních Čech jsou opravdu gastronomickým orgasmem pro chuťové buňky. Opět vynikající a někteří rovnou kupují po dvou kusech naráz. Zde pořadatelská služba ale odmítá vpuštění s klobásou na stadion. S pivem se na stadion může a s klobásou ne? Zajímavé rychle tedy všichni klobásy tlačí pod tlakem, jelikož druhá třetina začíná.

Druhá část se rozběhla a nemohla začít lépe než trefou Marka Melise Melenovského. Vedeme 1:0 a někteří ještě křičí s plnou pusou ze zbytku klobásy gól. Ústí ale nechtělo hodit flintu do žita. Bojovalo a cpalo se před branku a našim obráncům pekelně zatápělo. Přichází střela ústeckého hráče a tečí je srovnáno na 1:1. Neuběhlo ani pár vteřin a z rohu kluziště si nadrzo přibruslil místní hráč před Sáblíka a otočil skóre ve prospěch Lvů.

Nevěšíme hlavy. Popoháníme naše borce jak to je jde. I na chorálech se přiostřuje a to se nelíbí bokem sedícímu adolescentovi, který svým krkavčím hláskem na sebe upozorňuje a posílá nějaké nadávky naším směrem. Zveme ho k sobě, ale nepřichází. Po delších skřecích ho jde navštívit náš člen. Upozorňuje ho, že jeho hlas a poznámky nejsou vhodné. Hlas připomínající Rákosníčka v amoku utichá a dotyčný se přesouvá jinam. Na ledě probíhá další jedno z našich oslabení. Kdo jiný než Čagy umí sehrát svoji roli i v oslabení a svoji trefou vyrovnává na 2:2. Dostává nás do lepší nálady a my se snažíme projevit větším hlukem. To bylo ale z druhé části vše a opět se šlo pro kelímky. Zde nás upozorňuje žlutá vesta, že dostal ceres za to že nás tam vpustil s pivem a je tedy zakázáno si donést i pivo na stadion. Někteří se tedy rozhodli použít jiný vstup a opět si své kelímky na stadion přinesli.

Závěrečná třetinu byla spíše v režii domácích hráčů. Ústí bylo na můj vkus přebytečně vyhecované a chtělo vyhrát. Navíc faulů z naší strany bylo poněkud moc a rozhodčí nás posílal do čtyř snad i za fauly místních hráčů. Jinak si to nelze vysvětlit. To se nám také stalo osudným a Ústí se opět ujalo vedení 3:2. Zhruba v polovině třetiny si nás přišel vyfotit místní fotograf. Při zamíření objektivu jsme se pospolu otočili a oddalovali tak jeho vytoužené foto. Pokračovali bychom do nekonečna, ale to by jsme z hokeje neměli nic. Jednu fotku mu tedy dovolíme.

Minuty ubíhaly a my se snažili naše borce dohnat k vyrovnání. Dokonce se jeden z našich hráčů objevil sám před ústeckým brankářem. Ten měl ale svůj den a jasnou tutovku zlikvidoval. Nezbývalo tedy než odvolat brankáře, ale jaksi vše proběhlo zbrkle. Neměli jsme pevně puk pod kontrolou a ústecký hráč zamířil k sólovému nájezdu na prázdnou branku. Od střídačky se snažil přispěchat zpět do své svatyně Lukáš Sáblík,ale bylo příliš pozdě. Stačil sice doskočit do brankoviště, ale svoji branku dostatečně nepokryl 4:2. Poslední minuta odpočítává svoje vteřiny, přesto se našim hochům podaří ještě jednou změnit výsledek. Je škoda, že tato branka přišla až jak se říká s křížkem po funuse. Kluci ještě vyvinuli nějaký ten tlak, ale pár vteřin je na vyrovnání opravdu málo. Zápas končí. Našim borcům i tak děkujeme a ještě si užíváme svého skandování. Přece jen Ústí není za rohem a my jsme si to přijeli užít. Nějakou minutu ještě v sektoru vydržíme. Pohromadě a za stálého skandování opouštíme stadion. Zde se potkáváme nejspíš z jedním z hloučků z rozdvojeného kotle a skandujeme každý své pokřiky. Ústí nás i zdraví, ale našim fanouškům nikdy družba nebyla při chuti, tak odpovídají trošku drsnějším chorálem. Po něm však začala menší strkanice, ale nic vážnějšího se nestalo. Byla by škoda se dopustit nesmyslného útoku. Severní Čechy byly vždy klidnější na výjezdy a myslím že to tak i zůstane nadále. Nasedáme do svých vozů a opouštíme Ústí a odebíráme se zpět do Jihlavy.

Prohraný zápas vždy zamrzí, ale dobrá nálada se dostavila hned po několika hláškách členů posádky. Nyní je nutné se připravit na Havířov a Motor. Tyto zápasy jsou určitě řazeny k těm atraktivnějším, takže všichni v pondělí a ve středu na značky! Jedině DUKLA!

Pajucha

PoÚtStČtSoNe

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!