Hořký konec vítězného derby aneb výjezd do Havlíčkova Brodu 24.9.2014

Den po derby a nevím čím začít? Místo oslav po výhře, smutná a víceméně zbytečná dohra.  Ale vezmeme to hezky popořadě.

Po nevydařeném sobotním zápase s “Kometou B“ bylo na pořadí derby číslo dvě. Brod, který vyčnívá na samém spodku tabulky, nelze podceňovat. Vždyť oni hrají vlastně celou sezonu jen kvůli nám a při výhrách proti našim borcům oslavují, jak olympijské zlato.

Na cestu do Chytráčkova byl opět uspořádán hromadný vlakový výjezd. Ovšem lokálka tentokrát nebyla dvoupatrová ale pouhý kamrlík, kam se vejde sotva 30 osob. Vlakem se tentokrát vydala pouze malá skupinka okolo čtyřiceti lidí, a tak někteří musí využít i sociálního zařízení, pokud si chtěli po cestě sednout. Spoustu lidí se tentokrát vypravila po vlastní ose a to nejen z Jihlavy. Příjezd do Brodu je stále označen semafory, proto někteří auto-výjezdníci volí objížďku a projíždí do centra. Naše skupina přišla ke stadionu s půl hodinovým předstihem. Trochu zvláštní pohled před derby. Nikde žádné fronty na lístky. Trochu mě děsí představa, že tento prestižní zápas kraje už tolik netáhne nebo spousta aut stojí v koloně uvězněná před Brodem mezi kamiony. Po příchodu na stadion vidím, že je nás zde jako šafránu. Utěšuje mě pohled na domácí sektor, kde je to dvakrát ještě horší. Stále je ale dvacet minut čas.

Zbývá několik desítek vteřin do vhazování a do našeho sektoru se to trousí jak šváby na pivo. Probíhají klasické osobní prohlídky. Pozitivní ale na tom je, že  zase po dlouhé době smíme do sektoru s pivem. Hráči vjíždějí na led a my je vítáme z plných plic. Bohužel náš sektor tentokrát nevyplňuje veškerá místa a síla tohoto derby opravdu není takové, jaké bývalo.

První třetina začíná. Učitel diriguje pokřiky směrem k bubeníkovi. Trubka duje stadionem a ženeme naše hochy k úvodní brance. K naší převelké radosti Petr Štěpánek svojí trefou otevírá skóre. Naše vedení netrvá dlouho, když za necelou minutu srovnává na 1:1 individuum z jiné dimenze jménem Endál. Snažíme se svým povzbuzováním dostat naše borce do tempa. Naše prosby o gól jsou vyslyšeny v sedmnácté minutě, kdy na 2:1 střílí branku David Březina a dostává nás zpátky na koně. Takové skóre se nemění do konce třetiny a my můžeme o přestávce spokojeně navštívit místní občerstvení a dojít na kus řeči na čerstvý vzduch. Zde si pro nás připravili ohraničené místo a stísněni se pohybujeme jak v přeplněném výběhu pro dobytek.

Druhé dějství se dává do pohybu. Holky se prodírají sektorem a vybírají příspěvky do choreofondu. Vybraly úžasných 2827,- Kč  a 80 centů. Děvčatům tímto moc děkujeme. Skvělá práce. V druhé třetině se do půlky přelévá hra z jednoho konce na druhý. Pro hokejového fajnšmekra to ale není moc hezký pohled. Jde ale o derby, tak je jasné že se zde hraje na góly a ne na krásu. V třicáté minutě k našemu znelíbení srovnávají místní na 2:2, ale to se nelíbí Zdendovi Čápovi a ten za minutu opět vrací vedení kam patří. Světelná tabule ukazuje 3:2 v náš prospěch. Zde jakoby začal brankový kolotoč. Opět po minutě je srovnáno na 3:3 a za další dvě minuty Roman Mikešů opět zvyšuje na 4:3 zpět pro Duklu. I když to vypadá jako přestřelka, pohledných gólů je pramálo. Spíše je puk dotlačen za brankovou čáru. To je z druhého dějství vše a my se těšíme na konečnou fázi, kdy věříme že dnes určitě povinné tři body povezeme domů.

O druhé přestávce už k občerstvení spíš nic než moc nezbylo a nezbývá než si dát teplé „pivo“ a taktéž teplou kofolu. Místní nejsou asi zde připraveni letos na větší návštěvy a potřebné pochutiny pořídily v poskromném množství. Nebo je možné že Zdenál vykoupil veškeré klobásy do své fotosbírky. :-)

Poslední třetina je tady a modlíme se, aby nepřišlo opět nějaké vyrovnání zvlášť kdy jsme vyloučeni do třech hráčů. Naštěstí je ale  Endál tupec a splnil to, co o něm pějeme a při početní výhodě oslabuje svůj tým. Za zdařilé písně a pokřiky na něj nám tleská a putuje za vrátka trestné lavice. Skóre se mění ve čtyřicáté čtvrté minutě, kdy Adam Zeman navyšuje náskok na dvě branky. Vedeme 5:3. Po této trefě jdeme ale opět do oslabení a zde se projevuje nedostatek inteligence domácího kotle, kdy zvolává pokřikem – Dejte jim bůra. Takže zpátky na základku a naučit se i číslici 4. Tu se vzápětí mohou i naučit. Roman Maliník k naší nelibosti, že působí právě zde(ale přesto ho máme pořád rádi i tak a věříme, že by za nás i rád dále hrál) snižuje znovu na rozdíl jednoho gólu. V průběhu celého nevypjatého utkání přichází místo kdy je zde opět nějaká mela mezi security a našimi fan. Důvod? Jako prvek provokace byl zde muž oblečen v dresu rebelů a mával černým praporem. To se nelíbilo nějakému infiltrovanému pobudovi v našem sektoru a začalo se to strkat. Tyč s praporem letí na security a začínají padat pěsti a facky. Situace se brzy po výměně názorů uklidňuje a směřujeme opět zrak na ledovou plochu kde posledních pár sekund do konce probíjí poslední vteřiny. Marek Melis Melenovský pečetí výsledek na 6:4 a nezbývá jen než odpočítat deset vteřin do konce.

Radost je obrovská, utkání ač nepohledné mělo svůj náboj. Našim borcům patří velké díky a společně si užíváme děkovačku. Probíhají i skandované rybičky a spokojenost ve tvářích jihlavského fanouška je vidět na každém kroku. Radostně při odchodu zpíváme ještě nějaké ty vítězně pokřiky a odebíráme se ke svým vozům a míříme zpět do Jihlavy.

Pajucha

Nyní ale k vlakovým výjezdníkům. Co se stalo skutečně nevím, ale po rozhovorech s účastníky to probíhalo následovně:

Obrázek o tom co se stalo po zápase, si každý může udělat posvém. Někdo bych mohl říct - no jo… byli nalitý a dělali bordel. Patří jim to chuligánům. Ale na základě výpovědi očitých svědků, účastníků prostých střízlivých fandů, takto:

Od stadionu míří skupina fandů k nádraží, aby stihla svůj vlak. Cestou potkávají  teenagera se skateboardem. Pouhé  konstatování bez výhružky násilí či domáhání slovy- dej nám skejt, mladík odevzdal svoji fošínku jednomu ze členů skupiny a pokračovali směrem k nádraží.

 Při příchodu ke vlaku si vyžadují člena, který prý údajně skateboard odcizil spolu ještě s jedním dalším členem výpravy. Chlapec se svým otcem přichází pro zmiňovaný skateboard a dva výletníci jsou odvedení na policejní oddělení. Chlapec prý uvedl že pod výhružkou násilí mu byl skejt ukraden a tráví tak v uzavřeným prostorách několik hodin než chlapec mění výpověď a výletníci jsou tedy propuštěni. Jeden po  několika hodinách, ale druhý až o třetí hodině ranní.

Po odvedení těchto dvou členů se někteří ohrazují a odmítají bez nich nastoupit do vlaku. To však zasahují zbrojnoši a tlačí protestující skupinu do vlaku. Vlak odjíždí, ale není všemu konec. Provokace ušklíbajících se těžkooděnců byla patrná i přes jejich kukly a přilby.

Vlak přijíždí do Jihlavy a u výstupu z vagonu se formují další obrněná skupina. Pouští každého z vlaku po jednom a jsou prohledáváni na místě. Ten kdo má na sobě značku Ultras je ihned legitimován a natočen. Skupinka několika lidí si chtěla také natočit tento počin strážců zákona a pořádku. K jejich nevoli přibíhají k natáčejícím cestujícím a vyrážejí jim mobil z ruky. Dokonce je i jeden úmyslem rozšlapán se slovy – Já ho neviděl. Cestující se dožadují velitele zásahu, ale konstatováním - tak si ho tady najděte … nechápavě krčí rameny nad způsobem jednání.

Prohlídky končí a účastníci vlakové výjezdu se rozdělují do dvou skupin. U jedné z nich zastavuje auto. Jeden ze členů hloučku dal najevo svým posunkem co si myslí o dané věci a tím vyprovokoval členy P.O. a vrhají se na mladíka o dvě hlavy menšího a  čtyřmi údery vysvětlují, že si tohle nemůže myslet a naskakují zpět do auta.

Je po všem. Někteří míří znechuceni nad danou situací odcházejí domů a přemýšlí, jaký měl účel tento zásah. Jiní to jdou spláchnout a přeci jen si připít na vyhrané derby.

 

PoÚtStČtSoNe
                                          

Celorepublikové choreo

Pochod fanoušků

Aktuální stav Choreofondu ke dni 20.1.2017

Po nákupu materiálu před play off a po vybírání v prvním zápase proti Frýdku Místku (krásných 8504 Kč, 3 eura a 50 centů) je stav aktuální stav choreofondu rovných 13364 Kč!

Děkujeme všem kteří přispívají v jakékoliv formě!

Facebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím